Neatsigina užsakymų žolei pjauti

Profesionalus žolės pjovėjas G. Gražulevičius: „Į darbą – kaip į šventę.“

Gintaras Gražulevičius iš Lazdijų sako, kad žolei nupjauti prašytojų tiek, kad neatsigina – klientų daugiau nei pernai: „Reikia tik sveikatos, noro, laiko, truputėlį investicijų ir pjauk pjauk.“

Patys žolės nepjauna dėl daugelio priežasčių

Žmonės patys neapsipjauna savo sodybų, kiemų, paežerių. „Vieni laiko neturi. Per tą laiką, kurį skirtų žolei pjauti, kitur daugiau uždirba, tad jiems geriau pasisamdyti. Pavyzdžiui, paežerę pjoviau 5 valandas. Savininkas per 5 valandas geriau uždirba savo versle, tai ar jis pjaus pats? Ne. Kiti klientai – senjorai, nepajėgia, treti pasibando, kokius krantus, šlaitus papjauna ir jau daugiau nepjaus, geriau samdys, pinigus mokės“, – vardija priežastis patyręs žolės pjovėjas.

Pasakoja, būna, kokia ponia giriasi, kad jai žentukas nupjaus žolę, bet šis kalnais, šlaitais palaipiojęs supranta: ne jam toks darbas, nelabai toks pjovimas patinka. Daugiau mylimai uošvei žolės nepjauna.

Būna atvejų, kai šeimininkai, pjovę savo plotus žoliapjove, nepagaili tūkstančių traktoriui, ir tą hektarą nusipjaus dabar be vargo. „Dėl ko yra indaplovė, dėl ko skalbimo mašina? Užtat, kad mums norisi kuo mažiau buities darbų. Taip ir su žolės pjovimu: negailima pinigų, kad tik lengviau, paprasčiau būtų“, – aiškina Gintaras.

Tuomet, kai kalbinu Gintarą, jis kaip tik pro Lazdijų kleboniją einantis: „Štai gražus pavyzdys – klebonas pats žolę pjauna. Jei tiks, pats pjaus ir kitą kartą, jei ne, jau kažko prašys. Taip jau būna. Žmonės pasitikrina, savo kailiu pabando šį darbą ir tada žino. Žolę pjaunantis klebonas gerą pavyzdį rodo.“

Žolės pjovėjai vienur save nuskriaudžia, kitur atsigriebia

Anot G. Gražulevičiaus, tai – nelengvas darbas, nors iškart gali pasirodyti, kad per brangi paslauga.

„Tačiau jei paskaičiuotume, kiek kuras, tepalas… 3 arams apipjauti reikia litro benzino, dar tepalai, valai. Sąnaudos 3 arams – kažkur 5 eurai, o dargi savo mašina į vietą atvažiuojame. Kai viską suskaičiuoji, kartais gali būti taip, kad pjauni dovanai, – dėsto pjovėjas. – Į Lenkiją nevažiuojame kuro, taip „nesidūrijam“.

Kartais pjauna 8 valandas, o užsakovui 60 eurų per brangu sumokėti. „Dabar pjovėme 5 valandas, kainos dar neaptarėme, bet prašysiu 50 eurų. Nemanau, kad brangu. Galvojau, mažiau užtruksime, bet kai įkiši trimerį, supranti, kad viskas truks gerokai ilgiau. Jau kur pjovęs, žinai laiką ir sąnaudas, tada jau ir kaina aiškesnė, o pirmą sykį neįmanoma net tiksliai paskaičiuoti“, – prisipažįsta jis.

Sako, kaina kiekvienu atveju vis kitokia, tai – derybų objektas: „Kaina – individualus reikalas.“  

Skelbimuose rašoma, kad pjovėjai už arą prašo 3,50, o jei didelė žolė – 4 eurų. „Tačiau matai, kad koks senolis iš pensijos gyvena, pats neturi sveikatos, samdo žolę apipjauti, tai už darbą prašai mažiau. Save nusiskriaudi, bet iš kito daugiau paimi ir taip atsigriebi. Vėlgi žiūrint, kokia žolė, būna, kad nuvažiuoji, o žolė juosmenį siekia“, – aiškina profesionalus žolės pjovėjas.

Sako girdėjęs, kad Vilniuje yra tokia paslauga – žolės pjovimas: „Valanda – 30 eurų.“ Gintaras skaičiuoja, kad pas mus Lazdijuose dabartinėmis kainomis už valandą 15 eurų prašyti reikia.

Blogi orai sutrukdė

Sako, orai labai trukdė darbus. „Lietūs trukdė. 3 dienas neleido pjauti, šūdas gavosi“, – tiesiai šviesiai rėžia žolės pjovėjas.

Tačiau, anot jo, ratą jau apsukę – ne vieną ir ne du pjovimus padarę: „Jau pjovėme ir po du kartus tuose pačiuose objektuose, ir tris, o kur labiau tvarką mėgsta, kas pedantiški, tai jau ir keturis kartus.“

Pasak jo, žolė juodai auga. Ir prie daugiabučių mieste vis dar Gintaras pjauna: ir visą teritoriją iškart, ir gabaliukais mažais – visaip. Pajuokauja, kad ir Danauskienės kaime papjovęs šiek tiek pakelės, o toliau lai pjauna, kam priklauso.

Į savo komandą kviečia motyvuotą vyruką

Pjauna dviese, ieško trečio žmogaus. Reikalavimas vienas – kad būtų motyvuotas. „Kad apeitume didelius plotus“, – paaiškina Gintaras.

Skundžiasi, neranda rimto: „Aš ir nuvežu už dyką, reikia tik kuo pjauti turėti ir kuro. Bet jei koks ateina, dieną papjauna, gauna kokius 30 eurų, kitą dieną jo jau nesulaukiu – užgeria, – tiesiai kalba Gintaras. – Ir suprask – reikia žmonėm darbo ar ne.“

Kai kalbinau, Gintaras buvo trenkęs šonan trimerį – nusprendė pagaliau leisti sau papramogauti, atsibodo ta žolė – važiuos žvejoti.

Dineta Babarskienė, „Lazdijų žvaigždė“ (2022-06-10)

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Kitoj pusėj kelio, kai autobusu stotis, aplamai žolė virš galvos.. Matiau kai kažkoks vyrukas įlindo į tas džiungles, trimeris girdisi, o pjovejo nematyt..

Lezbiyen Anneler Konulu Erotik Sex filmi izle. Olgun Kadınların Köşkü Erotik izle.<br> <br> Kolejli Kızlar. Arkadaşımın Ateşli Annesi 8 Erotik Film izle.<br> <br> Aşk Gezisi.<br> <br> <br> <br> my webpage: <a href="http://www.brambraakman.com/?URL=gruppoempire.it%2Fja%2Fun2ypatk">ağız pantyhose posing mouth bbw</a>

Kitoj pusėj kelio, kai autobusu stotis, aplamai žolė virš galvos.. Matiau kai kažkoks vyrukas įlindo į tas džiungles, trimeris girdisi, o pjovejo nematyt..

best transcription jobs to work from home in the usa<br> <br> unique ways for therapists to earn extra income how can doctors earn passive income<br> <br> how to generate passive income as a physician<br> <br> <br> <br> Also visit my blog; <a href="https://www.ozportal.tv/home.php?mod=space&uid=1155916&do=profile&from=space">Rochelle</a>

Jau geriau pjauk žolę negu terškis (dainuok) savo kvailas pezones. Už žolės pjovimą tai nors pinigų užsidirbti ir aplinka gražiau atrodys. Arba trimeriuodamas dainuok, niekas negirdės

Pritariu, nusikalba ir nusidainuoja vyrukas!

Kaip ji vadina? Kackur is matytas bet nepamenu kur. Ar jis nedirbes seniunu,?

o mokesčius VMI susimoka ?

tu sumokesi

Logiska. Atsakyk Gintarai ar susimoki nuo pajamu mokescius.

Profitable strategies for a beauty and health blogger<br> <br> online courses for doctors to earn passive income Health blog advertising<br> <br> Beauty blog gold: The top ways to monetize your beauty and wellness blog<br> <br> <br> <br> My webpage :: <a href="https://www.orange-hospice.com/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=91065">From clicks to cash: Monetization hacks for beauty and wellness bloggers</a>

It's remarkable to pay a quick visit this site and reading the views of all mates <br> <br> regarding this piece of writing, while I am also eager of getting <br> <br> knowledge.<br> <br> <br> <br> my blog post; Electrolyte Supplement - https://hegemony.xyz/wiki/index.php?title=User:HoseaHerron3135

Kitoj pusėj kelio, kai autobusu stotis, aplamai žolė virš galvos.. Matiau kai kažkoks vyrukas įlindo į tas džiungles, trimeris girdisi, o pjovejo nematyt..

Ar mokescius Gintarai moki?????

tik asilai mokescius moka kam moket jaigu konservai isvaisto

Mokesciu nemokejimas yra valstybes apvogimas. O valstybe tai mes visi.

pasakysit apie konservus kaip lietuva griauna

įdomu būtų išgirst, ar šis veikėjas dirba su verslo liudijimu, ar individualios veiklos pažyma. VMI juk nesunku pasidomėti - vardas, pavardė yra, viešas pripažinimas gaunant pajamas už teikiamas paslaugas yra, bereikia pažiūrėt, ar yra dokumentas.

O kaip gi čia yr? Gi šitas pjovėjas -profesionalas dirba mokykloj - daržely "Vyturėlis" kiemsargiu, o darbo metu laksto po apylinkes uždarbiaudamas. Tai čia tik "Vyturėly", ar ir kitose biudžetinėse rajono įstaigose normalu, kad algą imi, o darai ką nori? Gal direktorei lauktuvių turi parvežt...?

Čia komentuoja, kurie nieko nedaro, tik guli ant pečiaus. Iš neturėjimo, ką veikt, labai rūpinasi kas ką daro ir ką kas kam moka. Užsiimkit naudingais darbais, nebus laiko rūpintis kitais. Veltėdžiai!

Gal vmi galėtų feisbuke pasižiūrėti kas nelegaliai žolę pjauna ar malkas skaldo. Pilnas feisbukas .

Milijoninių kontrabandų nieks nekomentuoja ir neprašo VMI pasidomėt. Čia žmogus žolę nupjauna už kelis eur-sujudo visi. Gėdos turėkit!

Kaip straipsnyje rašoma klebonas pats žolę pjauna, todėl visiem kitiem kam žolę kažkas nupjauna reikia susimokėt vmi.

O patys komentatoriai viską susimokat, esat čia visi tokie sąžiningi pileičiai? Ar tik kitus matot.

Susimoka ir dar užduosiu kurie nemoka sumokam. Todėl mažiau lele. Pridaro Dineta žvaigždžių.

Bir Psikiyatristin İlaç Yazmak Yerine Hastalarına Görüşme Sonrası <br> <br> Verdiği Tartışmalı Öneri Listesi. Favorilerinize Ekleyin. Bazı Instagram fenomenlerinin ya da popüler <br> <br> isimlerin verdiği önerilere denk gelmişsinizdir.<br> <br> Evrim Keklik'in bu "Kendine Güven" tavsiyesi gibi ara sıra da olsa karşımıza <br> <br> çıkar bu öneriler.<br> <br> <br> <br> Feel free to visit my web blog <a href="http://gromanbouw.nl/nezvxew">Odpowiedzialność pielęgniarska klomifenu</a>

И полетели сплетни...как гавно по трубам...

Juokinga, bet labiau tai gal graudu, kai šitas pusamžis aptemptakelnis ima vaidint svajonių jaunikį... Ypač žinant, kad ta, kuriai teko su juo pagyvent, bėgo tolyn neatsisukdama, su dviem vaikais, dar ir trimerio rankenos dydžio ragus kiekvienoj galvos pusė įstačius...

Kur tekstas?Vale -****