Daug nulemianti augintinių mityba

Tai įdomi ir svarbi tema, nes mityba yra neatsiejama gyvų organizmų dalis, lemianti jų sveikatą ir elgesį. Gyvūnų mityba yra labai įvairi ir skiriasi priklausomai nuo gyvūno rūšies, gyvenimo būdo, jo geografinės vietos ir kitų faktorių. Štai keletas pavyzdžių:

 

  • Gyvūnai, kurie maitinasi tik augalais,  turi specializuotus dantis ir virškinimo sistemas, pritaikytas skaidyti augalinius audinius.

  • Gyvūnai, kurie maitinasi kitais gyvūnais, jie turi aštrius dantis ir stiprią virškinimo sistemą, kad galėtų skaidyti mėsą.

  • Gyvūnai, kurie valgo tiek augalus, tiek kitus gyvūnus – jų mityba yra labai įvairi.

  • Gyvūnai, kurie maitinasi mažais vabzdžiais ir kitais mažais organizmais.

 

Kiekviena gyvūnų rūšis turi skirtingus mitybos poreikius. Mityba yra ne tik būtina energijos šaltinio tiekimo forma, bet ir svarbus maistinių medžiagų šaltinis. Geras mitybos režimas užtikrina gerą gyvūno sveikatą ir jo gerovę.

Svarbiausios mitybos medžiagos, kurios reikalingos gyvūnui, apima baltymus, angliavandenius, riebalus, vitaminus ir mineralus. Jų santykis priklauso nuo gyvūno rūšies. Pavyzdžiui, vienos rūšies gyvūnai turėtų, daugiausiai maitintis baltymais, o kitos rūšies, labiausiai priklausomi,  nuo augalinių maisto šaltinių.

 

Jei kalbant konkrečiai apie naminius gyvūnus – jiems patinka rutina, todėl svarbu laikytis nuoseklaus maitinimo tvarkaraščio. Tai padės jų virškinimo sistemai geriau dirbti. Kai kurie naminiai gyvūnai turi specialių mitybos poreikių, dėl sveikatos problemų arba amžiaus. Kuo aukštesnės kokybės maistas, tuo jiems bus reikalinga mažesnė porcija, o tai gali padėti išvengti gyvūnų nutukimo. Rekomenduojama vengti naminiams gyvūnams duoti žmogaus maisto, ypač tokio, kuris gali būti nuodingas. Tai pvz., toks kaip: šokoladas, svogūnas, česnakas, ar net kai kurie vaisiai.

 

Gyvūnų mityba yra kompleksiškas ir svarbus aspektas jų gyvenimui. Ji turi tiesioginį poveikį gyvūnų sveikatai, elgesiui ir išlikimui. Supratus skirtingų gyvūnų mitybos įpročius ir poreikius, galime stipriai prisidėti prie jų gerovės ir ilgesnio gyvenimo. Pasirūpinti visais mylimų gyvūnų poreikiais galite čia.  Mūsų naminiai gyvūnai – tai mūsų šeimos nariai ir mūsų mažieji draugai, kuriais privalu rūpintis atsakingai. 

 

Autorius: 
"Lazdijų žvaigždės" inf.