Kada verta atlikti pilvo plastiką?

Nėštumas ar dideli kūno svorio svyravimai gali lemti pilvo sienelės atsipalaidavimą ir strijų atsiradimą tarpraumeninėje erdvėje, o sumažėjus tiesiojo pilvo raumens įtempimui, jo apatinė dalis išsipučia. Kai kuriais atvejais, gerokai numetus svorį, nukarusi odos riebalų prijuostė ne tik atrodo negražiai, bet ir trukdo normaliai funkcionuoti. Tai galima ištaisyti pilvo plastikos operacija.

Kas yra pilvo plastika?

Pilvo plastika, dar vadinama abdominoplastika, apima odos ir riebalinio audinio pertekliaus pašalinimą iš vidurinės ir apatinės pilvo zonų, taip pat gpklinika.lt atlieka plastinę pilvo raumenų operaciją, siekiant pagerinti jo išvaizdą.

Indikacijos abdominoplastikai

Geriausiai šiai operacijai gali pretenduoti moterys ir vyrai, kenčiantys nuo suglebusioje pilvo odoje susikaupusio riebalinio audinio pertekliaus, kurio negali atsikratyti nepaisant dietos, kurios laikosi. Tačiau nutukusiems žmonėms abdominoplastika neturėtų būti atliekama. Tai nėra būdas numesti svorio ir yra skirtas tik nukarusio pilvo išvaizdai pagerinti.

Pilvo plastika sveikatai

Pilvo plastika skirta pilvo korekcijai moterims, kurių raumenys atsiskyrė po nėštumo, ir vyresnio amžiaus žmonėms, jeigu pernelyg išsivysčiusios odos raukšlės sukelia skausmingų opų ar labai apsunkina kasdienę veiklą.

Pasiruošimas procedūrai

Rūkaliai turi susilaikyti nuo nikotino mažiausiai dvi savaites prieš ir dvi savaites po operacijos. Taip pat prieš procedūrą svarbu nesideginti saulėje ir nesilaikyti griežtos dietos, nes tokia veikla gali sukelti žaizdų gijimo problemų. Tačiau dėl peršalimo ir infekcijų operacija gali būti atidėta.

Kodėl verta atlikti abdominoplastiką?

Pilvo plastikos poveikis matomas iškart po procedūros, nors patinimas ir mėlynės gali išlikti kelias savaites. Jiems išnykus, pilvas yra akivaizdžiai plokštesnis, o oda ir raumenys sustangrėja, o tai leidžia džiaugtis liekna figūra. Be to, esant situacijai, kai procedūra buvo atlikta dėl opų ar kitų nepatogumų, atsiradusių dėl suglebusios pilvo odos, procedūrą atlikęs žmogus įgauna komfortą ir geresnę savijautą.

Operacijos eiga

Procedūra paprastai prasideda pjūviu nuo klubo iki klubo ir virš bambos. Pašalinus odos ir riebalinio audinio perteklių, likusi dalis patraukiama žemyn, susiuvami žaizdos kraštai, o bamba susiuvama į odoje išpjautą skylutę. Visa operacija trunka nuo trijų iki keturių valandų.

Pilvo plastikos neturėtų daryti moterys, planuojančios nėštumą arba žmonės, turintys problemų dėl kraujotakos, kvėpavimo sistemos ar venų nepakankamumo. Be to, abdominoplastikos kontraindikacijos gali būti kraujo krešėjimo sutrikimai, hipertiroidizmas, diabetas ir pūlingos odos infekcijos. Klinikoje prieš pradedant operaciją vyksta konsultacija su anesteziologu, kuris nusprendžia dėl anestezijos tipo ir metodo.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.