Kaip įrengti mažą virtuvę?

Virtuvės svarba namuose nenuginčijama. Joje gaminame maistą, dažnai valgome, susitinkame su šeimos nariais rytais, ar po dienos darbų. Taipogi, šiuo įdomiu laikotarpiu virtuvė gali tapti ir darbo erdve. Neretam, įrengiančiam virtuvę, kyla klausimų, kaip tai padaryti, ypač jei jai skirta erdvė mažesnė. Todėl aptariame, kaip tikslingai ir patogiai įsirengti mažą virtuvę.
Kaip tikslingai įrengti pačią erdvę?
Atsižvelgiant į tai, kad virtuvė yra gana svarbi namų dalis rekomenduojama į jos įrengimą nenumoti ranka ir investuoti šiek tiek laiko ir pasiruošimo tam. Tikslingai įrengta ji bus patogi naudoti, o gaminimas ir bendravimas joje bus tik teigiama patirtimi.

  1. Minimalizmas. Rengiant mažą erdvę rekomenduojama rinktis minimalistinį stilių. Jo pagalba efektyviai sutaupoma vietos ir taip nedidelėje erdvėje, todėl joje būti dar patogiau. Be to, reikėtų atidžiai apsvarstyti kiekvieną daiktą, ar baldą esantį šioje erdvėje ir atsikratyti tų, kuriu nenaudojame, ar tokių, kurie jau sulūžę, netinkami naudoti.
  2. Praktiškumas. Tai itin naudinga, ypač kalbant apie stalviršius. Dauguma šiuolaikinėse virtuvėse vis labiau nori matyti natūralių, prabangių medžiagų, tačiau dažnai jos reikalauja nemažai priežiūros ir kainuoja didelius pinigus. Norint daugiau praktiškumo galima rinktis stalviršius, dengtus imitacinėmis medžiagomis.
  3. Vientisumas. Siekiant vizualiai padidinti erdvę rekomenduojama rinktis vienodos prekių linijos ar serijos prietaisus ir baldus. Tokiu atveju, virtuvės komplektai bus nuostabūs pagalbininkai, kurių dėka virtuvė atrodys nuostabiai.
  4. Spalvos. Mažoje virtuvėje šviesios spalvos atrodys nuostabiai, be to, jos puikiai atspindės šviesą, o tai puikiai padidins visą erdvę vizualiai. Be to, labai naudinga siekti kontrasto. Pavyzdžiui, šviesūs paviršiai, stalviršiai ir tamsios spintelės. Labiausiai minimalistiniame virtuvės interjere tinkančios spalvos yra: pilka, balta, natūralios medienos.
  5. Apšvietimas. Rekomenduojama tikslingai išnaudoti natūralią šviesą, kuo mažiau jos blokuoti. Todėl nereikėtų rinktis didelių, sunkių užuolaidų ar kitų panašių langų dengimo priemonių. Taip pat, geriausia yra sukurti keletą šviesos šaltinių: šviestuvas virš stalo, šviesos šaltinis virš kaitlentės, plautuvės, palei spinteles ir panašiai.
  6. Praėjimai. Nepriklausomai nuo virtuvės dydžio, judėjimas joje turi būti sklandus ir patogus. Apsvarstykite baldų vietas ir nestatykite jų ten, kur dažnai judama, tarkime, prie plautuvės ar šaldytuvo.

Atsižvelgiant į aprašytas gaires, virtuvę įsirengti tikslingai bus itin lengva. Efektyviai parinktos medžiagos, prietaisai, dekoracijos ir baldai padės virtuvei sužibėti naujomis, patogiomis ir maloniomis spalvomis.
Kaip rinktis baldus mažai virtuvei?
Virtuvės baldai yra svarbiausia šios namų erdvės dalis. Žinant, kaip parinkti spalvas, stilių ir ko siekti šioje erdvėje, toliau pravartu kalbėti apie baldų pasirinkimą. Kaip ir minėta aukščiau esančioje straipsnio dalyje, mažoje virtuvėje itin naudinga ir protinga rinktis virtuvės komplektus. Šie padės sukurti vientisumą ir patogumą. Dažnai į juos įeina tiek stalai, tiek spintelės, tiek visi kiti baldai, reikalingi funkcionaliai ir jaukiai virtuvės erdvei.
Be to, patariama rinktis tokius baldus, kuriuos be didelių pastangų ar investicijų būtų galima atnaujinti. Visgi po keleto ar keliolikos metų gali kilti noras atnaujinti baldus, jų paviršius, ar spalvas. Sprendimas pasirinkti baldus, kuriuos bus lengva atnaujinti, bus puiki investicija ateičiai.
Kaip išsirinkti pardavėją?
Renkantis svarbiausias virtuvės erdvės dalis, svarbu rasti tinkamą jų tiekėją. Ieškant tokio reikėtų atsižvelgti į:

  • siūlomų baldų asortimentą. Jei šis bus platus, bus galima rinktis baldus ateityje ir kitiems kambariams ar erdvėms, o tai taip pat sutaupys laiko;
  • bendravimo kultūrą;
  • garantinio aptarnavimo subtilybes.

Radus tinkamą pardavėją, jo asortimentas nustebins, ir suteiks galimybę sukurti bet kokį norimą interjerą virtuvėje ir juo džiaugtis kasdien. Puikus bendravimas su klientais leis lengviau pasirinkti, o ir į rūpimus klausimus bus atsakyta. O štai garantinio aptarnavimo taisyklės skiriasi kiekvienoje parduotuvėje, todėl svarbu jas išanalizuoti prieš perkant ir įsitikinti, kad jos tenkina.
Taigi, mažos virtuvės įrengimas dažnai yra lengvesnė užduotis, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tam reikalingas tik atsakingas planavimas bei tinkamas partneris parduodantis baldus. Skyrus laiko ir radus puikų aptarnavimą bei platų asortimentą siūlantį pardavėją, mažą virtuvę paversti svajonių erdve galima ypač greitai.

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.