Kaip išsirinkti kokybiško gamintojo prekes statant būstą

Statant naują būstą arba reikalinga apsirūpinti kokybiškomis ir patvariomis statybinėmis medžiagomis ir gerais prietaisais, be kurių paskui nebūtų įmanoma namuose išsiversti. Vienas iš tokių prietaisų – tai vandens siurblys su hidroforu, nes reikės ne tik namui patiekti vandenį, bet ir palaistyti prie jo esantį žemės sklypą arba jį nusausinti užklupus lietingiems orams. Populiariausi vandens siurbliai yra Grundfos gamintojo, taip pat tarp vandens siurblių tiekėjų yra ir Wilo gamintojas. Šalia šių gamintojų vandens siurblius rinkai tiekia ir „Pedrollo“, „Wortex“ bei kitos firmos.

Į ką būtina atkreipti dėmesį prieš imantis naujų statybų?

Pirkdami naujoms statyboms reikalingas medžiagas, įsigykite ne pačias pigiausias prekes, nes jos, kaip taisyklė, būna prastos kokybės. Verčiau mokėti brangiau, tačiau statybose panaudoti patikimus produktus, kurie tikrai atsiperka ateityje. Jei norite naujame būste gyventi šiltai galite rinktis tiek šildymą radiatoriais, tiek grindų šildymą, tiek sparčiai populiarėjančią šilumos siurblių šildymo sistemą.

Renkantis medžiagas statyboms bei viduje naudojamą įrangą, būtina atrinkti tik pačius kokybiškiausias produktus. Apie jas sužinosite susipažinsite instrukcijose, kur nurodytos pagrindinės statybos produktų charakteristikos. O jeigu kartais aptiktumėte šių prekių defektus, nedelsdami kreipkitės į gamintojus ir praneškite apie juos.

Ką reikėtų žinoti apie dažus, ventiliaciją ir langus?

Apsirūpindami dažais pagalvokite ne tik būsimą spalvinę gamą, bet ir apie kai kuriuos praktinius dalykus. Pavyzdžiui, dažniau naudojamose patalpose sienas geriau dažyti lengvai nuvalomais dažais. Jeigu sienų paruošimas nėra pavyzdinis, tada verta rinktis matinės spalvos dažus, kurie šiek tiek užmaskuoja esamus nelygumus. Taip pat reikia atsakingai pagalvoti apie tai, kokio tipo ventiliacijos norėtumėte būsimame name. Pavyzdžiui, jei languose įtaisyta mikroventiliacija, tai namams užtikrins gerą aplinką.

Statybų specialistai pataria name montuoti dviejų stiklo paketų langus, kas leistų patalpose pasiekti aukštesnio lygio energetinį efektyvumą, mažesnį triukšmą kambariuose ir nerasojančią vidinę lango stiklo pusę. Langams, kurie nukreipti į pietų pusę, praverstų stiklo danga, kuri vasarą sumažina saulės šviesos šilumos patekimą į vidų. O žiemą atvirkščiai – neleidžia šilumai pasišalinti į lauko pusę.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.