Langai: išdėstymas skirtinguose kambariuose, apdaila ir bendras estetinis vaizdas

Langų išdėstymas name pirmiausia parenkamas pagal stilių, kuriuo savininkai nusprendė įrengti kambarius. Geras langų išdėstymas turi derėti ir sukurti vientisą visumą su interjero estetika. Renkantis langų išdėstymą, reikėtų atsižvelgti ne tik į estetiką, bet ir į patogumą, nepamirštant ir patalpos funkcijos. Todėl langų išdėstymas svetainėje, miegamajame ar vonios kambaryje atrodys skirtingai.

Kaip išdėstyti langus konkrečiose patalpose?

Miegamojo langų išdėstymas

Miegamasis pirmiausia yra miego, bet ir poilsio vieta. Todėl miegamojo atveju langų išdėstymas pirmiausia turėtų būti orientuotas į mažesnį šviesos kiekį. Galimybė išgauti atitinkamą vidaus tamsumo lygį ir jaukią atmosferą miegamajame yra prioritetas. Miegamasis yra pati privačiausia vieta visuose namuose, todėl langų apdaila turėtų veikti tarsi skydas nuo to, kas yra lauke, o ypatingai įkyrių rytinės saulės spindulių.

Geriausias būdas išdėstyti langus šiame kambaryje – vakarinės pusės pasirinkimas. Tačiau jei tai yra rytų ar pietų pusė, visus kylančius nepatogumus galima išspręsti užuolaidomis iki grindų, derinamomis, pavyzdžiui, su roletais. Rinkdamiesi užuolaidas miegamajam, atkreipkite dėmesį, kad audinys būtų pakankamai storas (šiuo atveju puikiai tiks vadinamosios naktinės užuolaidos), kad į kambarį nepatektų per daug šviesos.

Roletai taip pat yra geras sprendimas, kuris leidžia reguliuoti saulės šviesos kiekį dienos metu, o nakties metu užtikrinti pilnavertį privatumą.

Svetainės langų išdėstymas

Svetainėje visi namų ūkio nariai susitinka praleisti laiką kartu. Tai ir svečių priėmimo vieta, todėl dėl reprezentatyvaus patalpos charakterio svarbi jos estetinė išvaizda. Langų dizainas turėtų būti neatsiejama viso interjero dalis, kad būtų sukurta vientisa estetiška visuma. Modernaus stiliaus plataus profilio įstiklinimas yra puošmena, suteikianti nuostabų vaizdą.

Vienbučiuose namuose su sodu verta kuo labiau išnaudoti gražaus vaizdo galimybes, todėl langą palikite kuo atviresnį - ant palangių nelaikykite augalų ar kitų daiktų. Geras interjero akcentas gali būti geometrinių raštų arba ryškių spalvų užuolaidos. Taip bus sukurtas įdomus spalvinis derinys jūsų reprezentacinei erdvei, kuris papuoš kambarį, kai lauke bus tamsu.

Užuolaidos ar roletai taip pat yra geras būdas apsisaugoti nuo saulės pertekliaus itin karštomis dienomis.

Kadangi svetainėje praleidžiame nemažai laiko vakare, o jei neturime, pavyzdžiui, židinio, norime papildomo jaukumo. Vis dažniau žmonės, montuodami langus, renkasi langų montavimo profilius, kurie užtikrina gerą šilumos izoliaciją. Kai negalime mėgautis laužo šviesa ir teikiama romantika, mums tikrai pravers visos šilumos kambaryje sulaikymas, ypatingai tuo atveju, jei kalbame apie šaltąjį metų periodą. Apie langų montavimo profilius daugiau skaitykite čia: https://torx.lt/produktai/langu-montavimo-profiliai-proftherm/.

Langų išdėstymas virtuvėje

Langų išdėstymas virtuvėje pirmiausia turėtų būti orientuotas į kuo didesnio funkcionalumo išlaikymą. Šioje erdvėje mums reikia itin gero apšvietimo, todėl langai turėtų būti orientuoti į pietų ar bent jau rytinę pusę.

Reikėtų nepamiršti, kad ruošiant ir gaminant maistą virtuvėje, padidėja dėmių ir nešvarumų tikimybė. Dėl šios priežasties langų apdaila virtuvėje turėtų būti praktiškai apgalvota: lengvai valoma ar nuplaunama. Montuokite tokias palanges, dėl kurių vėliau neteks gailėtis. PVC palangės lengvai prižiūrimos ir ilgaamžės, tad nereikės jaudintis dėl palangių keitimo po metų ar net mažesnio laiko tarpo.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.