Patarimai, kaip įnešti jaukumo į namų interjerą

Kiekvienas iš mūsų svajoja sugrįžti į jaukius, išpuoselėtus namus, kuriuose iš tiesų malonu leisti laiką. Visgi, apsirūpinus pagrindiniais baldais ir įrenginiais, dažniausiai aplinka netampa jauki ir kviečianti – tam reikia įdėti papildomų pastangų. Šį kartą pasidalinsime patarimais, kurie be didelių pastangų padės namams suteikti daugiau jaukumo.

Pridėkite papildomų aksesuarų

Daugelio aksesuarų paskirtis yra suteikti namams daugiau jaukumo, tad svajodami apie malonią atmosferą, be jų neišsiversite. Šiuo atveju turite daugybę skirtingų pasirinkimų: sienas galite papuošti paveikslais ar šeimos fotografijomis, o ant stalo ar spintelių surasti vietos žvakėms ar Jums brangiems suvenyrams. Taip pat rekomenduojama pagalvoti apie kambarinius augalus ar gyvas gėles, suteikiančias gyvybingumo. Naudojant tokias detales, susidaro įspūdis, kad namuose iš tiesų yra gyvenama, tad atmosfera tampa kur kas jaukesnė.

Naudokite tekstilės gaminius

Niekas kitas patalpoms neprideda tiek jaukumo, kiek namų tekstilė. Niekuomet nesuklysite interjerą papildę nauju kilimu, dekoratyvinėmis pagalvėlėmis ar pledu, kuris tuo pačiu atliks ir praktinę funkciją vėsesniais vakarais. Tokios detalės dažniausiai naudojamos svetainėje. Tuo tarpu miegamajame pravers nauja patalynė ar lovatiesė, o vonios kambaryje jaukumą plėtoti padės rankšluosčiai. Dabar prekyboje galima rasti daugybę skirtingų tokių gaminių atspalvių, medžiagų ir tekstūrų – pagalvokite, kas labiausiai tiktų Jūsų namams ir nepamirškite visų elementų suderinti tarpusavyje.

Pasitelkite kvapus

Namų kvapai yra nematomi, tačiau labai reikšmingi aksesuarai, kurie patalpoje padeda suformuoti pageidaujamą nuotaiką – juos galėsite rinktis ir pagal sezoną, ir pagal kambario paskirtį. Nors galima rasti įvairiausių patarimų, kur kokius aromatus naudoti geriausia, iš tiesų svarbiausia, kad jie būtų malonūs Jums patiems. Be to, jų gamintojai dažniausiai pasistengia ir su pakuočių dizainu, tad galėsite pasirūpinti, kad ir ši detalė įsilietų į puoselėjamą aplinką – į šį aspektą taip pat pravartu atsižvelgti.

Neapkraukite erdvės

Formuojant namų interjerą, reikėtų nepamiršti auksinės taisyklės, jog mažiau iš tiesų yra daugiau. Kad ir kaip norėtųsi kambariuose pritaikyti kuo daugiau detalių, turėtumėte vengti chaoso, kuris tikrai nekelia asociacijų su jaukumu. Taip pat neretai siūloma atsisakyti užuolaidų ir jas pakeisti žaliuzėmis ar roletais, kurie mažiau apkrauna erdvę ir tuo pačiu dar geriau saugo nuo saulės spindulių. Galima rasti ir tokių variantų, kurie gali pakeisti tiek dienines, tiek naktines užuolaidas. Tokią galimybę gali pasiūlyti roletai diena naktis – daugiau apie juos sužinosite paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/baldai-ir-namu-interjeras/roletai-uzuolaidos-karnizai/roletai/f/all/diena-naktis.

Pasitelkite apšvietimą

Apšvietimą dažniausiai patariama sluoksniuoti – taip galėsite jį pritaikyti įvairioms situacijoms. Ryškesnė šviesa bus reikalinga gaminant maistą ar dirbant, tačiau jaukiai leidžiant laiką, pakaks kur kas blankesnio apšvietimo. Geriausia, jei pasirūpinsite vienu ar keliais papildomais apšvietimo šaltiniais – jų skaičius ir tipas priklausys nuo patalpos paskirties. Nepamirškite, kad jie taip pat prisidės prie bendro interjero plėtojimo – turėsite atsižvelgti ne tik į funkcionalumą, bet ir į jų dizainą.

Kruopščiai apgalvokite kiekvieną detalę

Jaukumą ir malonią namų atmosferą užtikrina kiekviena, net ir pati smulkiausia detalė, todėl kiekvienam pirkiniui reikėtų skirti pakankamai dėmesio, įsitikinant, kad jis bus ir kokybiškas, ir stilingas. Pavyzdžiui, itin svarbu, kaip dekoruosite stalą – šią namų zoną matysite ne tik Jūs, bet ir į svečius užsukę draugai. El. parduotuvėje Pigu.lt taurės ir kiti stalo reikmenys pasižymi gausia įvairove, tad beliks išsirinkti tokius, kurie derės prie puoselėjamos atmosferos.

Pritaikę šiuos patarimus savo namams, mėgausitės kur kas jaukesne aplinka. Nebijokite paeksperimentuoti ir išbandyti kitų idėjų – svarbiausia, kad galutinis rezultatas tenkintų Jus pačius.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.