Už nuopelnus Lietuvai apdovanotai mamai – savivaldybės merės A. Miškinienės sveikinimai ir dėmesys

Savivaldybės merė Ausma Miškinienė šiandien pagerbė daugiavaikę mamą Danutę Vaivadienę, kurios nuopelnus šaliai įvertino LR Prezidentas Gitanas Nausėda, Motinos dienos proga apdovanodamas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

Iš viso Prezidento apdovanojimo šiemet sulaukė 44 Lietuvoje gyvenančios motinos ir 7 globėjos.

„Ačiū Jums už tai, kad užauginote 7 vaikus. Esate šeimos pamatas, gražus ir gyvas pavyzdys visiems, kad nieko nėra neįmanomo“, – sveikindama kalbėjo savivaldybės merė.

Danutė Vaivadienė, kuriai šių metų vasarą sukaks 65 metai, kartu su vyru gyvena savo namuose Mikyčių kaime. Net keturi iš septynių jos vaikų gyvenimus kuria mūsų rajone. Deja, dviejų sūnų jau nebėra. Pasak Danutės, vaikai užaugo labai geri, atsakingi, dori Lietuvos piliečiai. Danutė su vyru džiaugiasi ne tik 7 vaikų, bet ir 13 anūkų dėmesiu.

Pokalbio su savivaldybės mere Ausma Miškiniene metu moteris prisiminė nelengvus gyvenimo iššūkius. Tėvai vaikus augino sudėtingomis sąlygomis, būdami darbingo amžiaus ir augindami vaikus dirbo kolūkyje, vėliau praradus darbus, gyvendami kukliai ėmė ūkininkauti savo ūkyje, laikė gyvulius. Trys sūnūs pavyzdingi ūkininkai, aktyvūs bendruomenės nariai, aktyviai talkinantys savo seniūnijai, kaimo bendruomenei bei dalyvaujantys kultūrinėje veikloje. Kadangi turėjo gausią šeimą, auklėdami vaikus didelį dėmesį skyrė vaikų darbinių įgūdžių ugdymui ir vaikų priežiūrai. Tėvai ir vaikai atitinka nepriekaištingos reputacijos kriterijus. Nei pati motina, ne jos vaikai nėra piktnaudžiaujantys alkoholiu ar psichoaktyviomis medžiagomis.

Danutė Vaivadienė jaučiasi labai pagerbta dėl parodyto savivaldybės vadovų dėmesio. Džiaugiasi, kad jos šeima – pasiaukojimo, darnumo ir darbštumo pavyzdys visai bendruomenei.

Lazdijų r. sav. inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.