Važiavimo su paspirtuku taisyklės

Elektrinis paspirtukas vos tik atsirado mūsų pasaulyje tapo bene viena iš populiariausių transporto priemonių mūsų inovacijų pilname pasaulyje. Jo populiarumą lemia jo dydis, ir žinoma svarbiausia mobilumas, nes su juo labai lengvai ir greitai gali pasiekti savo paspirties tašką, kur tau reikia nuvykti ir svarbiausia, kad ši transporto priemonė labai kompaktiška, taigi tu be vargo ją gali kažkur pasidėti, kitaip nei automobilį. Tačiau, nors ši transporto priemonė ir maža, lengva, bei kompaktiška, tačiau ji taip pat, kaip ir kitos transporto priemonės vienaip ar kitaip dalyvauja eisme, taigi būtina laikytis eismo taisyklių, kad išvengtumėte nelaimių važiuojant su paspirtuku. Paspirtuko vairuotojams galioja tos pačios taisyklės, kaip ir dviratininkams, todėl jei važinėjote kažkada dviračiu intensyviame eisme, tai tikrai žinote, kokių taisyklių reikia laikytis važiuojant su dvirate transporto priemone. Svarbiausia visiems eismo dalyviams yra saugumas, todėl visada turite būti atsargūs darant vienokį ar kitokį manevrą, bei žinoma kertant važiuojamą kelio dalį.

Jei ką tik nusipirkote paspirtuką ir dar nedrąsiai apsiprantate su šia transporto priemone, pirmiausia siūloma Jums juo pasivažinėti uždarame kieme ar nuošaliame parke, kur galėtume netrukdomai išbandyti šio paspirtuko galimybės, bei nusistatyti saugiausią savo važiavimo greitį. Tik susipažinę su visomis techninėmis paspirtuko funkcijomis galite važiuoti į miestą, ar dalyvauti eisme. Žinoma, būtinai visada vadovaukitės kelių eismo taisyklėmis, kurios galioja pėstiesiems, bei dviratininkams, kad galėtumėte saugiai kirsti kelią, ar važiuojamą kelio dalį, bei nesutrukdyti eismo kitiems dviratininkams, pėstiesiems, ar elektrinių paspirtukų vairuotojams.

Eismo taisyklių laikymasis, reiškia, kad turite laikytis ir greičio apribojimų, būtina paminėti, kad negalite viršyti greičio važiuojant intensyviu šaligatviu, kuriame juda daug pėsčiųjų, bei kitų dviratininkų. Paspirtuko išvystomas greitis tikrai pakankamas, kad gali sukelti nelaimingą ir skaudą nutikimą, todėl jei eismo sąlygos važiuojant paspirtuko apsunkintos dėl kelio dangos, ar eisme dalyvaujančių dalyvių intensyvumo, būtina nepamiršti, kad turite vadovautis tolerancijos principu ir visada pagarbiai ir atsakingai dalyvauti eisme, nes tik atsakingas paspirtuko vairuotojas gali saugiai ir atsakingai važinėtis savo naująja transporto priemone.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.