Ką daryti, jei Jūsų katė jaučiasi prastai?

Kiekvienas augintinio negalavimas šeimininkams kelia stresą. Natūralu, juk norime, jog mylimas augintinis augtų sveikas, guvus ir laimingas, tiesa? Visgi kartais pasitaiko, kad keturkojis sunegaluoja. Tad ką tokiu atveju daryti?

Kada kreiptis į veterinarą?

Jei katės negalavimas trumpalaikis, tikėtina, kad veterinaro gali ir neprireikti, tačiau visuomet tikslinga jam bent paskambinti ir pasikonsultuoti, jei įtariate, kad Jūsų katė jaučiasi prastai. Tačiau neretai esant tam tikriems simptomams prireikia ir vizito į veterinarijos kliniką. Nerimą turtų sukelti tokie simptomai kaip katės vangumas, mieguistumas, niežtinti oda, bėrimai, užsitęsęs vėmimas ir / ar viduriavimas ir kt.

Katės gydymas

Vizito pas veterinarą metu specialistas įvertins keturkojo simptomus, atlis reikiamus tyrimus, identifikuos negalavimo priežastį ir paskirs reikiamą gydymą. Paprastai tai būna leidžiami arba sugirdomi vaistai, kai kuriais atvejais prireikia operacijos ar kito gydymo metodo – viskas priklauso nuo negalavimo priežasties. Tačiau labai dažnu atveju sergant katei reikalingas ir jos mitybos koregavimas. Šiuo atveju puikus sprendimas būtų gydomasis maistas katėms. Pastarasis subalansuotas taip, kad būtų lengvai virškinamas ir drauge katės organizmą papildytų reikalingiausiomis medžiagomis. Pasirinkimas bus taiklus, jei atsižvelgsite į tai, kokiems negalavimams esant konkretus ėdalas tinka, pavyzdžiui, rasite maisto katėms, turinčioms virškinimo sutrikimų, maisto netoleravimą, inkstų problemų, taip pat turinčioms antsvorio ar kitų nusiskundimų.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.