Kaip parduoti seną, nereikalingą automobilį?

Kartais gali nutikti taip, kad turimas nuosavas automobilis yra tokios būklės, kad tiesiog nėra praktiška jį remontuoti. Laikyti jį garaže taip pat neapsimoka. O jei automobilis yra neeksploatuojamas ir laikomas kieme, tai jis gali prišaukti ir administracinę nuobaudą.

Praktiška išeitis yra bandyti tokį automobilį parduoti. Yra du tokio automobilio pardavimo scenarijai. Vienas jų – automobilių supirkimas. Kitas – automobilių skelbimai. Pirmas variantas yra daug paprastesnis, tačiau jis gali sąlygoti mažesnę pardavimo kainą. Antras – trunkantis ilgiau ir reikalaujantis daugiau pastangų, tačiau galintis užtikrinti didesnę sandorio vertę. Pažiūrėkite į abu šiuos pardavimo būdus detaliau.

Automobilių supirkimas

Paprasčiausias būdas parduoti seną, nereikalingą transporto priemonę yra susirasti patikimą supirkėją. Ką gali pasiūlyti automobilių supirkimas, tai galimybę greitai parduoti bet kokią transporto priemonę. Supirkėjus domina visų markių, bet kokių defektų ar gedimų turintys automobiliai. Jie gali būti nevažiuojantys ir neturėti patvirtintos techninės apžiūros pažymos. Žinoma, kiekvienas defektas įtakoja automobilio kainą, tačiau jei kitų pirkėjų surasti nepavyksta, supirkimas gali būti ta išeitis, kurios ieškote.

Parduoti transporto priemonę supirkėjui yra paprasta. Jums reikia susisiekti su supirkėju ir pristatyti savo automobilį: pasidalinti pagrindine informacija (marke, modeliu, gamybos metais, odometro duomenis) bei pažymėti automobilio defektus. Atsižvelgęs į pateiktą informaciją, supirkėjas pateiks jums išankstinį pasiūlymą. Jei jis jus tenkina, bus susitarta dėl automobilio apžiūros, kuri beveik visada vyksta pardavėjui patogioje vietoje. Jei apžiūrint automobilį nepaaiškėja esant anksčiau nepaminėtų defektų ar gedimų, sandoris yra įtvirtinamas pasirašanš automobilio pirkimo-pardavimo sutartį.

Automobilių skelbimai

Sena, nereikalingą automobilį galima parduoti ir patalpinant skelbimą internete. Kad padidintumėte tikimybę jį parduoti kuo greičiau, naudokitės geriausiomis tokių transporto priemonių pardavimo praktikomis.

Visų pirma sąžiningai įvertinkite ir skelbime nurodyti automobilio būklę, visus jo defektus. Jei skelbime nenurodysite visos svarbiausios informacijos apie jo būklę, galite iššvaistyti laiką, nes visi defektai galiausiai paaiškės automobilio apžiūros metu.

Tuomet svarbu nustatyti konkurencingą automobilio kainą. Įprastai parduodant automobilį ją nustatyti nėra sunku, nes visada galima pasidomėti internete parduodamais panašiais naudotais automobiliais. Įvertinus jo markę, modelį, gamybos metus, ridą ir kt., galima gana tiksliai nustatyti pardavimo kainą. Tačiau tą padaryti gali būti sunku, jei automobilis turi unikalių defektų ir niekas kitas neparduoda panašios būklės automobilių. Tokiu atveju rekomenduojama pasikonsultuoti su automobilių rinką išmanančiais asmenimis (supirkėjais, prekybininkais ir pan.). Taip pat galite naudoti tarpininkus, kurie padės parduoti automobilį vietoje jūsų.

Na, o tuomet gali patalpinti savo skelbimą internete. Kadangi tokie automobiliai yra mažiau paklausūs, turėsite pasirūpinti maksimaliu skelbimo matomumu. Patalpinkite skelbimą visuose interneto svetainėse, kuriuose galima tą padaryti. Pasirinkite populiariausias skelbimų svetaines ir iškelkite savo skelbimą už papildomą mokestį. Galite tą atlikti ir vėliau, jei jūsų skelbimas nesulauks jokio dėmesio.

Kuris būdas parduoti nereikalingą automobilį geresnis? Tai priklauso nuo jūsų prioritetų. Jei norite jį parduoti kuo greičiau ir galite susitaikyti su mažesnę pardavimo kaina – rinkitės supirkėjo paslaugas. Jei galite sau leisti eksperimentuoti su skelbimais – rinkitės skelbimus, nes tuomet galite tikėtis, kad sandorio vertė bus didesnė.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.