Nuostabios valgomojo lauke idėjos

Nesvarbu, ar miesto balkone, ar užmiesčio namo sode, valgymas lauke šiltuoju metų laiku yra daugelio laukiamas. Susikurti tokią vietą savo namuose reikia visai nedaug pastangų. Čia pateikiame jums keletą patarimų, padėsiančių sukurti jaukią lauko valgomojo aplinką sau ir draugams.
Įvertinkite lauko valgomojo erdvę
Jūsų kuriama valgomojo lauke erdvė turi derėti prie jūsų interjero ir gyvenimo būdo, o ne atvirkščiai. Pavyzdžiui, jei mėgstate sukviestinius pietus, jums reikės kuo didesnio stalo. Jei tik keli artimiausi žmonės naudosis šia erdve, galite sukurti jaukesnę aplinką. Bet kuriuo atveju, įsitikinkite, kad žmonėms ten bus patogu judėti.
Idealiausia būtų įrengti lauko valgomąjį kuo arčiau virtuvės. Be to, arčiau namo esanti erdvė suteiks lengvesnę prieigą prie tualeto. Taip pat, dėl karščio ir dūmų neturėtumėte įrenginėti valgomojo erdvės per arti kepsninės.
Jei erdve naudositės ne tik dienos metu, turite pasirūpinti, kad nebus trukdoma artimiausiems kaimynams.
Pasirinkite tinkamiausius baldus
Apgalvokite šiuos klausimus:

  • Kiek žmonių tikitės sutalpinti?
  • Kokios formos baldų norėtumėte?
  • Iš kokių medžiagų jie turėtų būti sukurti?
  • Ar baldai tilps jūsų numatytoje vietoje?
  • Ar norite lauko baldus priderinti prie bendro stiliaus?

Padenkite stalą
Priklausomai nuo progos, stalą galite papuošti taip, kad atspindėtų šventę arba paprasčiausią draugų susibėgimą. Jei planuojate lauke valgyti nuolat, pasirūpinkite ir tinkamu stalo įrankių rinkiniu.
Maksimaliai išnaudokite aplinką
Galbūt iš jūsų sodo atsiveria nuostabus vaizda į gamtą, o gal pro jūsų buto langus į balkoną krenta malonus apšvietimas. Įsirenkite lauko valgomąjį taip, kad galėtumėte džiaugtis aplinka.
Sukurkite atmosferą
Lauko erdvė jau ir taip suteikia puikią aplinką, ypač, jeigu gyvenate gražios gamtos apsuptyje. Tačiau jūs galite valgymo lauke patirtį praturtinti gėlių puokšte, lempučių girliandomis (lauko lempučių galite rasti Renginiopartneris.lt internetinėje parduotuvėje), pasistatyti muzikos kolonėles.
Pasirūpinkite priedanga nuo saulės
Galite turėti pačias patogiausias kėdes, bet jei jūsų svečiai sėdės kepinami kaitrios saulės, jie gerai laiko nepraleis. Pasirūpinkite saulės skėčiais, arba valgomojo erdve po verandos stogu. Tokiu atveju galėtumėte nesijaudinti dėl oro poveikio jūsų valgymui lauke.
Laikykite vabzdžius atokiai
Vabzdžiai gali sugadinti malonias valgymo lauke akimirkas, todėl pasirūpinkite vabzdžius atbaidančiomis žvakėmis, taip pat, maisto dengimu nuo vabzdžių.
Sukurkite kilnojamą aplinką
Turintiems mažus sodus reikėtų pasirūpinti lengvai pernešamais ir sulankstomais lauko baldais. Pavalgę galėtumėte sulankstyti ir patraukti baldus į šoną, atlaisvindami vietos kitai veiklai.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.