Plieno savybės ir privalumai

Plienas šiuo metu yra viena iš dažniausiai naudojamų statybinių medžiagų. Jis yra naudojamas tiek statant pastatus, tiek armuojant betonines konstrukcijas ar montuojant technologinius įrenginius bei tiesiant vamzdynus. Jo populiarumui įtaką daro palankūs parametrai, taip pat rinkoje esanti įvairovė. Galime drąsiai teigti, kad plienas yra ateities medžiaga.

Plieno gamyba

Plienas – geležies, anglies ir smulkių kitų metalų priemaišų lydinys, lemiantis jo technines savybes. Nors anglis sudaro tik nedidelę lydinio dalį, ji vaidina svarbų vaidmenį jame. Nedideli anglies kiekio pokyčiai lemia, ar gautas lydinys bus trapus, lankstus, lengvai kalamas ar tamprus. Plieno gamyba vykdoma specialiose metalurginėse krosnyse, kurių temperatūra yra apie 2000 laipsnių pagal Celsijų (!). Po to seka dar keletas apdorojimo etapų ir paskutinis plieno gamybos etapas – tai šaltasis arba karštasis valcavimas.

Plieno rūšys ir jų savybės

Vienas iš plieno privalumų yra jo rūšių įvairovė. Dėl nedidelių priedų, tokių kaip molibdenas, nikelis, silicis, chromas, vanadis, kobaltas ar manganas, jo savybės keičiasi. Dėl to jis atlaiko dideles apkrovas, yra elastingas ir ilgaamžiškas. Jis taip pat gali būti bet kokios formos arba suvirintas iš kelių komponentų. Tai leidžia išplėsti jo pritaikymo spektrą ne tik kuriant nesudėtingas pastato konstrukcijas. 

Plieno, kaip statybinės medžiagos, privalumai

Pagrindinis ir svarbiausias plieno pranašumas yra anksčiau mūsų akcentuota rinkos įvairovė. Dėl to medžiaga gali būti itin plačiai panaudojama. Plienas naudojamas statant laivus, gaminant baldus, interjero detales, mašinas ir įrangą, pertvaras, įvairiausias konstrukcijas, stalo įrankius, chirurginius instrumentus, lietaus nutekėjimo sistemas, stogo dangą ir tūkstančius kitų daiktų.

 

Kiti plieninių konstrukcijų privalumai (priklausomai nuo tipo):

  • didelė apkrova,

  • mechaninis atsparumas,

  • atsparumas rūgštims ir bazėms,

  • įvairios temperatūros tolerancija,

  • lengva formuoti,

  • galimybė apdoroti šaltu ir karštu būdu,

  • elastingumas,

  • ilgaamžiškumas.

 

Plienines konstrukcijas taip pat lengva surinkti naudojant tradicinius sujungimo būdus (pvz., suvirinant arba prisukant varžtais). Dėl to sandėlio ar gamyklos angarų statyba užtrunka daug trumpiau nei kitokių sprendimų įgyvendinimas. Lygiai taip pat yra ir su stogo dangomis – jas itin lengva dengti dėl anksčiau minėtų plieno savybių ir privalumų. Ieškote kokybiškos stogo dangos iš plieno? Susisiekite su mumis.

 

Autorius: 
"Lazdijų žvaigždės" inf.