Rudaminoje – skandalas dėl Ramunės, Onelės ir Juozuko

Šiandien, lapkričio 23 d., skaitytojas atsiuntė vaizdų iš Rudaminos, Piliakalnio gatvės. Jūsų dėmesiui – nesenas Vilmos Danauskienės  straipsnis  „Lazdijų žvaigždėje“.

Rudaminos miestelio Piliakalnio gatvės bendruomenė sako kas rytą ir vakarą gyvenantys kontrolės ritmu. Viskas – dėl Ramunės, Onelės ir Juozuko bei jų „šeimos narių“.

Ne, nei Ramunė, nei Onelė – ne toje gatvėje gyvenančios moterys. Šiais vardais šioje gatvėje gyvenanti Dalė Aukščiūnienė vadina savo karvę ir veršelius. Dar yra paršavedė kiaulė su paršeliais ir būrys šunų, kurių tai padaugėja, tai sumažėja.

„Prisikeliame ir einame žiūrėti savo daržų – ar neištrypti, ar nenuėsti, ar nesigano kiemuose Dalės augintiniai. Vakare – vėl tas pats“, – pasakoja rudaminiškiai.

Palaidi kaimynės gyvuliai niokoja rudaminiškių daržus, o jų paliktas mėšlo krūveles gyventojai renka iš savo išpuoselėtų kiemų.

„Kur nesikreipėme – į seniūną, į policiją, į veterinarijos tarnybą – jai viskas lyg nuo žąsies vanduo. Susimoka baudas ir toliau gyvuliai terorizuoja gatvę“, – apie kaimynės elgesį pasakoja vietiniai.

Pati D. Aukščiūnienė neslepia, kad institucijos ją baudžia, grasino net likviduoti ūkyje laikomus gyvulius, bet moteris tikina, kad gyvuliai – visas jos gyvenimo džiaugsmas ir išsižadėti jų nesirengia.

„Man jie – kaip gydomoji terapija, aš nuo vaikystės pripratusi, kad namie būtų gyvulių“, – sako moteris.

Dar daugiau – pačius besiskundžiančius kaimynus ponia Dalė kaltina, kad šie esą tyčia paleidžia nuo grandinės galvijus, o į kiemą priveža valkataujančių šunų.

„Man jų visų gaila, aš juos pašeriu, tai priskundžia mane, gaunu baudas, jas susimoku. Bet jei ateina kieman, ar man juos alkanus laikyt?“ – klausimu į klausimą atsako moteris.

Lazdijų maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Auridas Marcinkus sako, kad D. Aukščiūnienės sodyba ir ten esančios problemos tarnybai žinomos jau kelerius metus.

„Gauname skundą, nuvažiuojame, nubaudžiame, o ji ir toliau elgiasi taip pačiai. Mūsų rankos surištos – net jei ir matom, kad pažeidimas, pagal tvarką turim leisti ištaisyti jį, tai ji susitvarko, atvažiuojam, o jau pagrindo bausti nebelikę, ir taip iki kito skundo“, – sako A. Marcinkus.

D. Aukščiūnienė Piliakalnio gatvėje Rudaminoje ūkininkauja per dvi sodybas – savo naujai statytame šeimos name ir tėvų sodyboje šalimais. Dar moteris sako turinti butą Marijampolėje, tad kartais važiuojanti ir į ten.

Rudaminiškiai piktinasi, kad tokiais atvejais karvė nemelžta stovi po keletą parų, neperrišti ir negirdomi galvijai atitrūksta ir pasileidžia kaimynų daržais.

„Mėšlą prie krūvos pririšti ėda, tai kokia ten priežiūra?“ – pyksta ant tarnybų neveiklumo rudaminiškiai.

D. Aukščiūnienė pripažįsta, kad gyvuliai pridaro eibių, tačiau neigia, kad tai yra jos kaltė.

„Už gyvulį neatsakysi, kada jis atitrūks. O ir kaimynai tyčia paleidžia, aš kreipsiuosi dabar į policiją, nes tokius įrodymus turiu“, – piktinasi ją skundžiančiais kaimynais pati sodybos savininkė.

Rudaminos bendruomenės komiteto pirmininkė Rūta Cimakauskienė sako, kad Piliakalnio gatvės problema – gilesnė nei tik po kaimynų daržus lakstančios Aukščiūnienės Ramunė su Onele.

„Ten nuo amžių kaimynystėje gyvenančios dvi šeimos pykstasi – Gurevičiai ir Valukoniai (Aukščiūnienė – buvusi Valukonytė). Dabar jau įkaitais tapo ne tik gatvė, bet ir visas miestelis, kuris priverstas stebėti tas varžytuves ir rietenas. O Dalė? Ji, kaip aš sakau, moteris su sparnais, tai ir kelia juos. Bėda, kad tas mosikavimas bangas kelia visame kaime“, – sako R. Cimakauskienė.

Paklausta, kaip įsivaizduoja problemos sprendimą, vietos bendruomenės vadovė stebisi valstybinių institucijų neryžtingumu ir valdišku požiūriu į savo atliekamas funkcijas.

„Manau, pirmiausia policija ar seniūnas turėtų prašyti medikų, kad šie įvertintų, ar moters sveikata leidžia jai tinkamai rūpintis tokiu kiekiu gyvulių. Ir jei ne, tuomet imtis ryžtingų priemonių, kad būtų apribota ūkinė veikla. Juk nei neprižiūrimi gyvuliai, nei nuo jų kenčiantys gyventojai neturi būti tokios situacijos įkaitais. Gėda tiesiog, kad toks gražus miestelis su tokiais puikiais gyventojais garsėjame tik kiaulėmis gėlyne ir nuėstais kopūstais darže“, – sako R. Cimakauskienė.

Vilma Danauskienė, „Lazdijų žvaigždė“, 2022 09 02

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

klausimas, kodėl iki šiol žmones vis dar terorizuoja ši Valukonytė Dalė??? Ar Lazdijuose visi papirkti, kad nesugeba sutvarkyti??? Atsibodo Lazdijų savivaldybės neveiklumas, reikia ne tik fotografuoti, bet ir filmuoti, siųsti į visas institucijas, kad pagaliau būtų imtasi priemonių

Ot tį jumi bėdos.

Іt'ѕ imρressive that you are getting ideas from thϳs piece of <br> <br> writing as well as frdom ouur Ԁiɑlogue madе att tһis time.<br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> Heere is myy webpage :: <a href="https://Legalacademy.net/blog/index.php?entryid=312880">Susannah</a>

Order diabetes meds without a prescription Buy diabetes meds <br> <br> from shady Canadian pharmacies<br> <br> Is there a way to bypass the prescription requirement and get Metformin delivered to <br> <br> my door? How to buy diabetes medication online without a prescription and without any hassle?<br> <br> <br> <br> <br> <br> My website - <a href="http://www.ifood24.co.kr/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=120285">Is it possible to order diabetes drugs online without a prescription and get them delivered to my doorstep?</a>

Hmm it appears like your website ate my first comment <br> <br> (it was super long) so I guess I'll just sum it <br> <br> up what I wrote and say, I'm thoroughly enjoying <br> <br> your blog. I too am an aspiring blog writer but I'm still new <br> <br> to the whole thing. Do you have any recommendations for novice <br> <br> blog writers? I'd definitely appreciate it.<br> <br> <br> <br> my web blog :: <a href="https://sundaynews.info/user/checkpruner0/">sbobet 88</a>

Kaip karvė kelias dienas gali būti nemelžiama, tai jau gyvulio kankinimas. Nejaugi atsakingos institucijos nieko padaryti negali, ar tiesiog užsimerkia ir nusiplauna rankas

Nagi kur žūri eisma, kur vetenorai, žamės ukio skyrus

Sita ponia gyvena kosmoso pasauli,nuo jos reikia begt,o gyvunus be perspejimu atimt.

health blog coaching services<br> <br> natural supplements affiliate marketing for beginners<br> <br> health blog affiliate marketing case study<br> <br> fast income through affiliate marketing<br> <br> <br> <br> Check out my page :: <a href="http://magazine.allotraining.com/community/profile/alberthaspellma/">work from home jobs in healthcare</a>

O ką veikia lazdijų vmvt ?

Lazdiju VMĮ tokios nera panaikinta reikia ieskot Alytuje

O kai buvo lakstė po stubas kiaulių ieškojo, pasikėlę , nesiskaitė su niekuom. Labai gerai kad panaikino reikėjo ir iš darbo išvyt tokius darbininkus.

Gali Aidas liept Airidui ir šitas burdakas baigtusi. Airidas lieptų kolegom ir vsio....

Hey! Someone in my Myspace group shared this website with us so I came to look it over.<br> <br> I'm definitely loving the information. I'm book-marking and will <br> <br> be tweeting this to my followers! Fantastic blog and great design and style.<br> <br> <br> <br> <br> <br> My page :: <a href="http://bbs.szwifisky.com/home.php?mod=space&uid=1003580">joker 123</a>

Score the best deals on diabetes meds online, period <br> <br> Metformin without prescription – is it legal?<br> <br> <br> <br> <br> <br> Diabetes medications on the dark web with delivery by mail, where <br> <br> to buy? Discounted Januvia without a prescription to cure diabetes available online<br> <br> <br> <br> Take a look at my homepage ... <a href="https://ecofon.kr/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=55584">order diabetes medication online</a>