„Gravel Fest Rally - Lazdijai“ į Dzūkiją grįžta ūgtelėjęs: dvi lygos ir skirtingi greičio ruožai

Liepos 3-ią dieną Lazdijuose vėl nugriaudės „Gravel Fest Rally - Lazdijai“ varžybos. Tiesa, šiemet veiksmo bus dvigubai daugiau, kadangi organizatoriai čia užsimojo rengti ne tik Lietuvos automobilių „Mini ralio“ čempionato, bet ir Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato etapą. Tokia žinia skamba išties ambicingai, juolab, kad tiek vienai, tiek kitai lygai numatyti visiškai skirtingi greičio ruožai.
Varžybų organizatoriai „Marimotors Racing“ pasidžiaugė, kad Lazdijų krašte per keletą metų pakloti renginio pamatai atlaikė išbandymus ir šiemet „Gravel Fest Rally - Lazdijai“ varžyboms vėl buvo uždegta žalia šviesa. Pritarimą renginiui jau išreiškė ir Lazdijų rajono savivaldybė bei visos seniūnijos, kurių keliais drieksis greičio ruožai.
Kaip teigia vienas iš varžybų rengėjų Ronaldas Rutkauskas, „Marimotors Racing“ organizatoriai vos pradėję vystyti „Gravel Fest Rally“ projektą jau žinojo, kad jų tikslas – Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas. Tačiau link to nuspręsta eiti palaipsniui, tad po pripažinimo sulaukusių ir visą „Mini ralio“ veidą pakeitusių „žvyrinių“ varžybų dabar dedamas kitas žingsnis tikslo link – šiemet čia vyks ir Lietuvos automobilių ralio sprinto etapas.
„Mūsų planas toks ir buvo – nešokti nuogiems į dilgėles, bet užaugti taip, kaip auga lygos – C, B, A. C lygos varžybų esame pridarę daug ir visokiausių, todėl dabar jau darome B lygos renginį. Jis bus tarsi lakmuso popierėlis tiek mums patiems, tiek visai bendruomenei. Pagal šiuos metus matysime, kokios mūsų galimybės kitąmet daryti Lietuvos ralio čempionato etapą“, - sakė vienas iš varžybų organizatorių Ronaldas Rutkauskas.
Dar viena svarbi žinia yra ta, kad „Marimotors Racing“ nusprendė tiek ralio sprinto, tiek „Mini ralio“ dalyviams parinkti atskirus greičio ruožus. Toks sprendimas ko gero yra beprecedentis, nes pagal įprastą praktiką skirtingų lygų dalyviai viename renginyje važiuoja tomis pačiomis trasomis.
„Džiugu, kad ralio regionas lieka tas pats ir iš Lazdijų rajono savivaldybės mes niekur nedingstame. Čia tikrai dar yra daug vietų greičio ruožams. Tuo įsitikinome ir šiemet, sudarinėdami trasas. Šiais metais kartosis tik nedidelė atkarpa vieno pernykščio greičio ruožo, bet ir tai jis vyks į priešingą pusę. Visi kiti greičio ruožai tiek „Mini raliui“, tiek ralio sprintui yra nauji, kurie drieksis praktiškai per visas Lazdijų rajono seniūnijas. Žinome šio regiono kelių specifiką ir atkreipėme dėmesį į tai, kad danga kai kur yra minkšta, todėl specialiai ieškojome stipresnės dangos kelių ir jų radome.
Vieni greičio ruožai bus ralio sprintui, kiti – „Mini raliui“. Tikrai nebus taip, kaip įprasta matyti Lietuvos automobilių ralio čempionate, kai po A lygos jau gerokai išmaltais keliais važiuoja ralio sprinto dalyviai. Pas mus viskas bus kitaip – ralio sprintas važiuos vienur, „Mini ralis“ – kitur. Abiems lygoms bus ir atskiros serviso zonos. Viena Lazdijuose, kita – Veisiejuose“, - kalbėjo Ronaldas Rutkauskas.
Organizatoriai tikisi, kad „Gravel Fest Rally - Lazdijai“ pritrauks ir greičiausius Lietuvos ralio čempionato lenktynininkus, kuriems šios varžybos taptų puikia treniruote prieš čempionato etapą Viekšniuose, vyksiantį kitą savaitę po ‚Gravel Fest Rally - Lazdijai“.
„Marimotors Racing“ prieš varžybas pateiks ir dar daugiau intriguojančių naujienų. Jos bus skelbiamos „Gravel Fest Rally – Lazdijai“ interneto puslapyje.

Būsimų varžybų video anonsas: https://youtu.be/v7aX4Ovs3FQ

Praėjusių metų vaizdo apžvalga:
https://www.youtube.com/watch?v=YCkWxr1v5zI

 

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Keliams remontui verkia nėra pinigų, paleisim ralį dar, kad maloniau kaimo žmonėms būtų.

Ir baidykim toliau juoduosius gandrus, kam jų reikia.