Tvaresnis gyvenimas Jūsų namuose

Tikriausiai visi žino, kad pati opiausia ir viena pagrindinė tema šiomis dienomis yra klimato kaita. Oro užterštumas šiek tiek mažėja, tačiau didėja naudojamų netvarių daiktų vartojimas. Tačiau, jeigu kiekvienas žmogus pradėtų nuo savęs ir susikurtų tvaresnę aplinką savo namuose, bent iš dalies galėtų prisidėti prie žemės, gamtos išsaugojimo. Keli patarimai kaip būtų galima gyventi tvariau savo pačių namuose, Jums padės sukurti kitokius gyvenimo įpročius.
Maistas ir geriamas vanduo
Niekas nenustebs sužinoję, kad labiausiai yra švaistomas maistas. Sugedę produktai mūsų šaldytuvuose, kurių nespėjome suvartoti veda prie maisto išmetimo, kitaip tariant maisto švaistymo. Apsipirkinėjant geriausia yra sudaryti pirkinių sąrašą, kuriame būtų būtiniausi Jūsų dažniausiai vartojami produktai. Taip ne tik galima sutaupyti pinigų, bet ir žinoti, kad produktai bus suvartoti ir jų neteks išmesti. Pažangių technologijų dėka yra sukurti šaldytuvai, kurie padeda ilgiau maistą išlaikyti šviežiu, tad daržovės, vaisiai ne taip greitai genda.
Vandens vartojimas taip pat yra žmogaus neatsiejama gyvenimo ir sveiko organizmo dalis. Pagerinti ekologiškumą ir ekonomiškumą galima perkant iš perdirbto plastiko pagamintus vandens buteliukus, o dar geriau, įsigyjant gerus vandens maišytuvus, kurie taupo vandenį ir yra ekonomiški, vandens maišytuvų pasirinkimo gidas padės Jums išsirinkti geriausią variantą Jūsų namams. Tad galėsite mėgautis vandeniu iš vandentiekio ir prisidėti prie žemės iššsaugojimo.
Tvaresnių daiktų naudojimas
Jeigu ketinate rengti šventes, atkreipkite dėmesį į įrankių, lėkščių asortimentą, plastiko vartojimas mažėja, o iš rinkos išimami plastikiniai šiaudeliai ir kiti įrankiai gerina situaciją. Venkite plastikinių maišelių, apsipirkinėdami rinkites medžiaginius, kurie yra patvarūs, ne taip greitai plyšta, kaip plastikiniai ir yra patogūs naudoti.
Atkreipkite dėmesį ir į naudojamus higienos reikmenis namuose, pakeitę vienkartinius skustukus į vieną ar kelis ilgo naudojimo, o kitas higienos priemones rinkdamiesi iš perdirbtų medžiagų sutaupysit pinigų, o Jūsų namuose atsiras daugiau tvarių daiktų.
Kad ir kokia opi problema yra klimato kaita, mes galime pagerinti situaciją keisdami savo gyvenimo įpročius ir gyvendami tvaresnį gyvenimą.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.