Pirminės sveikatos priežiūros centro medikai aplankė vyriausius pacientus

Nuoširdžiai tarpusavyje bendravo gydytoja D. Lukoševičienė (iš kairės), pacientė S. Prapiestienė, direktorius J. Stankevičius ir  slaugytoja J. Ražukienė.

VšĮ Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Jonas Stankevičius su gydytojų ir slaugytojų komanda aplankė ir pasveikino su artėjančiomis šventėmis vienus iš vyriausių bei ištikimiausių įstaigos pacientų, atliko jiems įvairius profilaktinius tyrimus.
Senolei atlikti svarbūs tyrimai
Įstaigos vadovas ir Veisiejų ambulatorijos šeimos gydytoja Dalia Lukoševičienė, bendrosios praktikos slaugytoja Janina Ražukienė užsuko pas vyriausią pacientę Stefą Prapiestienę, gimusią 1919 metais, gyvenančią Šutronių kaime, Veisiejų seniūnijoje. Moteriai buvo atlikti širdies ir kraujagyslių profilaktikai svarbiausi tyrimai, širdies kardiograma, pamatuotas kraujospūdis. Kaip sakė direktorius J. Stankevičius, be galo miela, nuoširdi ir bendraujanti pacientė S. Prapiestienė labai džiaugėsi sulaukusi svečių. Senolė jokių vaistų nevartoja ir, nors yra garbaus amžiaus, sveikata nesiskundžia. Ji pasakojo, kad užaugo didelėje 7 vaikų šeimoje ir buvo viena tarp 6 brolių. Jais labai rūpinosi, gamino valgį, tvarkė namus, skalbė, dirbo ūkio darbus. Gyvenimas buvo nelengvas, ypač karo ir pokario metais, tačiau senolė išliko optimistė. Ji yra kaimo šviesuolė,  aplinkiniams dalijanti dvasinę šilumą ir gerumą, gerbianti bažnyčią ir visus žmones. Šiltų žodžių ji negaili gimtojo Šapurų kaimo gyventojams, labai didžiuojasi gerais kaimynais. S. Prapiestienė užaugino 3 vaikus, turi 10 anūkų, 9 proanūkius ir 2 proproanūkius. Senolė pati kasdien pasigamina sau maistą. Yra labai vaišinga, džiaugiasi galimybe nuoširdžiai pabendrauti ir papasakoti apie savo gyvenimą – apie tai, kaip ji grybaudavo, dainuodavo, ausdavo, prižiūrėdavo daug gėlynų. Gimtojo krašto tradicijų puoselėtoja visada mylėjo darbą, žmones, gamtą, savo tėviškę. Dukros Angelės be galo mylima senolė linkėjo artėjančių švenčių proga būti sveikiems ir geriems vieni kitiems.  
Šia garbinga paciente džiaugiasi ir Veisiejų ambulatorijos šeimos gydytoja Dalia Lukoševičienė, turinti 30 metų gydytojos darbo stažą. Į Lazdijus gydytoja atvyko dirbti prieš 9 metus iš Kauno. Ji patenkinta darbo sąlygomis, kolegomis, turi daugiau kaip 1000 pacientų. Pasak D. Lukoševičienės, dauguma jos pacientų yra kaimo žmonės, kurie yra be galo atviri, nuoširdūs, rūpinasi ne tik savimi, bet ir kaimynais, pažįstamais, pagelbėja vieni kitiems atvykti pas gydytoją, vaistų nusipirkti ir kitus reikalus susitvarkyti. Gydytoja per savo praktiką pastebėjo, kad žmonių sergamumas labai didėja, serga vis jaunesni asmenys. Visgi ji sako, kad ligas prišaukia ne suvalgytas maistas, bet gyvenimas be saiko. ,,Visada ir visur reikia turėti saiką, nelinkėti kitam blogo, nepavydėti. Kiekvieną rytą atsikėlus padėkoti, kad išvydai dar vieną nuostabią dieną“, – to gydytoja švenčių proga linki savo pacientams ir visiems Lazdijų rajono žmonėms.
Senstant gyventojams, didėja medicinos pagalbos poreikis
Pas vieną vyriausių pacienčių, Šventežerio seniūnijos, Straigių kaimo gyventoją Aldoną Valiukevičienę, gimusią 1924 metais, apsilankė įstaigos direktorius J. Stankevičius, vidaus ligų gydytoja Vitalija Gradeckienė, bendrosios praktikos slaugytoja Onutė Vaišnorienė. Senjorei buvo atlikti širdies ir kraujagyslių prevencijai svarbiausi tyrimai, širdies kardiograma, patikrintas kraujo spaudimas. Sunkiai visą gyvenimą dirbusi ir nelengvą gyvenimą nugyvenusi senolė per daug sveikata nesiskundžia. Vaistų beveik nevartoja. Didžiausia problema yra ta, kad moteris – neregė. Ją prižiūri dukra Nijolė. Nepaisant to, kad močiutė nemato, nori visus paliesti, šiltai bendrauja ir pasakoja apie save, pažįstamus, visus prisimena kaip gerus žmones. Senolė užaugino dukrą ir sūnų, turi 4 anūkus. Jei matytų, galėtų dar save apsitarnauti ir šiaip ką nors naudingo nuveikti, bet, kaip sakoma, jei Dievulis taip skiria, taip turi ir gyventi.  
A. Valiukevičienė buvo sujaudinta sulaukusi sveikinimų ir kalėdinių dovanų iš įstaigos direktoriaus bei savo gydytojos V. Gradeckienės. Sakė esanti labai patenkinta savo rūpestinga, dėmesinga gydytoja, visos įstaigos teikiamomis paslaugomis. V. Gradeckienės darbo praktika siekia 38–erius metus. Lazdijų ligoninėje dirbo 20 metų, jau ilgą laiką ligonius gydo Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centre. Pas ją yra prisirašę taip pat daugiau kaip 1000 pacientų. Gydytoja pastebi, kad rajono gyventojai sensta, lieka mažiau jaunimo ir vaikų, dėl to medicinos pagalbos poreikis didėja. ,,Gydymo ir diagnostikos metodai tobulėja, gydymo kokybė gerėja, todėl didėja medicinos galimybės žmogui grąžinti sveikatą arba gerinti gyvenimo kokybę sergant lėtinėmis ligomis. Labai svarbus laiku atliktas kruopštus paciento ištyrimas, nuoseklus gydymas, specialistų konsultavimas ir paties paciento rūpestingas požiūris į savo sveikatą. Pacientams gydyti ir ištirti mūsų įstaiga turi visas sąlygas ir galimybes. Paskutiniu metu sustiprinome dėmesį profilaktinėms programoms atlikti ir sveikos gyvensenos principams išaiškinti“, – teigė gydytoja V. Gradeckienė. Ji ir gydytoja D. Lukoševičienė džiaugiasi savo senjorėmis pacientėmis, kurios garbingame amžiuje yra pakankamai sveikos. Pasak medikių, senolės yra pavyzdys visiems, kokiais turime būti – skleisti gėrį, gerbti žmogų, būti dvasiškai pakiliais.
VšĮ Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius J. Stankevičius sakė, kad ne tik aplankytos senolės džiaugiasi gera įstaigos gydytojų bei slaugytojų priežiūra, bet ir kiti pacientai patenkinti maloniu priėmimu, greitu patekimu pas gydytojus, operatyviai atliktais paskirtais tyrimais.
,,Mums didelė garbė turėti tokius nuoširdžius, geranoriškai nusiteikusius pacientus. Dėkoju jiems už ištikimybę Pirminės sveikatos priežiūros centrui, taip pat jų artimiesiems, kad taip šiltai, nuoširdžiai priėmė, sutiko pabendrauti, pasidalinti mintimis apie įstaigą“, – teigė direktorius. Jis pabrėžė, kad idėja pasveikinti savo vyriausius, ištikimiausius pacientus kilo dėl to, kad prieš šventes norisi susitelkti, susivienyti geriems, kilniems tikslams. Taip pat, kad žmonės suprastų, jog Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras vertina kiekvieną pacientą, jo ištikimybę įstaigai. J. Stankevičius tvirtino, kad 2018–aisiais laukia daug ambicingų ir veržlių užmojų. Tikisi, kad ateinančiais metais dar daugiau žmonių patikės savo sveikatą profesionaliems centro gydytojams. ,,Linkiu, kad prieš artėjančias Kalėdas visi papuoštume eglutes gerumu, supratingumu, nuoširdumu, kad rajono žmonės šventes sutiktų šiltuose namuose. Tegul ateinantys 2018–ieji būna sveikatos ir dvasinės ramybės metais!“ – sakė direktorius.

Dalia Nemunytė, „Lazdijų žvaigždė“

Autorius: 
Lazdijų žvaigždės inf.

Komentarai

S. Prapiestienės mintys balsu:kaip jūs man nusibodot su savo "pokazūcha",kada paliksit mane ramybėje....

o kur meras

paskelbtas konkursas i Krosnos seniūnijos seniūnas (karjeros valstybės tarnautojas vietai uzimti.....

ir direktoriaus sveikinimas švenčių proga neblogas, bet įdomu kiek direktorius yra susijęs su sveikatos priežiūra ir kokia jo vadovavimo patirtis sveikatos priežiūros sistemoje?

Kai busi po rajono tevo ranka ir tu busi dzirektorius....

Kokios nemalonios,šlykščios dirbtinės šypsenos.Tfu....

o as linkiu jaunam direktoriui sekmes

Dirbkite savo darbą ir priiminėkite pacientus savo kabinetuose taip maloniai kaip čia nuvaidinat, o nelakstykit po namus ir fotkinkitės. Juokingi šitie spektakliai.

Kaip su faikem sekasi Džonai?