Ką reikėtų žinoti apie kompiuterinę tomografiją?

Kompiuterinė tomografija yra itin dažnai atliekama įvairių sričių problemoms tirti ir nuodugniai bei tiksliai diagnozuoti. Nors neretai, žmonės prisibijo šio tyrimo, manydami, jog tai itin smarkiai kenkia sveikatai dėl naudojamų spindulių - šis tyrimas gelbėja daugelį gyvybių bei padeda laikui sustabdyti kamuojančias ligas ir problemas.
Kompiuterinė tomografija yra kitaip žinoma kaip tyrimas, kuris yra atliekamas specialiu aparatu, naudojant spinduliuotę. Šis tyrimas būtent skirtas matyti vidinių organizmo struktūrų pakitimus, ir yra atliekamas bei naudojamas daugelyje sričių. Kompiuterinė tomografija itin gerai veikia kai tenka greitai reaguoti į iškilusią situaciją gelbstint žmogaus gyvybę po sunkios traumos ar avarijos, nes šio tyrimo dėka galime matyti visus sužalojimus nuodugniai. Be to, tomografija taip pat gali padėti nustatyti ir aptikti auglius ar cistas, kas palengvina ankstyvą diagnozių nustatymą ir gali padėti sustabdyti ligos plitimą pačiu laiku. Šis tyrimas žinoma naudojamas ne tik tuomet, kai reikalinga itin greita pagalba ir tyrimai, šį metodą jums visuomet priskirs gydytojas tik tuomet, kai tai bus būtina. Tam, kad tomografija būtų naudinga ir veiksminga, būtina laikytis duotų gydytojo nurodymų ir tinkamai pasiruošti laukiančiai procedūrai. Kartais prašoma nevalgyti bent keletą valandų iki tyrimo ar nesišlapinti, jei bus atliekamas dubens srities tyrimas, ir žinoma, svarbu nebijoti, nejudėti, šios procedūros metu, jog visa procedūra praeitų sklandžiai ir būtų galima gauti tinkamus tyrimų atsakymus. Kompiuterinė tomografija gali būti skirta daugeliui kūno dalių, kad rasti reikiamus atsakymus, pavyzdžiui - galite atlikti galvos smegenų, kasos, kepenų, krūtų, tulžies, pilvo organų, dubens, skrandžio ir kitų vietų kompiuterinę tomografiją. Neretai praktikoje pasitaiko ir tokių atvejų, kai laiku būna atrandamas piktybinis auglys, tad šios procedūros dėka, gydytojai gali jums padėti gauti visą reikiamą gydymą.
Klinika Affidea yra smarkiai pirmaujanti Europoje ir pažangi, sparčiai tobulėjanti klinika, atliekanti įvairius tyrimus. Šioje klinikoje dirba tik profesionalūs, patikimi gydytojai, siekiantys padėti pacientams ir jais pasirūpinti. Svarbu ir tai, kad klinika pasižymi tyrimų platumu, tad joje be abejonės, rasite beveik viską, ko jums gali prireikti.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.