Xbox ar PlaysStation: kas laimėtų šioje dvikovoje?

Xbox ir PlayStation neabejotinai yra populiariausios žaidimų konsolės. Atrodytų, kad kompiuterinių žaidimų entuziastai yra pasidalinę į dvi atskiras stovyklas – vieni pasisako už Xbox, o kiti mano, kad būtent PlayStation yra vertesnis didesnių pagyrų. Taigi, išsiaiškinkime, kokiomis savybėmis pasižymi kiekvienas šių pasirinkimų.
Pagrindinės konsolių techninės charakteristikos
Jei lygintume šių dviejų konsolių parametrus, daugiau pliusų gautų Xbox. Šios žaidimų konsolės išsiskiria geresniais vaizdo plokštės parametrais, didesniu RAM kiekiu bei didesniu atminties pralaidumu.
Valdymo pultelis
Ir Xbox, ir PlayStation konsolių pulteliai yra ergonomiški ir patogūs, tačiau vartotojai ypač negaili pagyrų PlayStation pultui „DualShock 4“, kuris turi daugiau galimybių ir yra pritaikytas virtualios realybės pramogoms. Vis dėlto, negalėtume vienareikšmiškai teigti, kad PlayStation pultelis yra gerokai pranašesnis už Xbox – tinkamesnis pasirinkimas visada priklauso nuo individualių vartotojo lūkesčių.
Žaidimų pasirinkimas
Siūlomų žaidimų pasirinkimas – taip pat labai svarbus kriterijus renkantis konsolę. Jei būtent žaidimų kiekis jums yra pats svarbiausias kriterijus, tokiu atveju Xbox konsolė tikrai bus puikiu pasirinkimu. Ps5 žaidimai taip pat džiugina ganėtinai plačiu pasirinkimu, tačiau turime sutikti, kad Xbox konsolė čia įgyja didesnį pranašumą (vis dėlto, Ps5 žaidimai tikrai patiks vertinantiems išskirtinumą).  Xbox one žaidimai tikrai nustebins itin plačiomis pasirinkimo galimybėmis, todėl net ir patys išrankiausi žaidėjai galės atrasti savo mėgstamiausius.
Ką rinktis virtualios realybės mėgėjams?
Kaip jau minėta anksčiau, čia laimi PlayStation. Kol kas šios žaidimų konsolės yra pirmaujančios ir galinčios užtikrinti tikrai įtraukiančias pramogas. Žinoma, virtualiai realybei reikės specialių priedų, tačiau vartotojai teigia, kad į juos tikrai verta papildomai  investuoti.
Galimybė žaisti ne tik per konsolę
Kai kurie žaidimai gali būti žaidžiami ne vien tik per Xbox One S konsolę, bet taip pat ir per kompiuterį, turintį įdiegtą Windows 10 operacinę sistemą. Jei turite pakankamai galingą kompiuterį, pasimėgauti tam tikrais žaidimais galėsite ne tik per konsolę, bet taip pat ir naudodamiesi asmeniniu kompiuteriu.
Žaidimų raiška
Tai – dar vienas svarbus kriterijus, į kurį dažniausiai atsižvelgiama renkantis konsolę. Naudinga žinoti, kad Xbox One, Xbox One S, PlayStation 4 ir PlayStation 4 Slim konsolės vietoj įprastos 4K raiškos naudoja „upscaling“ technologiją, kuri žemesnės raiškos turinį atvaizduoja aukštesne raiška. Filmų ir serialų mylėtojams gali tikti ir PlayStation, ir Xbox konsolės, nes jos abi turi „Netflix“ ir „Youtube“ aplikacijas su 4K HDR palaikymu.
Konsolių kaina
Konsolių kaina priklauso nuo konkretaus pasirinkto modelio, todėl negalime vienareikšmiškai teigti, kad viena ar kita konsolė kainuoja brangiau. Rinkdamiesi žaidimų konsoles internetu turėsite galimybę palyginti skirtingų pardavėjų nustatytus įkainius, todėl tikrai atrasite jums labiausiai tinkantį pasiūlymą.
Taigi, ką pasirinkti?
Jei norite išbandyti išskirtinius žaidimus arba pasinerti į virtualią realybę, jums labiausiai tiks PlayStation 4 konsolės, o tuomet, jei siekiate, kad žaidimų pasirinkimas būtų kuo platesnis, puikiai pasiteisins Xbox One S konsolės, kurių kaina yra tikrai labai patraukli. Jei kiltų dvejonių dėl tinkamiausio pasirinkimo, tiesiog pasitarkite su specialistais, kurie jums tikrai nepagailės naudingų patarimų.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.