Kas turėtų būti gerame šunų maiste?

Ar didelė šunų maisto pasiūla kelia daugybę klausimų dėl geriausio varianto? Tada peržiūrėkite šį gidą ir sužinokite, kokios pagrindinės maisto dalys yra pačios svarbiausios jūsų keturkojui.

Baltymai – pravers įvairaus amžiaus šunims

Ar norite išrinkti naują maistą šuniui, tačiau dar nežinote, kuris variantas būtų tinkamiausias? Tada peržiūrėkite šį gidą, kuriame rasite daugiau informacijos apie visas svarbiausias maisto medžiagas, kurios bus naudingos jūsų gyvūnui.

Jeigu jus domina kokybiškas šunų maistas, verta žinoti, kad viena iš svarbiausių sudedamųjų dalių yra baltymai. Jei jūsų gyvūno veterinaras nepasakė kitaip dėl specifinių sveikatos problemų, jūsų gyvūno dietoje turėtų būti daug įvairių baltymų šaltinių (kartais pirkėjai renkasi ir tokį maistą, kurio pirmasis ingredientas yra pasirinktas baltymų šaltinis). Pavyzdžiui, tam puikiai tiks jautiena, vištiena, kalakutiena ir kiti mėsos arba žuvies variantai.

Kodėl šunims reikia baltymų? Visų pirma, tai gali stiprinti gyvūno imuninę sistemą, kuri turi didelę įtaką bendrai jo gerovei. Žinoma, tai taip pat gali padėti su kūno ląstelių atsistatymu, hormonais, antikūniais ir kt. Tikrai nepamirškite to, kai kitą kartą pirksite maistą, nes gyvūnėlių parduotuvė galės padėti išsirinkti geriausią baltymų šaltinį pagal jūsų ir jūsų gyvūno norus.

Daržovės ir vaisiai – ką verta rinktis?

Žmonėms dažnai rekomenduojamos įvairios daržovės ir vaisiai. Ar reikėtų tai rinktis ir gyvūnų maiste? Tikrai taip! Šunų maiste dažnai yra randamos tokios sveikos sudedamosios dalys, kurios yra puikus vitaminų, mineralų ir antioksidantų šaltinis.

Pavyzdžiui, jeigu norite į savo gyvūno dietą pridėti daugiau daržovių, galite rinktis špinatus, morkas, brokolius, burokėlius arba agurką. Ar norite pridėti daugiau vaisių? Tada rinkitės obuolius, kriaušes, braškes, arbūzą ir kt. Žinoma, nereikia tokio maisto paversti pagrindine jų dietos dalimi, tačiau nedideli kiekiai tikrai gali turėti naudos.

Svarbu nepamiršti, kad yra ir kelios daržovės ir vaisiai, kurių nereikėtų duoti gyvūnams. Žinoma, tokių nerasite jau paruoštame sausame arba šlapiame šunų maiste, tačiau kartais gyvūnų savininkai nori prie jų dietos pridėti kelis papildomus ingredientus. Jeigu ir jūs nuspręsite praplėsti gyvūno maisto įpročius, svarbu pasitikslinti su specialistais, kurie vaisiai ar daržovės tiks tik jūsų, o ne gyvūnų dietoje (pvz., vynuogės, citrinos, svogūnai, česnakai ir kt.).

Ar gyvūnų maiste reikia riebalų?

Jeigu jūsų gyvūno veterinaras nepasakė kitaip dėl sveikatos sutrikimų, šunų maiste tikrai nereikia bijoti riebalų.

Kodėl riebalai gali būti itin naudingi jūsų keturkojui? Visų pirma, tokios maistinės medžiagos suteikia šuniui energijos, todėl jis gali visą dieną mėgautis įvairiomis veiklomis. Tai taip pat pagerina jų kailio kokybę (pvz., suteikia daugiau spindesio). Žinoma, taip pat galima išskirti ir jų naudą įvairiems vitaminams – riebalai gali padėti vitamino D virškinimui ir pernešti vitaminus A arba E.

Nors riebalai kartais gali turėti blogą reputaciją dėl įvairių dietų, svarbu nepamiršti, kad subalansuoti riebalų kiekiai yra ypatingai svarbūs bendrai jūsų gyvūno savijautai! Ar dar nežinote, kokios tai maisto dalys? Pavyzdžiui, daugybę sveikų riebalų šuo gali gauti iš žuvų taukų, linų sėmenų, avokado ir kt.

Pasižymėkite šiuos patarimus, nes jie galės jums padėti, kai kitą kartą pirksite naują šunų maistą!

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.