Kapčiamiestį savo kaimeliu vadinanti dainininkė Paula apsisprendė: vėl dalyvaus „Eurovizijoje“

M. Stavavojūtės nuotr.

Praėjusiais metais nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje sužibėjusi ir į konkurso finalą kelią prasiskynusi bei daugybę scenos senbuvių nurungusi atlikėja Paula Valentaitė nepaliko abejingų – tai Lietuvos viltis didžiausiame Europos muzikos konkurse. Dėl dalyvavimo šiais metais atlikėja ilgai tylėjo, tačiau jau turi atsakymą ir tvirtą apsisprendimą.
Jauna, nežinoma, tačiau užsispyrusi, ypatingai muzikali ir žavinti – tokia Paula Valentaitė žengė į praėjusių metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos sceną ir per keletą mėnesių įrodė, kad sugeba labai daug, o jos įtaigumas ir profesionalumas nekelia abejonių.
„ Dalyvavimas „Eurovizijos“ atrankoje buvo didžiausia mano gyvenimo patirtis, padėjusi tvirtai apsispręsti ne tik sieti ateitį su muzika, tačiau ir pabandyti iškovoti pergalę Lietuvai šiame konkurse. Praėjusių metų atrankoje išbandžiau save, o šį kartą į konkursą einu jausdama ramybę – būsiu savimi šimtu procentų“, - atvirauja Paula.
Anksčiau atlikėja yra minėjusi, kad konkurse antrą kartą dalyvautų tik su savo pačios kurta daina, kuria visiškai tikėtų. Pasak Paulos, daina, su kuria šiais metais bandys užkariauti žiūrovų ir klausytojų širdis tai jos, muzikos prodiuserio ir atlikėjo Gyčio Valicko-Echoes bei užsienio kūrėjų bendras darbas, kuris nuo praėjusių metų dainos „Let U Go“ skiriasi kaip diena ir naktis.
„ Aš esu nepaprastai laiminga, dėl to, kad su kokiu kūriniu dalyvausiu atrankoje. Kūryba yra ne tik savęs realizavimas, bet ir ieškojimas to, kas esu, o ši daina – tobulas mano atspindys. Kelios pastarosios savaitės tarsi euforija – sunkus darbas ir tikslingas užsienio šalių dėmesio siekimas pradėjo duoti vaisių – pradėjome bendradarbiauti su Australijos, Švedijos, Islandijos ir Suomijos prodiuseriais, kurie ne tik liko sužavėti mano kūryba, tačiau nusprendė prisidėti ir prie naujosios dainos“, - džiaugiasi atlikėja.
Pasak merginos jau dabar didžiulė komanda su atlikėja priešaky pluša ne tik prie paskutinių dainos akcentų, tačiau ir paties pasirodymo, kuris kardinaliai skirsis nuo to, ką praėjusiais metais pademonstravo Paula.
„ Kiekvieną kartą žengiant į sceną mano tikslas tas pats – suvirpinti sielą, muzikos pagalba paliesti kiekvieną, kuris jos klausysis tuo metu. Šiame kūrinyje sudėta gausybė išgyvenimų per pastaruosius metus – mano džiaugsmai ir klaidos, pasiekimai ir pralaimėjimai... Šių metų atrankoje laukia iššūkis tramdant savo pačios ašaras“, - jaudulio neslepia mergina.
Dalyvaudama konkurso atrankose jauna dainininkė ne tik subūrė nemažą gerbėjų ratą, gavo daugybę komplimentų iš užsienio komisijos ir konkurso portalų, tačiau ir sulaukė palaikymo iš žinomų šalies žmonių – ją konkurse palaikė dainininkai Donatas Montvydas, Vaidas Baumila, Iglė, dizaineris Juozas Statkevičius, modelis Asta Valentaitė, marketingo specialistas Saugirdas Vaitulionis bei daugybė kitų.
Šių metų vasario mėnesį “Lazdijų žvaigždė” rašė, kad ši pasitikėjimo savimi nestokojanti talentinga 16–metė Kapčiamiestį vadina savo kaimeliu. Juk Kapčiamietyje gyvena jos seneliai – Jurgis Valenta ir Onutė Valentienė. P. Valentaitė yra kilusi iš itin dainingos, muzikalios  šeimos. Jos senelis J. Valenta yra puikiai žinomas muzikantas, armonikininkas, ir dabar tebegrojantis Kapčiamiesčio laisvalaikio salės kapeloje „Kapčius“, močiutė O. Valentienė – puikaus balso savininkė, giedojo bažnyčios chore, dainuoja Kapčiamiesčio laisvalaikio salės folkloriniame ansamblyje „Sagucis“, Paulos krikštatėvis dėdė Edgaras Valenta – taip pat muzikantas.
Jos mama Žydrūnė Valentienė tikino, kad jie, tėvai, visokeriopai remia ir padeda dukrai, nes to ji nori pati, turi tikslą, kurio kryptingai siekia. „Mūsų pareiga padėti dukrai“,– sakė mama.
„Nuo pat vaikystės leisdavau vasaras čia. Tai mano kaimelis, kurį visada malonu aplankyti, atitrūkti nuo šurmulio”, - paklausta, ką jai reiškia Kapčiamiestis, tada sakė Paula.
– Ar dažnai svečiuojatės Kapčiamiestyje pas senelius, gal grybaujate dosniuose Kapčiamiesčio miškuose, gal plaukiojate baidarėmis Baltąja Ančia?
– Ne vieną kartą yra tekę grybauti ir plaukioti baidarėmis. Labai mėgaujuosi šiomis pramogomis. Dažniausiai tai darome su visa šeima, todėl labai smagiai leidžiame laiką.
– Galbūt šiam kraštui jaučiate kokius ypatingus jausmus?
– Dažniau Kapčiamiestyje būdavau vaikystėje. Atvažiavusi čia, nenorėdavau išvažiuoti. Nors esu miesto vaikas, čia jaučiuosi labai gerai, leidžiu sau atsipalaiduoti, ilsėtis, mėgautis gamta, ramybe, tai man suteikia naujų jėgų toliau kibti į darbus.
– Ar nuostabi Kapčiamiesčio gamta, ramybė, gamtos prieglobstis duoda peno kūrybai? Juk žinau, kad kuriate dainas.
– Ilsėdamasi Kapčiamiestyje mielai atsivežu gitarą, kad galėčiau kurti. Gamtos apsuptyje gimsta gražiausios melodijos. Čia vyraujanti ramybė ir gera aura tikrai daro įtaką mano muzikai.
– Ar galime turėti viltį išvysti Jus Kapčiamiestyje?
– Tikrai taip, kai tik rasiu laisvesnę akimirką, kartu su šeima atvyksiu į Kapčiamiestį. Juk tik čia galima rasti tikrą ramybę.
–  Ko norėtumėte palinkėti Lazdijų krašto žmonėms, ypač kapčiamiestiečiams?
– Labai džiaugiuosi, kad klausote kokybiškos ir šiuolaikiškos muzikos. Esu labai dėkinga už Jūsų palaikymą, nes tai man suteikia daugybę jėgų besiruošiant tolimesniems etapams. Linkiu visiems šio krašto gyventojams džiaugtis ir vertinti juos supančią gamtą, nes tai yra ramybės ir kūrybos šaltinis.

Autorius: 
Lazdijų žvaigždės inf.