Patyrusių verslininkų patarimai norintiems įsteigti savo verslą
Viena didžiausio dažno jaunuolio svajonių – pabaigus mokyklą ar universitetą, įkurti savo įmonę ir pradėti verslininko kelią. Na, nenuostabu, juk verslas bent jau idealiu atveju garantuoja visišką finansinę nepriklausomybę, tai yra „darbas sau“, o ne kažkam kitam. Todėl įkūrus verslą ir jį vystant galima jaustis, kad taip save realizuojame, kad darome kažką prasmingo ir kad mūsų pastangos tiesiogiai didina mūsų finansinį gerbūvį.
Deja, bet sėkmingai įkurti ir juolab išplėtoti verslą – sunkus darbas. Didžioji dalis pradėtų verslų savo gyvenimą baigia labai anksti ir tik išskirtiniais atvejais verslas tampa sėkmingu ir įmonė gyvuoja ilgus metus.
Ką reikia daryti, kad išvengti daugelio pradedančių verslininkų lemties? Patyrę verslininkai ne kartą yra pasidalinę savo patarimais.
Neanalizuokite per daug
Visi esame girdėję, kad niekur – nei versle, nei kitoje veikloje – nereikėtų nerti stačia galva, reikėtų devynis kartus pamatuoti ir tik dešimtą pjauti. Tai – logiškas patarimas. Bet jis yra taip paplitęs, kad dabar prieš pradedant verslą žmonės mąsto per daug. Jie bando apskaičiuoti kiekvieną smulkmeną, pasverti visus už ir prieš, bet galiausiai net nežengia lemiamo žingsnio ir nesiima darbo.
Kartais yra geriau nepamesti kelio dėl takelio ir neanalizuoti visų smulkmenų. Pagalvokite apie pagrindinius dalykus – savo ir verslo finansus, startavimo galimybes – bet neapsikraukite detalėmis, kurios net nėra reikšmingos pačioje pradžioje.
Nebūtina pradėti nuo nulio
Galvodami apie verslą žmonės visada galvoja apie jo kūrimą nuo nulio, pradėjimą nuo balto lapo. Tai yra kodėl labai daug žmonių net nepradeda savo kelionės versle: viską pradėti neturint jokio paruošto pagrindo yra tiesiog per daug jėgų reikalaujantis procesas.
O kodėl įsivaizduojama, kad nuosavas verslas turi prasidėti nuo balto lapo? Visada galite nusipirkti jau pradėta vystyti verslą, kuris gali būti bet kurioje stadijoje. Lietuvoje kiekvieną dieną atsiranda šimtai skirtingų verslo pardavimo pasiūlymų visose įmanomose srityse, todėl nėra priežastis, kodėl nebūtų galima tokio varianto apsvarstyti, jei pradžia nuo nulio atrodo per sunku. Jau pradėti ir parduodamo verslo pirkimas gali žymėti ribą tarp verslo turėjimo ir jo neturėjimo.
Svarbiausia – finansai
Nebūtina apgalvoti kiekvienos būsimo verslo detalės. Bet jei yra vienas dalykas, kurį kruopščiai detalizuoti savo galvoje būtina, tai – verslo finansavimas. Finansai verslui yra kaip deguonis. Nebus finansų – nebus gyvo ir veikiančio verslo. Todėl apgalvoti finansinį veiklos aspektą yra neginčytina būtinybė.
Paprasčiausias ir pirminis planas turėtų būti savo paties galimo indėlio įnešimą ir jo pakankamumo įvertinimas. Jei turite pakankamai santaupų savo verslui pradėti, tai – geriausia, kas galėtų nutikti pradžioje.
Bet deja, ne visos verslo idėjos gali būti realizuojamos savomis lėšomis. Ką jau kalbėti apie skirtingą kiekvieno žmogaus finansinę situaciją. Jei kalbėsime apie jaunus žmones, tai dauguma jų gyvenime net neturėjo laiko sukaupti santaupų tokioms investicijoms. Todėl yra būtina pradėti sverti alternatyvas: paskolos, partnerių, investuotojų atėjimo tikimybes.
Kiti patarimai
Labai daug naštos verslo kūrime neša ne apčiuopiami dalykai, kaip, antai, finansai, bet tokie dalykai, kaip charakterio tvirtumas. Geras ir sėkmingas verslininkas turėtų pasižymėti tvirtu charakteriu, gebėjimu nepalūžti streso situacijoje ir toleruoti didelės rizikos žaidimus. Verslo pasaulis – nuožmus, o jame sėkmingai veiklą vykdo – tik stipriausi.
Reklama: FAKTORINGAS