Vasara – darbymetis sode ir darže: tačiau, kaip nepakenkti sąnariams?

Tikrai nesuklysime pasakę, kad vasara daugeliui žmonių yra mylimiausias metų laikas. Būtent jai atėjus, galime mėgautis ne tik maloniu, šiltu oru, bet ir įvairiomis pramogomis, sulėtėjusiu gyvenimo tempu, ryškiais gėlių žiedais, skaniu derliumi ir t.t. Tačiau taip pat ne paslaptis, ir tai, kad būtent šiuo metu laukia tikrų tikriausias darbymetis soduose ir daržuose. Tad, kaip nepakenkti savo sąnariams ir, ką daryti, jei vis dėlto ėmė kamuoti jų skausmas?

Vienas patarimų, kurio labai svarbu paisyti, jei norite nepakenkti savo sąnariams, yra tinkama  darbo sode ar darže trukmė. Yra daug žmonių, kurie pradėję sodo ar daržo priežiūros darbus, gali juos tęsti  net po 5 – 7  valandas. Tačiau specialistai įspėja, kad jei norite nepakenkti savo sąnariams, tuomet bus geriausi, jei rinksitės 2 valandas darbo sode ar darže iš ryto, ir dar tiek pat – vakare.

Dar vienas dalykas, ką galite padaryti vardan to, kad darbas sode ar darže nebūtų kenksmingas jūsų sąnariams, yra kokybiškos, iš kruopščiai atrinktų žaliavų pagamintos avalynės pasirinkimas. Kokybiška avalynė sumažins pėdų nuovargio tikimybę, tad kartu sumažės ir sąnarių skausmo tikimybė.

Po dienos darbų, būtinai tinkamai palepinkite savo kojas, tai galite padaryti įvairiais būdais. Visų pirma, palaikykite pėdas šiltoje vonelėje, į kurią būtų įlašinti keli lašai žolelių tinktūros, tai – nuramins bei atpalaiduos kojas. Vėliau jas nusausinkite, įtrinkite natūraliais aliejais praturtintais kremais (puikiai tiks levandų ar mėtų). Na, ir, žinoma, bent keliolika minučių pagulėkite, pakėlę kojas ant pagalvėlės. Šie maži ritualai padės kojoms nurimti, atsipalaiduoti bei geriau pasiruošti rytdienos darbams.

Na, o, jei visgi, kurį laiką jau kamuoja sąnarių skausmas, tai turėtumėte  imtis veiksmų. Jums apdėti gali speciali mankšta, kurią reikia atlikti kiekvieną dieną. Taip pat verta rinktis ir sąnariams skirtus tepalus. Na, ir, žinoma, taip pat turėtumėte kreiptis į gydytojus, kad būtų atlikti reikiami tyrimai bei parinkti geriausi gydymo sprendimai. Vienu iš jų gali tapti ir sąnario endoprotezavimas, apie šią galimybę daugiau sužinosite šioje svetainėje.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.