Minkštų žaislų priežiūra: esminiai dalykai, kuriuos verta žinoti

Pliušiniai minkštutėliai žaislai yra neatsiejama kiekvieno vaiko žaidimų kambario dalis. Jie pavergia mažųjų simpatijas savo minkštumu ir šiluma. Tačiau labai svarbu atsiminti, kad šie žaislai žymiai labiau kaupia dulkes ir traukia į save įvairius nešvarumus nei kieti žaislai, kuriuos galima lengvai valyti ir plauti. Todėl svarbu tinkamai pasirūpinti jų priežiūra. Tad ką turėtume žinoti, kad vaiko turimi minkšti žaislai būtų švarūs, saugūs žaisti ir išlaikytų savo išvaizdą kuo ilgiau - patarimais dalinasi Vaikysteszaislai.lt?

Plovimas

Minkštus žaislus galima plauti rankomis arba skalbimo mašinoje, todėl visuomet  pažvelkite į etiketę, kurioje rasite būtiniausias plovimo rekomendacijas. Tačiau kartais nutinka, kad etiketės nusilupa arba užrašai ant jų sunyksta. Tokiu atveju, patikrinkite, ar žaislas neturi popierinių ar silpnai besilaikančių detalių, baterijų ar kitų mechanizmų. Pasirinkite žemą plovimo temperatūrą ir delikačią programą. Skalbdami skalbimo mašinoje naudokite specialų maišelį arba žaislus dėkite į pagalvės užvalkalą. Geriausia, jei visus skalbiamus minkštus žaislus surūšiuosite pagal spalvą bei užpildą – nedėkite drauge tamsių ir šviesių žaislų, taip pat tų, kurie turi skirtingų plovimo sąlygų reikalaujančius užpildus.

Jeigu žaislo negalima skalbti skalbimo mašinoje, jį periodiškai reikėtų plauti rankomis. Plovimui naudokite kuo švelnesnes priemones, nekeliančias alergijos, kadangi žaislas turės sąlytį su vaiko oda, o patys mažiausieji nevengia žaisliukų ir „paragauti“. Puikiai tiks ūkiškas muilas ar kaip alternatyva skalbimo priemonėms – valgomoji soda.

Po plovimo

Minkšti žaislai turi purų užpildą ir dažnai minkštą kailį, kurie labai sugeria vandenį. Todėl po plovimo jie gali būti labai drėgni ir sunkūs. Jei skalbėte skalbimo mašinoje, tai juos ištrauksite šiek tiek išgręžtus, o jei plovėte rankomis, jie bus ganėtinai šlapi. Gręžkite itin atsargiai, nesukite stipriai žaislo, kadangi gali plyšti per siūles ar smarkiai deformuotis užpildas. Puiku, jei žaislą įvyniosite į storą rankšluostį ir kelis kartus paspausite, kad vandens perteklius susigertų į jį.

 

Jei išplauti žaislai vis vien yra sunkoki, jokiu būdu nekabinkite ant džiovyklos – bus per sunkūs ir deformuosis. Žaislus geriausia išdėlioti ant lygaus pagrindo, po jais paklojus rankšluostį. Leiskite natūraliai išdžiūti.

Dulkių siurbimas

Kaip jau minėjome, pliušiniai žaislai linkę kaupti dulkes. O kas gali geriausiai su dulkėmis susidoroti? Be abejo, dulkių siurblys. Jis yra greitas ir paprastas būdas surinkti dulkes iš vaiko mėgstamų žaislų. Todėl rekomenduojama reguliariai nusiurbti dulkes naudojant dulkių siurblį, ypač jei žaislai naudojami itin dažnai. 

Valymo dažnumas

Dažnas klausimas yra, kiek dažnai minkštus žaislus reikėtų valyti. Atsakymas yra individualus ir priklauso nuo to, kaip intensyviai vaikas žaidžia su žaislu. Rekomenduojama reguliariai nusiurbti dulkes, nors ir kasdien ar kaskart tvarkantis kambarius, o plauti žaislus reikėtų bent kelis kartus per mėnesį. Žaislui išsipurvinus, geriausia jį išvalyti nedelsiant, kad neliktų sunkiai pašalinamų dėmių. Daugiau apie minkštų žaislų priežiūrą skaitykite čia.

Rūpestinga priežiūra užtikrins, kad vaiko numylėti pliušiniai minkštutėliai žaislai išliks švarūs, saugūs ir išlaikys savo patrauklumą ilgesnį laiką. Taip pat bus higieniški ir vaiko sveikatos atžvilgiu, tad naudodamiesi šiais patarimais, galėsite mėgautis žaislų ilgaamžiškumu ir suteikti vaikui saugią ir malonią žaidimo patirtį.

Autorius: 
"Lazdijų žvaigždės" inf.