Kaip išsirinkti veido priežiūros priemones?

Veido odos priežiūra – tai svarbi kasdienės rutinos dalis. Tinkamai prižiūrėdami savo veido odą, galite išvengti spuogų ir sumažinti smulkias raukšles. Kitaip tariant, mėgautis sveika ir skaisčia veido oda.

Veido priežiūros produktų yra daug ir įvairių: kremai, tonikai, prausikliai, serumai, kaukės…. Žinoma, jų paskirtis ir ingredientai skiriasi. Pagrindinis veiksnys, kuris lemia, kurios veido priemonės jums tinka, yra jūsų veido odos tipas – ne visi veido priežiūros produktai tinka visiems. Todėl, jeigu nuo tam tikros priemonės atsirado bėrimas, paraudimas ar jautrumas, tai dar nereiškia, kad ji nekokybiška.

Pavyzdžiui, žmonės, turintys į spuogus linkusią ir jautrią odą, turi atsargiai rinktis veido odos priemones, nes kai kurios gali sukelti spuogus ir sudirginti odą. Riebi oda paprastai geriausiai toleruoja skirtingus produktus. Žemiau pateikiame kelis patarimus, kokias veido odos priežiūras pasirinkti pagal savo odos tipą:

  • Sausai odai ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra taukmedžio sviesto ir pieno rūgšties. Šie ingredientai drėkina ir švelniai nušveičia odą, suteikia jai spindesio;
  • Jautriai odai ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra alavijo, avižinių dribsnių ir taukmedžio sviesto. Šie ingredientai ir drėkina odą, ir nesukelia dirginimo;
  • Riebiai odai ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra alfa hidroksi rūgščių (glikolio arba salicilo rūgšties), benzoilo peroksido ir hialurono rūgšties. Šie ingredientai veiksmingai kontroliuoja riebalų perteklių, o hialurono rūgštis drėkins tik sausose srityse.

Naudingi ingredientai veido odos priežiūroje

Kaip ir minėjome, skirtingos priemonės turi skirtingas sudedamąsias dalis. Tai vienas iš veiksnių, kuris nulemia jų kokybę. Štai, kokių ingredientų turėtumėte ieškoti veido kremuose, serumuose ir kitose priemonėse:

  • Glicerinas. Tai stiprus odą drėkinantis ingredientas;
  • Keramidai ir hialurono rūgštis. Abu ingredientai yra svarbios drėkinančios medžiagos, natūraliai randamos odoje;
  • L-askorbo rūgštis (vitaminas C). Vitaminas C, ypač l-askorbo rūgšties forma, yra antioksidantas, kuris sumažina UV spinduliuotės žalą ir skatina kolageno gamybą. Panašiomis savybėmis pasižymi ir vitaminas E, todėl naudinga ieškoti priemonių, kurios turi abu ingredientus;
  • Niacinamidas (vitaminas B3). Šis ingredientas puikiai kontroliuoja riebalų kiekį, taip pat drėkina odą ir suvienodina odos atspalvį.

Taip pat turėtumėte rinktis kokybiškų prekių ženklų produktus, pavyzdžiui, PHARMA OIL.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.