Sulfatai: ar jie tikrai kenkia plaukams?

Tikriausiai dauguma žmonių girdėjo, kad sulfatai plaukų priežiūros priemonėse, tai yra, šampūnuose, nėra naudingas ingredientas, kuris dar ir kenkia plaukams. Todėl vis daugiau prekės ženklų savo produktų sudėtyje nenaudoja sulfatų ir tai pateikiama kaip privalumas. Taigi, ar sulfatai iš tiesų kenkia plaukams?

Kas yra sulfatai ir ar jie pavojingi?

Sulfatai yra cheminės medžiagos, vadinamos paviršinio aktyvumo medžiagomis. Jų galima rasti daugybėje higienos priemonių, pavyzdžiui, prausikliuose, dantų pastose ir šampūnuose. Būtent šios medžiagos ir sukelia putojimo efektą, todėl, jei šampūnas labai putoja, jo sudėtyje greičiausiai yra sulfatų.

Sulfatai yra naudojami todėl, nes jie gerai pašalina riebalus, aliejus ir kitus nešvarumus. Kalbant konkrečiai apie šampūnus, bene vienintelė išimtis, kada sulfatai yra naudingi, yra giliai valantys šampūnai, kurių paskirtis yra giliai išplauti plauką. Tačiau kasdieniame šampūne turėtumėte jų vengti, o kai kuriems žmonėms jie netgi pavojingi. Dažniausiai naudojami sulfatai yra SLS ir SLES, jie gali:

  • Pernelyg išplauti plaukus, o tai juos išsausina. Plaukai tampa šiurkštūs, sausi, praradę spindesį ir veliasi;
  • Išsausinti galvos odą, kas sukelia jos dirglumą ir stambių pleiskanų atsiradimą;
  • Sukelti plaukų lūžinėjimą ir slinkimą, jeigu naudojami dideliais kiekiais;
  • Išblukinti dažytų plaukų spalvą.

Kam derėtų vengti sulfatų?

Daugumai žmonių sulfatai yra gana saugūs, jei naudojami tinkamai, pavyzdžiui, kartais plaunant plaukus giliai valančiu šampūnu. Tačiau šiems žmonėms derėtų jų vengti:

  • Jautrios odos savininkams bei tiems, kurie turi odos ligų. Jautrios odos savininkams sulfatai gali sudirginti odą, o turintiems egzema ar psoriazę – sukelti niežėjimą, paraudimą ir įtrūkimus galvos odoje;
  • Garbanotų plaukų savininkams labai svarbu kuo daugiau drėkinti plaukus, todėl sulfatai gali sukelti žymų išsausėjimą;
  • Dažytų plaukų savininkams sulfatai gali išblukinti plaukų spalvą. Tie, kurie tiesina arba garbanoja plaukus ir naudoja šampūnus su sulfatais, gali pastebėti, kad plaukai tapo trapūs.

Ilgalaikis sulfatų naudojimas nėra gerai visiems, todėl kasdieniam naudojimui rekomenduojama rinktis šampūnus be sulfatų. Daug prekės ženklų atsisako sulfatų savo produktuose. Vienas iš jų yra MARIA NILA, kurio priemonių galite įsigyti čia https://www.e.divalta.lt/product-brands/maria-nila/

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.