Kaip tinkamai prižiūrėti automobilio vidų?

Kartais gali atrodyti, jog pakanka pripildyti baką degalų, laiku pakeisti tepalus, pasirūpinti padangomis ir galima drąsiai sakyti, jog automobilis puikiai prižiūrimas. Tačiau tai tikrai nebus viskas, kuo svarbu pasirūpinti. Nors būtent techninė pusė yra viena iš svarbiausių, kuri garantuoja, jog mašina galės ilgai bei sėkmingai tarnauti be didesnių gedimų.
Tačiau ne ką mažiau svarbu pasirūpinti ir jos salonu, nes tikrai nebus malonu nė vienam įsėsti į puikiai važiuojantį, bet iš vidaus nešvarų automobilį. Be to, tokia netvarka iškart sudaro neigiamą įspūdį ir apie vairuotoją. Todėl pirkėjai pamatę tokią mašiną iškart galvos, jog buvo nesirūpinama ne tik jos išvaizda, bet ir technine būkle. Nors kartais žmonės paprasčiausiai nesusimąsto arba netgi nežino, kokia priežiūra reikėtų pasirūpinti, norint, jog mašina visapusiškai išliktų tvarkinga.
Svarbiausia yra nuolatos palaikyti švarą
Viena iš pagrindinių taisyklių yra ta, jog nuolat reikia rūpintis švara, tokiu atveju nereikės vargti norint sutvarkyti apleistą automobilio saloną. Į visa tai įeina tiek ant panelės besikaupiančios dulkės, tiek ir automobiliniai kilimėliai, ant kurių purvo sluoksnis susidaro dar greičiau. Todėl juos periodiškai reikėtų pavalyti bei iškratyti. Taip pat, prieš įkeliant kojas į automobilį reikėtų bent jau minimaliai nupurtyti nuo jų nešvarumus. Kas labai aktualu šaltuoju ir drėgnu metų laiku. O periodiškai galima prasiurbti ir visą automobilį, kas leis pašalinti visas dulkes bei jame susikaupusius nešvarumus.
Kitas nuolat besidėvintis ir itin lengvai pažeidžiamas komponentas yra automobilio sėdynės. Nuo kurių atsiradę nešvarumai nebus taip lengvai pašalinami kaip, pavyzdžiui, nuo kilimėlių, skirtų BMW automobiliui ar bet kurio kito gamintojo modeliui. Kadangi audiniams arba odai reikia visai kitokios ir labiau specifinės priežiūros. Šiuo atveju svarbu laiku pastebėti nešvarumus ir jų neignoruoti. Kadangi įsisenėjusias dėmes vėliau pašalinti bus žymiai sunkesnė užduotis. O dažnu atveju be profesionalių tam skirtų priemonių norimo rezultato pasiekti gali ir nepavykti. Tačiau ir jas renkantis reikėtų būti atidiems, kadangi netinkama arba nekokybiška chemija gali dar labiau pakenkti audiniui. Todėl prieš imantis valymo darbų reikėtų ją išbandyti ant nedidelio ir mažiau matomo ploto, o tuomet jau valyti visas sėdynes. Aišku, šį darbą visuomet galima patikėti profesionalams, tačiau už tokią paslaugą reikės atitinkamai sumokėti.
Kitas labai paprastas, tačiau itin svarbus dalykas būtų kvapas automobilyje. Kadangi kai kurios mašinos į jas įsėdus pasitinka itin maloniu aromatu, o kai kuriose būti nėra taip jau gera. Ir tai visai normalu, kadangi transporto priemonėje nuolat kaupiasi drėgmė, patenka aplinkos oras, todėl viduje maišosi įvairiausi kvapai. Taigi, pasirūpinti patinkančiu oro gaivikliu tikrai nebus sudėtinga, tačiau tai sukurs itin malonų pojūtį ir visuomet bus gera praverti automobilio dureles.
Kaip dažnai reikalingas kapitalinis tvarkymasis?
Daugelis vairuotojų tą daro periodiškai, tik vieni dažniau, o kiti rečiau. Todėl vieningos nuomonės šiuo klausimu nėra. Tuo labiau, kad tai labai priklauso ir nuo to, kaip intensyviai yra naudojamas automobilis. Jeigu su juo vykstama vos kartą ar kelis per savaitę, ar netgi dar rečiau, tuomet ir tvarkytis nereikės dažnai. Tačiau kiekvieną dieną eksploatuojama mašina reikalaus gerokai dažnesnės priežiūros. Taigi, reikėtų savarankiškai įsivertinti, kada jau būtų metas paskirti dalį laisvalaikio apsitvarkymui arba pasirūpinti, jog automobilis būtų išvalytas specialistų. Tą rekomenduojama daryti bent kartą ar kelis per sezoną.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.