Pradedančiųjų nagų priauginimo vadovas: viskas apie nagų priauginimo būdus, tipus, technikas ir priežiūrą

 

Nagų priauginimas - viliojanti grožio ir estetikos pasaulio tendencija, suteikianti žmonėms galimybę pailginti, sutvirtinti ir pagražinti savo nagus. Tai idealus sprendimas tiems, kurie susiduria su silpnais, lūžinėjančiais ar natūraliai trumpais nagais. Nagudraugas.lt ekspertai dalinasi patarimais, daugiausia dėmesio skiriant įvairiems nagų priauginimo tipams, būdams ir svarbiausiems priežiūros aspektams.

 

Nagų priauginimo tipai

 

Nagų priauginimas gali būti įvairių formų, išsiskiriančių pagal medžiagas ir metodus, naudojamus juos kuriant. Tad kokie būdai yra populiariausi?

 

1. Akrilinis priauginimas

 

Nagų priauginimas akrilu - labai paplitęs nagų priauginimo būdas - populiarus dėl savo patvarumo ir stulbinančio universalumo. Kūrimo procese skystas monomeras maišomas su milteliniu polimeru, kurie kartu sudaro pastą. Užtepus šią pastą, ji išdžiūsta ore ir sukietėja, sudarydama apsauginį sluoksnį ant natūralaus nago. Akriliniai priauginami nagai yra tvirti ir ilgaamžiai, juos galima formuoti, stilizuoti ir dažyti, kad atrodytų dar žaismingiau ir stilingiau. Jie gali atlaikyti kasdieninį nusidėvėjimą, todėl idealiai tinka tiems, kurie ieško patvaraus, nuolatinio nagų priauginimo sprendimo.

 

2. Gelinis priauginimas

 

Geliniai nagų priauginimo būdai, laikomi sveikesne alternatyva akriliniams nagų priauginimo būdams, suteikia natūralesnę ir tikroviškesnę išvaizdą ir pojūtį. Šiems priauginimams suformuoti keliais sluoksniais užtepamas gelio produktas. Tuomet šie sluoksniai sukietinami ir sutvirtinami UV arba LED šviesoje. Taip gaunamas lankstus, lengvas priauginimas, kurį patogiau nešioti ir kuris mažiau vargina natūralų nago pagrindą. Gelinis priauginimas, nors ir suteikia blizgesį bei poliruotą išvaizdą, gali būti įvairių spalvų ir efektų, atitinkančių įvairius estetinius pageidavimus.

 

3. Stiklo pluošto priauginimas

 

Stiklo pluošto arba šilko priauginimas - rečiau pasitaikančios, tačiau labai universalios alternatyvos - tai šilko arba stiklo pluošto audinys, išpjaustytas ir suformuotas pagal kiekvieną nagą. Tuomet atrinkti gabalėliai kruopščiai priklijuojami prie nago naudojant dervą arba specialius klijus. Nors šie priauginimo būdai negali prilygti akrilo ar gelio ilgaamžiškumui, jie yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori natūraliai atrodančių priauginamų nagų trumpalaikiam renginiui ar progai. Priauginimo procesas neinvazinis, o rezultatai lengvi ir subtilūs, imituojantys natūralaus nago išvaizdą ir pojūtį.

 

Nagų priauginimo technikos

 

Skirtingų tipų nagų priauginimui reikalingos skirtingos technikos ir metodai. Štai išsamesnė trijų pagrindinių metodų apžvalga:

 

1. Akrilo dengimas

 

Akrilo dengimas yra kelių etapų procesas, reikalaujantis įgudusių ir patyrusių rankų. Nagų meistras pradeda nuo kruopštaus natūralaus nago nuvalymo ir paruošimo, pašalindamas bet kokius riebalus ar likučius. Tada po nagu pritvirtinama nago forma arba antgalis, kuris yra kaip platforma, ant kurios formuojamas akrilas. Specialistas sumaišo skystį ir miltelius, suformuodamas rutuliuką, kuris užtepamas ant nago. Prieš sukietėdamas akrilas kruopščiai ir tiksliai formuojamas, kad būtų sukurtas norimo ilgio ir stiliaus priaugintas nagas. Tada nagas nušveičiamas iki glotnaus paviršiaus ir gali būti papuoštas pasirinkta spalva arba nagų dailės raštu.

 

2. Gelinis dengimas

 

Gelinis priauginimas - tai sudėtinga procedūra, apimanti ir meistriškumą, ir mokslą. Paruošus natūralų nagą, priklijuojamas nago galiukas, kad natūralus nagas būtų pratęstas iki norimo ilgio. Tada technikas užtepa pagrindinį gelio sluoksnį, kuris kruopščiai sukietinamas UV arba LED lempomis. Šis procesas kartojamas tepant papildomus sluoksnius, kol pasiekiamas norimas storis. Kai nagai visiškai sukietėja, jie formuojami ir poliruojami iki norimos formos ir tobulumo. Tada juos galima puošti įvairiomis spalvomis arba sudėtingesniais nagų dailės piešiniais.

 

3. Stiklo pluošto naudojimas

 

Stiklo pluošto priauginimas reikalauja subtilaus ir kruopštaus proceso. Nuvalęs natūralų nagą, specialistas užtepa ploną klijų sluoksnį, tada uždeda prie jo priderintą šilko arba stiklo pluošto gabalėlį. Ant audinio užtepamas dervos sluoksnis, kuriam leidžiama sukietėti. Šis procesas gali būti kartojamas kelis kartus, kad būtų sukurtas norimas nago storis. Užbaigęs darbą, specialistas suformuoja ir nupoliruoja nagą ir gali užtepti viršutinį sluoksnį, kad jis būtų blizgesnis ir patvaresnis.

 

Nagų priauginimo priežiūra: Svarbiausi aspektai

 

Priauginamų nagų ilgaamžiškumo ir natūralių nagų sveikatos užtikrinimas yra esminis nagų priauginimo aspektas. 

 

1. Reguliarus užpildymas ir korekcija

 

Augant natūraliam nagui, tarp nago dugno ir priauginimo pradeda formuotis tarpas, kuris paprastai tampa pastebimas po dviejų ar trijų savaičių. Šis tarpas, jei jo neprižiūrėsite, gali įtakoti nago pakilimą arba lūžimą, pažeidžiant natūralią nago plokštelę. Norint išlaikyti vientisą išvaizdą ir užkirsti kelią pažeidimams, reikia reguliariai jį užpildyti arba koreguoti. Užpildymo metu technikas nušveičia priauginamų nagų paviršių, užtepa šviežios medžiagos ir pakeičia nagų formą, kad jie atrodytų kaip nauji.

 

2. Tinkama nagų priežiūra

 

Svarbiausia ne tik reguliariai lankytis salone, bet ir palaikyti reguliarią nagų priežiūros rutiną namuose. Tai turėtų apimti reguliarų odelių ir rankų odos drėkinimą aliejumi arba aukštos kokybės rankų kremu. Nors nagų priauginimas suteikia tvirtumo, jis nėra amžinas. Su priaugintais nagais elkitės rūpestingai, kad jie nesulūžtų ir nebūtų pažeisti.

 

3. Profesionalus šalinimas

 

Kai ateina laikas pašalinti priaugintus nagus, labai svarbu tai padaryti profesionaliai. Neteisingai pašalinus, pavyzdžiui, jėga nulupus priaugintus nagus, galima smarkiai pažeisti natūralius nagus. Profesionalas, naudodamas tinkamas priemones ir metodus, švelniai pašalins priaugintus nagus, nepažeisdamas jūsų natūralių nagų.

 

4. Lūžiai

 

Kaip ir bet kuriai kitai kūno daliai, jūsų nagams reikia laiko pailsėti ir atsinaujinti. Jei tarp priauginimų darote pertraukas, natūralūs nagai galės atsikvėpti ir atgauti jėgas. Šiais laikotarpiais savo natūraliems nagams skirkite šiek tiek daugiau priežiūros, naudodami stiprinamąsias priemones ir drėkinamuosius aliejus.

 

5. Sveika mityba

 

Jūsų mityba yra labai svarbi natūralių nagų sveikatai palaikyti. Valgydami maisto produktus, kuriuose gausu vitaminų ir mineralų, padėsite išlaikyti juos stiprius ir atsparius. Daug biotino turintys maisto produktai, pavyzdžiui, kiaušiniai, žuvis ir riešutai, vitamino E turtingi maisto produktai, pavyzdžiui, špinatai ir avokadai, ir omega-3 riebalų rūgščių turintys maisto produktai, įskaitant žuvį ir graikinius riešutus, gali ypač prisidėti prie nagų sveikatos.

 

Apibendrinant galima pasakyti, kad nagų priauginimas yra fantastiška priemonė, suteikianti nagams žavesio, ilgio ir tvirtumo. Nesvarbu, ar pasirinktumėte akrilo, gelio, ar stiklo pluošto priauginimą, nepamirškite, kad raktas į nuostabų priauginimą yra meistriškas jų pritaikymas ir kruopšti priežiūra. Pirmenybę teikite natūralių nagų sveikatai ir reguliariai darykite pertraukas tarp priauginimų!

Autorius: 
"Lazdijų žvaigždės" inf.