Poreikis apgalvoti ne tik boilerio naudą, bet ir kaštus

Vandens šildytuvą ar dar kitaip vadinamą boilerį šiandien rašysime kone kiekvienuose namuose. Žinoma, tai labai naudingas prietaisas, nes karštas vanduo reikalingas ištisus metus. Net kai už lango kepina saulė. Tačiau visuomet reikia pagalvoti, jos šis prietaisas ne tik naudingas, bet ir reikalaujantis nemažai išlaidų. Netgi galima teigti, jog boilerio kaina nėra visai didelė palyginus su tuo, kiek jis per  eilę metų sunaudos kuro ar elektros energijos. Tad perkant šį prietaisą reikia žinoti, jog boilerio energinė  klasė yra labai svarbus faktorius. kad boilerio naudojimo išlaidos netaptų pernelyg didelės. Tad prieš perkant šį prietaisą svarbu atkreipti dėmesį ir apskaičiuoti keletą dalykų.

Kuras

Renkantis boilerio kurą paprastai galvojama apie du dalykus: kuro kainą ir jo poveikį aplinkai. Pastarasis kriterijus jau nieko nestebina, nes šiandien žmonės vis stipriau yra linkę saugoti aplinką. Jeigu jums tai svarbu būtinai gerai apsvarstykite, kuri kuro rūšis bus mažiausiai žalinga aplinkai.
Be abejonės, kuro kainas numatyti yra gana sunku, tačiau vis tiek įvertinkite ir paskaičiuokite, kiek jo vidutiniškai sunaudosite. Jeigu pasirinksite dujas, jums nereikės į kuro paieškas investuoti daug savo laiko. Štai  pasirinkus boilerius su kietu kuru, reikės atsivežti malkas, anglis ar briketus, juos reikės sandėliuoti ir atlikti kitokius darbus. Bet kokiu atveju, kone kiekvienas boileris be kuro sąnaudų dar reikalauja ir kažkokių elektros išteklių. Jeigu jums tai ypač aktualu, būtinai paskaičiuokite, kuri kuro rūšis, kiek pareikalus elektros energijos išteklių. Turite žinoti, jog  . vandens šildytuvai yra paženklinti energijos vartojimo efektyvumo etiketėmis pagal Europos Sąjungos direktyvą ErP. Tai liečia su elektros energija susijusius gaminius.. Prie įvairių buitinių prietaisų pritvirtintos energijos vartojimo efektyvumo etiketės leidžia vartotojui priimti jam tinkamą sprendimą perkant prietaisą. Dar juose pateikiama informacija apie per metus sunaudojamą elektros energiją, prietaiso tipą ir daug kitų jo savybių.

Karšto vandens poreikis

Prieš įsigyjant boilerį reikia gerai įvertinti, kiek karšto vandens jums reikia ir kiek per parą jo sunaudoja visa šeima. Nuo to priklauso, kokio tipo boilerį būtų protingiausia pasirinkti. Šiandien vis dažniau pasiūloma pasirinkti kombinuotas sistemas, kuriose boileris šildomas saulės energija. Jeigu turite saulės elektrinę, tikrai gerai apsvarstykite tokį variantą. Tai labai ekonomiška. Visuomet remkitės savo konkrečiais poreikiais ir tuomet bus nesunku išsirinkti mažiausiai išlaidų reikalaujantį boilerį.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.