Moteris siunčia padėką pareigūnams: gera, kad policija daro ne tik tai, kas jai priklauso

V. Matutytė – apie Lazdijų policininkus: „Gerų žmonių tikrai yra.“

Kartais nutinka tokių įvykių, už kuriuos būtina padėkoti. „Tai ne pirmas kartas, kai man pagelbsti pareigūnai. Žiemą Alytaus rajone irgi pagelbėjo. Tada dirbo alytiškiai. Šįkart dėkoju pirmadienio vėlų vakarą dirbusiems Lazdijų policijos pareigūnams. Atvyko net du ekipažai. Tarp jų buvo mergina pareigūnė. Nuoširdžiai ačiū jiems visiems. Gerų žmonių tikrai yra“, – gerų žodžių negaili Lazdijų policijos pareigūnams Vitalija Matutytė iš Simno.

Tiesa, Vitalija prisipažįsta – kai Alytuje jai pagelbėjo policininkai, ji net nepadėkojo, tokia sutrikusi buvo. Šįkart viskas kitaip: jau važiuodama pagalvojo, kad reikia būtinai padėkoti.

„Pirmadienį dirbau kavinėje „Dijaras“ Lazdijuose ir man ta bėda nutiko“, – pradeda pasakoti Vitalija. Jauna moteris Lazdijuose kavinėje „Dijaras“ dirba vos 8 dienos, slenkančiu darbo grafiku, tad pažįstamų čia dar nespėjo susirasti: „Dar aš žalia. Tokio darbo niekad nedirbau. Džiaugiuosi, kad man visai neblogai sekasi. Klientų yra, tikrai užsuka, man, kaip naujokei, reikia suktis.“

Paklausta, kaip čia taip nutiko, kad lazdijiečiai skundžiasi negalintys susirasti darbo, o štai ji iš Simno atvyksta dirbti į Lazdijus, Vitalija aiškina paprastai: jei nori dirbti, darbo rasi. „Dirbau siuvėja. Norėjau keisti darbą. Draugė dirba Alytuje „Dijaro“ kavinėje. Aš paklausiau, ar nereikia darbuotojų, ji pasakė, kad Lazdijuose reikia, davė telefono numerį, pasiskambinau ir buvau priimta į darbą. Visai atsitiktinai gavau šį darbą“, – pasakoja jauna moteris.

Pirmadienis, kaip pati sako, jai buvo lyg kokia prakeikta diena. Verkė, nes teko išklausyti nepatenkinto kliento nuomonę: toks atvejis jai pirmą kartą nutiko. „Visą dieną nuo 10 valandos atidirbusi, jau po darbo, po 22 valandos, įsėdusi į savo automobilį, jo neužsivedžiau“, – pasisako ji.

Priežastis labai paprasta: paliko įjungtą magnetofoną, tad nusėdo akumuliatorius ir automobilis neužsivedė. Jai tai ne pirmas atvejis, kai užmiršta išjungti magnetofoną. „Ne pirmą kartą aš taip padarau, pamirštu išjungti“, – neslepia.

Taip nutikus nežinojo, ką daryti, tačiau reikėjo ieškoti išeities. Net socialiniame tinkle paskelbė – gal kas galėtų atvažiuoti ir pagelbėti.

Toliau įvykiai – kaip kino filme. „Pamačiau, kad eina vyriškis, jo prašiau, kad pagelbėtų“, – sako. Taip jiems einant, pasišviečiant tik mobiliųjų telefonų žibintais, pro šalį važiavo policijos automobilis. „Aš ėjau ieškoti pagalbos, sutiktas vyriškis juos pastabdė ir pasakė, kad man padės. Matyt, policininkai jau ir patys suprato, kad čia kažkas vyksta, tad jie sustojo. Teisingiau – pavažiavo, apsisuko ir sugrįžo“, – sako Vitalija.

Tačiau sustojęs policijos ekipažas neturėjo reikiamos įrangos. „Neturėjo jie tų vadinamųjų „krokodilų“, tad išsikvietė kitą policijos ekipažą“, – pasakoja pašnekovė. Tada jau buvo suteikta reikiama pagalba. „Pareigūnai supuolę pastūmė automobilį, to tik tereikėjo, ir jis užsivedė. Net mergina pareigūnė, ir ji stūmė. Ji iškart nuramino: vyrai stiprūs, tikrai padės, nereiks nė tempti“, – dėsto Vitalija. Moteris ir policininkams pasakė tiesą: „Akumuliatorius geras, tik aš protinga tokia, kad magnetofoną palikau. Mat jie klausė, gal akumuliatorius senas.“

Ir viskas, laiminga pabaiga – Vitalija saugiai parvyko į namus. Antradienį paklausta, ar kuriasi jos automobilis, moteris šypsodamasi sakė, jog antradienis jai – laisva diena, tad dar niekur nevažiavo, bet jei jau neužsives, namie rodą gaus.

V. Matutytė dėkoja Lazdijų policijos pareigūnams – nežino, ką būtų dariusi po 22 valandos, kai jau tamsu, žmonių retai sutiksi. Nors stabdė pravažiuojančius automobilius, sustoti niekas nepanoro, o ir pažįstamų Lazdijuose neturi. Anot jos, tokia situacija susiklostė: buvo blogai, o baigėsi viskas gerai.

Dineta Babarskienė, „Lazdijų žvaigždė“ (2024-03-08)

Nuotr. iš asmeninio archyvo.
Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.