Kai kurios moterys teigia, kad serumas yra viena geriausių veido odos priežiūros priemonių. Kuo jis unikalus?

Serumas yra aktyvesnės medžiagos, naudojamos specifinėms odos problemoms prižiūrėti, produktas. Biologiškai aktyvių medžiagų koncentracija serume yra daug didesnė nei kremų, todėl serumas yra labiau skvarbus produktas. Veikliosios medžiagos gali būti vitaminas A, vitaminas E, vitaminas C, dimetilamino etanolis, kolagenas, hialurono rūgštis, keramidas. Serumas turi būti parenkamas atsižvelgiant į jūsų odos problemą. Serumus rasite čia: https://www.drogas.lt/odai/veidui/serumai-ampules/c/B108
Kokį serumą pasirinkti, kad jis būtų naudingas?
Serumas yra tepamas tik ant švarios odos. Rekomenduojama palaukti mažiausiai 10–15 minučių po užtepimo, o po to tepti kremą. Pakanka įprastų kasdienių odos priežiūros priemonių, esenciją galima naudoti ir dienos metu. Jei oda labai sausa, naudokite serumą per visą dieną.

  • Jei jūsų odos spalva pasikeitė, turėtumėte pasirinkti retinolio produktus. Tačiau svarbu žinoti, kad renkantis retinolio ar vitamino C produktus geriausia tai daryti vėsiu metų laiku ir vengti stiprių saulės spindulių. Jei naudojate tokią priemonę, geriausia ją tepti ant veido odos naktį. Jei naudojate dieną, prieš tepdami kremą nuo saulės palaukite, kol serumas susigers.
  • Jei jūsų tikslas – suteikti odai stangrumo, čia į pagalbą gali būti pasitelkiamas hialuronas, kuris puikiai drėkina, taip pat produktai su dimetilamino etanoliu.
  • Jei jūsų oda yra dehidratuota ir bijote injekcijų, mezoterapijos, hialurono rūgšties, tada keramidai yra geras sprendimas. Jie yra tarsi klijai ant odos ląstelių. Jei tarp ląstelių yra įtrūkimų ir keramidas jas sujungia, vanduo neišgaruos. Jie sumažina odos dehidrataciją ir užpildo ją drėgme. Jų produktai turėtų būti naudojami naktį. Naktį oda maksimaliai sugeria viską, ką jai duodate, todėl šiuo paros metu patariama naudoti aktyviuosius komponentus – koncentratus ir serumus.

Renkantis serumą būtina atsižvelgti į savo odos tipą, problemas ir amžių
Pavyzdžiui, 30 metų jaunai moteriai, kuri nori naudoti serumą, kuriame yra dimetilaminoetanolio, bet kenčia nuo ūminių spuogų, niekada nerekomenduojamas toks produktas. Serumo konsistencijų yra įvairių: gali būti aliejinės, pienelio, emulsijos konsistencijos. Kiekvienas jų susigeria skirtingai. Todėl, kai renkamės serumą, reikia atsižvelgti į tai, kokia yra mūsų oda. Jei ji riebi, nereikėtų naudoti aliejinės konsistencijos, nes užkimšite poras. Reikėtų rinktis tai, kas labai greit susigeria, nekemša porų, kad neužkimštumėte riebalų liaukų, nepaūmėtų aknė. Taigi labiausiai tiktų emulsija. Sausai odai gali tikti visų konsistencijų serumai, bet reikėtų pasižiūrėti, kuri priemonė leidžia jausti didžiausią komfortą. Ir reikėtų atkreipti dėmesį į sudėtį, kad būtų keramidų, hialurono.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.