Nuo ko priklauso židinio kaina?

Vos prieš keliolika metų tik nedaugelis žmonių galėjo sau leisti turėti židinį - juk jis nebuvo toks populiarus kaip šiandien. Žinoma, židinių mada neatsirado staiga. Anksčiau taip pat buvo laikotarpių, kai židinių populiarumas tai kilo, tai krito. Šiuo metu židiniai yra pageidaujami šiuolaikinių namų prietaisai. Jie ne tik užtikrina energetinį saugumą, bet ir puošia gyvenamąjį kambarį. Tiems, kurie galvoja apie tokio prietaiso įsigijimą ir įsirengimą, neabejotinai kyla klausimas, kiek židinys kainuoja.

Nuo ko priklauso židinio kaina?

Rinkoje yra įvairių židinių tipų. Šiandien panagrinėsime, kiek kainuoja klasikinis, t. y. malkomis kūrenamas, židinys. Elektriniai židiniai, dujiniai židiniai, granulinės ar laisvai pastatomos krosnelės taip pat labai populiarios, tačiau jos tikrai nėra pirmas dalykas, kuris ateina į galvą, kai kalbame apie židinius.

Židinį sudaro židinio įdėklas su židinio pakura ir danga. Židinio kaina priklauso ir nuo to, koks įdėklas pasirinktas, ir iš ko pagamintas židinio apvadas. Kalbant apie židinių įdėklus, yra oro įdėklai, kurie šildo patalpą, kurioje jie pastatyti, taip pat šiek tiek pažangesni sprendimai, kurie, prijungti prie karšto oro paskirstymo sistemos, gali apšildyti visą nedidelį namą. Dar vienas pasiūlymas - židinių įdėklai su vandens kontūru, t. y. tokie, kurie šildo ne tik orą, bet ir buitinį vandenį. Nesunku atspėti, kad kuo pažangesnis prietaisas, kuo daugiau funkcijų jis turi atlikti, tuo didesnė bus jo kaina.

Plieniniai ir ketaus židinių įdėklai

Židinio kainai įtakos turi ne tik įdėklo tipas (oro, vandens kontūras ir pan.), bet ir jo dydis, forma bei medžiaga. Mažesni įdėklai paprastai yra pigesni, nors daug kas priklauso nuo to, ar įdėklas turi papildomą apdailą ir kiek stiklų jame įrengta. Skirtumą gali lemti ir stiklo forma (ne visada paprastas stačiakampis), durelių atidarymo būdas ir tai, ar įdėklas turi „švaraus stiklo“ sistemą.

Trijų pusių įdėklai, t. y. su stiklu iš trijų pusių, yra brangiausi, o pigiausi yra paprasti įdėklai su vienu klasikiniu atidaromu stiklu priekyje. Geras židinys nebūtinai turi būti didingas ir puošnus. Svarbiausia, kad jis būtų labai efektyvus ir leistų veiksmingai įkaitinti patalpą iki norimos temperatūros.

Židinių įdėklai gali būti pagaminti iš ketaus arba plieno. Šiuo metu plieniniai židiniai, nors ir brangesni už ketaus židinius, yra populiaresni tarp namų vartotojų.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.