Naujoji Lazdijų socialinių paslaugų centro direktorė: „Iš pradžių analizuosiu, po to siūlysiu savo idėjas“

L. Saladuonienė: „Norėjosi naujų, tobulėti verčiančių iššūkių.“

Prieš porą savaičių pareigas pradėjo eiti rajono savivaldybės administracijos organizuotą pretendentų atranką laimėjusi Lazdijų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro direktorė Lina Saladuonienė. Ji pakeitė nuo pat centro įkūrimo šiai įstaigai vadovavusią Jolantą Marcinkienę.
„Lazdijų žvaigždė“, pristatydama naująją Lazdijų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro direktorę rajono gyventojams, uždavė jai keletą klausimų apie buvusius jos darbus ir ateities planus.

– Kas paskatino dalyvauti konkurse Lazdijų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro direktorės pareigoms? Iš kur sužinojote apie konkursą?
– Esu atvira naujovėms, manau, kad mokytis ir nuolat tobulėti niekada nevėlu. Dirbant Kalvarijos globos ir užimtumo centre, buvo įdiegta Europos reabilitacijos platformos iniciatyva sukurta sertifikavimo, mokymo ir konsultavimo sistema, kuri privertė susimąstyti, ar ne per ilgai dirbu vienoje organizacijoje. Vėliau Lazdijų rajono savivaldybės tinklalapyje radau paskelbtą konkursą ir nutariau išbandyti savo jėgas.
– Kodėl pasirinkote Lazdijus tolimesnei savo karjerai? Kaip žinome, nuo 1998 m. iki šiol dirbote Kalvarijos globos ir užimtumo centro direktore. Ar tai reiškia, kad Lazdijuose matote didesnes perspektyvas? O gal tai kaip nors susiję su jūsų asmeniniais planais? Gal Lazdijuose planuojate ne tik dirbti, bet ir gyventi?
– Ilgą laiką vadovaujant tai pačiai įstaigai pripranti prie kasdienės veiklos, kai kurias problemas gali numatyti iš anksto. Norėjosi naujų, tobulėti verčiančių iššūkių. Tikiu, kad mano sukaupta darbo patirtis bus naudinga įgyvendinant įstaigos tikslus. Man tai – naujas gyvenimo etapas kitoje įstaigoje, kitame pažangių sprendimų ir inovatyvių idėjų kupiname krašte.
– Jau spėjote susipažinti ne tik su naujuoju kolektyvu, bet ir su rajono savivaldybės vadovais. Kokį įspūdį jie paliko?
– Su savivaldybės vadovais pabendrauti teko gana trumpai, bet iš to sprendžiu, kad tai malonūs, nuoširdūs ir bendradarbiaujantys vadovai. Mane žavi jų dėmesys socialinei sričiai ir joje dirbantiems žmonėms. Puikų įspūdį man paliko ir kolektyvas, kurio nare neseniai tapau.
– Kiekvienas vadovas, pradėdamas darbą naujoje įstaigoje, turi vizijų dėl jos struktūros ar veiklų, paslaugų, nustatytų tvarkų pakeitimo, kad įstaiga dirbtų kuo geriau, atitiktų naujojo vadovo lūkesčius. Ar jau matote, ką norėtumėte keisti? Ar mėgstate naujoves ir pokyčius?
– Pirmas etapas – susipažinti su tuo, kas jau vyksta ir daroma, o jau tuomet – analizuoti, vertinti ir, kolektyvui padedant, įgyvendinti savas idėjas. Noriu, kad mano vadovaujama komanda kurtų ir puoselėtų lanksčią, atvirą naujovėms organizaciją.
– Dirbote kaimyninėje Kalvarijos savivaldybėje. Įprasta, kad su kolegomis iš kaimyninių savivaldybių dalijamasi darbo patirtimi, bendraujama, teiraujamasi patarimų. Ar jums yra tekę bendrauti su buvusia Lazdijų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro direktore Jolanta Marcinkiene? O gal bendradarbiavote su kuria nors Lazdijų socialinės globos įstaiga?
– Jūsų minimos įstaigos yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį, tad anksčiau su J. Marcinkiene bendrauti teko.
– Eidama į šias pareigas, ko gero, žinojote, kad Lazdijų savivaldybė yra senstanti, kad čia gyvena daug pensinio amžiau žmonių, kuriems reikės šio centro paslaugų. Ko gero, žinote ir tai, kad visiems norintiems čia gyventi vietų nebepakanka. Gal turite kokių nors šio klausimo sprendimų? Gal iš Kalvarijos atsivežate gerų patirčių?  
– Taip, rajonu domėjausi anksčiau, skaičiau viešą informaciją tiek apie būsimą darbovietę, tiek apie visą Lazdijų kraštą. Kaip jau minėjau, visų pirma noriu įsigilinti į tai, kas jau daroma, o tuomet siūlyti savas idėjas ir vizijas. Konkrečiai problemai spręsti gali būti pasitelkiama nevyriausybinių organizacijų pagalba bei aktyvinimas, plėtojama savanorystė.
– Viešojoje erdvėje matėme, kad esate politikė, kandidatavote į Seimą. Ar ir Lazdijuose dirbdama ketinate dalyvauti politiniame gyvenime? Ar iki šiol esate kokios nors politinės partijos narė?
– Šiuo metu nesu jokios politinės partijos narė. Dabar man žymiai svarbiau įsigilinti į įstaigos veiklą ir ją tobulinti bei atliepti rajono vadovų lūkesčius, tad politiniame gyvenime aktyviai dalyvauti neplanuoju. Dalyvauti rinkimuose taip pat neplanuoju.
– Rajono gyventojams visuomet yra smalsu ir asmeninis rajono įstaigų vadovų gyvenimas. Kas yra jūsų šeima, kur darbuojasi sutuoktinis, ką veikia vaikai? Kaip planuojate derinti gyvenimą tarp dviejų savivaldybių? Ar mėgstate dirbti nuotoliniu būdu?
– Buvau ištekėjusi, su vyru užauginome dukrą. Vyras mirė prieš šešerius metus, dukra ištekėjo, šiuo metu dirba socialinėje srityje. Nuo namų iki naujos darbo vietos man tėra 30 kilometrų. Žinant Lazdijų rajono ribas, turbūt panašiai žmonės važinėja į darbą rajono viduje, tad nematau jokių problemų ir dėl to tikrai neketinu piktnaudžiauti nuotolinio darbo galimybe.
– Dėkojame už atsakymus, linkime sėkmės dirbant Lazdijų krašto žmonėms.
Dalė Vailionytė, „Lazdijų žvaigždė“ (2021-10-08)

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Ar ne ji ėjo su konservatoriais į rinkimus, merė pjauna šaką ant kurios ji pati sėdi?

Marcinkienė dabar bedarbė. Kodėl jos negali gražinti į šitas pareigas. Ji šitaip gerai tiesiog nuostabiai vadovavo šitai įstaigai. Ir aplamai nesuprantu dėl ko ji buvo atleista?

O šioje ystaigoje tuščių etatų jau neliko, įdomu kas juos užėmė. Mere pasižiūrėk kas ten vyksta.

O jos vyrą rekomenduoju į MERUS sekančiais rinkimais. Jisai kietas rajono konservatorius.

Jo jau matau Auridų mero kėdėje. Balsuosiu tiktai už jį.

Jau tik kavokis su savo Marcinkiene, kad ji be klaidų net rašyt nemoka.

dar tik tu tiek mokek , kiek Ji moka.Tau , matyt , iki Jos kaip iki menulio.

Jau tau pačiam su psichika, pastoviai komentuoji tą patį. Dar pati ji kiek ištaisydavo raštų. Jei nežinai tiesos, tai nerašyki melagienos.

Keista: labai tyliai vyko konkursas ,niekas nežino,nei kiek daugiau pretendentų buvo. O dar keisčiau,kad paprastai konkursuose reikia išdėstyti savo įstaigos viziją,o čia nauja direktorė dar tik situaciją analizuos ir vertins

netiesa

I kokia laisva darbo vieta vyko konkursas teisingai? I jokia!!!! Ir nevyks niekada teisingai kol pasiula bus didesne uz paklausa. Malvina pezejo apie nepotizma. O kas dabar vyksta? Malvinos gimines, draugai, partieciai, beniaus subinlaizos, puseseres ir dukterecios , liberalu partijos stikliuko myletojai. Geda... Pamirskite teisingus konkursus.

Toks įspūdis, kad marcinkienė pati komentuoja. :D Ačiū rašo Ačių. Oi kaip gerai taiso klaidas. :D

Baikit jūs vieną kartą komentuoti apie Marcinkienę. Ar neturite savo problemų. Jei būtų gyvenime tik tokios klaidos, manyčiau, kad žmonės būtų nuoširdesni .

Taip, taip nuoširdumas priklauso nuo klaidų kiekio. Mirsiu iš juoko.

Ar teisybė girdėjau Airidas eis į merus?

taip teisybė, geras variantas

Pritariu, nes jau klėjaus niekas į merus nerinks. Aš už Airidą prabalsuotau.

Už Auridą, bet kartu ir už Audrių

Už abudu biuletenis bus sugadintas.

Aš tai negadinsiu biuletenių. Abudu super kandidatai .

Bet reikia balsuot už vieną.

Abudu kompetencijos turi. Gali tikrai dalyvauti savivaldos rinkimuose. Ir vardai panašūs. Ir tvarkingi esamuose darbuose bei šeimose. Lazdijams reikia tokių žmonių kaip jie. tai ne dabartinė merė: išsidraskė šeimą, koaliciją ir baigia sunaikinti Lazdijus. Reikia tvirtos rankos mums lazdijiečiams , O šie kandidatai tikrai stiprūs. Sėkmės Jums abiems. Mes Jūsų lauksime rinkimuose.

Socialinių paslaugų centre reikalinga tvarka o jos kol kas nėra. Darbuotojai turėtų pradėti dirbti o valdžia juos patikrinti kaip jie dirba. Įpač daugiau dėmesio skirkite Krosnai, šeštokams Būdviečiui.

Darosi nejuokinga mano kaimynas gyvena uzsienyje virs 10 metu , jo zmona ar buvus zmona irgi uzsieni o maisto produktus gauna. Butu juokinga jei negraudu.Niekas nekontroliuojama kam ir kiek tu pasalpu skiriama, turbut ruosiamasi rinkimams.arba labai nekompetetingi socialinio skyriaus vadovai.O opozicija tyli.