Kodėl buitinės technikos detalės tokios brangios?

Buitiniai prietaisai yra laiką taupantys namų apyvokos daiktai, skirti maistui vėsinti arba jį šildyti, plauti indus, skalbti ir / ar džiovinti drabužius, šildyti ar vėsinti namus ir atlikti dar daugiau kitų funkcijų. Kai pradeda gesti buitinė technika namuose, laukite padidėjusių išlaidų dėl naujų sugedusios buitinės technikos detalių pirkimo. Pažymima, kad šaldytuvai paprastai sklandžiai veikia 10-20 metų, o oro kondicionavimo įrenginys tarnauja nuo 15 iki 20 metų ir pan.. Galų gale, visi jūsų namuose esantys prietaisai laikui bėgant gali sugesti. Kiekvienos buitinės technikos atsarginės detalės kaina skiriasi ir priklauso nuo kelių veiksnių, kuriuos ir aptarsime šiame straipsnyje.  

Kada apsimoka pirkti atsargines detales?

Kartais naujai pakeista buitinės technikos prietaiso detalė tai gali prailginti buitinės technikos prietaiso eksploatavimo laiką kelerius metus. Kitomis aplinkybėmis remontas gali tik šiek tiek atidėti neišvengiamą naujo buitinio prietaiso pirkimą. Prieš pirkdami atsargines buitinės technikos dalis, įvertinkite, ar naujos buitinio prietaiso detalės pakeitimas yra finansiškai pagrįstas, ar ne. Tiesą sakant, pasirinkimas remontuoti ar tiesiog pakeisti sugedusį buitinį prietaisą į naują priklauso nuo buitinio prietaiso tarnavimo metų, pradinės buitinio prietaiso kainos, nurodytos remonto kainos ir atsarginių dalių kainos. Taigi, ne visada bus prasmės remontuoti prietaisą. Vis dėlto remontuodami buitinį prietaisą dažnai galite pailginti įrenginio eksploatavimo laiką.

Kodėl buitinės technikos detalės tokios brangios?

Detalės yra retos

Pirmiausia, dažnai naudojamos buitinės technikos atsarginės dalys paprastai yra gana pigios. Konkrečių buitinių prietaisų dalys gali būti ne itin paklausios, todėl gali padidėti sąnaudos. Taip pat kai kurias atsargines dalis gali būti sunkiau rasti arba jų prieinamumas gali būti ribotas, todėl gali padidėti jų kaina. Tai ypač tinka, kai kalbama apie senesnius ar rečiau naudojamus buitinės technikos prietaisus.

Kokybė

Atsarginės dalys dažnai yra sukurtos taip, kad atitiktų tuos pačius kokybės ir ilgaamžiškumo standartus, kaip ir originalios dalys. Dėl to atsarginių detalių gamyba gali pabrangti, o tai atsispindi ir jų kainoje. Prieš nuspręsdami taisyti ar pakeisti buitinio prietaiso dalį, patikrinkite, kuri buitinio prietaiso dalis sugedo, ir gamintojo svetainėje arba atsarginių buitinės technikos dalių pardavėjo svetainėje, per šią nuorodą, patikrinkite atsarginės dalies kainą, kad sužinotumėte, kokio tikslaus kapitalo jums reikės buitiniam prietaisui pataisyti.

Brangūs prekiniai ženklai

Nepamirškite, kad brangių prekių ženklų dalys taip pat turi brangesnių atsarginių buitinės technikos dalių, todėl Bosch ledo gaminimo aparato detalės paprastai kainuos daugiau nei mažiau žinomo modelio ledo gaminimo aparato detalės. Buitinės technikos atsarginės dalys yra specialiai sukurtos tam tikro gamintojo buitiniams prietaisams ir joms gali būti suteikta garantija, kuri gali padidinti išlaidas.

Užsienio prekiniai ženklai

Be to, užsienio buitinių prietaisų ženklų, kurie neturi vietinių gamyklų Lietuvoje, atsarginės dalys taip pat bus brangesnės dėl importo ir / ar tiekimo išlaidų. Siuntimo išlaidos taip pat gali būti įtrauktos į buitinės technikos prietaiso atsarginės dalies kainą, ypač jei jas reikia gabenti iš kitos šalies.

Trečiųjų šalių pardavėjai

Jei perkate atsargines detales iš trečiosios šalies pardavėjo, jis gali padidinti atsarginių dalių kainą, kad gautų pelno. Norint rasti geriausią pasiūlymą, verta palyginti skirtingų buitinės technikos prietaisų atsarginių dalių pardavėjų kainas.

Brangiausios buitinės technikos detalės

Buitinės technikos atsarginės detalės gali būti ir pigesnės, ir labai brangios. Šiame straipsnyje pateikiame brangiausių buitinių prietaisų atsarginių detalių sąrašą:

  • oro kondicionieriaus kompresorius;
  • džiovyklės variklis;
  • šaldiklio arba šaldymo kameros kompresorius;
  • orkaitės durelės;
  • indaplovės variklis;
  • skalbimo mašinos maišytuvas;
  • krosnelės-židinio šilumokaitis;
  • išmaniojo šaldytuvo jutiklinis ekranas.

Pabaigai

Buitinės technikos detalės gali būti labai brangios dėl aukštos kokybės, mažos paklausos, gamintojo reputacijos, importo ir siuntimo išlaidų bei šių dalių perpardavinėjimo. Vienos buitinių prietaisų atsarginės detalės yra brangesnės už kitas atsargines detales. Visada įvertinkite, ar apsimoka įsigyti atsargines detales ir remontuoti sugedusį buitinį prietaisą. Jei nusprendėte pirkti atsargines detales, palyginkite atsarginės detalės kainas pas gamintoją arba pas atsarginių buitinės technikos dalių pardavėjus.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.