Dantų laminatės ar estetinis plombavimas?

Su metais keičiasi ne tik žmogaus kūnas, bet ir veidas. Veido išvaizdos pokyčiams didelę įtaką turi dantų būklė. Susigrąžinti jaunatvišką išvaizdą ir tobulesnę šypseną puikiai padeda dantų laminatės. Odontologai pasakoja, jog dažnas klientas domisi, kuo skiriasi estetinis plombavimas nuo laminavimo. Atsakymas toks – abu būdai pagerina dantų būklę ir išvaizdą. Tačiau akyliau pasidomėjus vieno ir kito būdo privalumais ir trūkumais, specialistai išskiria bene vienintelį estetinio plombavimo privalumą – šiek tiek mažesnę kainą.

Dantų laminačių privalumai

Prieš vardinant dantų laminačių privalumus būtų nuodėmė nepaminėti „CEREC“ dantų laminačių https://www.pilene.lt/paslaugos/protezavimas/cerec-laminates. Tai vienas moderniausių kosmetinės odontologijos metodų. Jo dėka,  pasitelkiant specialias kompiuterines skenavimo ir modeliavimo sistemas, itin tiksliai suprojektuojama paciento danties restauracija. Pasakysime paprasčiau, CEREC – vieno vizito protezavimas estetine keramika. Na, bet, nežiūrint to, kokias laminates pasirinksite arba svarstysite  pasirinkti šį dantų atstatymo būdą ar estetinį plombavimą,  pateiksime specialistų išvardintus laminačių privalumus:

  • Jos tiesiog idealiai saugoja natūralius dantų audinius. Kodėl taip yra? Šių gaminių storis yra gana nemažas, tad nušlifuoti danties reikia labai mažai.
  • Natūralus vaizdas. Tikrai tik profesionalas supras, jog jūsų dantys nėra visiškai natūralūs, nes laminatės yra gaminamos iš šviesai pralaidžios medžiagos.
  • Investicija užtikrintai ilgalaikė. Kaip jau minėjome, estetinis plombavimas turi vieną privalumą – mažesnę kainą. Deja, dažnai, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, šią procedūrą reikia atlikti vis iš naujo. Laminatės, tuo tarpu,  yra labai tvirtos, todėl jų atskilimų pasitaiko labai retai. Jos nekeičia spalvos, todėl jūs niekada neturėsite problemų dėl pakitusios išvaizdos. Be abejonės, reikia nepamiršti kasdieninės dantų priežiūros ir vizitų pas odontologą.
  • Visiškai saugus pasirinkimas. Tikriausiai sunku suvokti, kame slypi tas saugumas? Ogi tame, jog laminates labai lengvai toleruoja žmogaus organizmas ir adaptacijos periodas neįtikėtinai trumpas.
  • Paminėsime paskutinį privalumą, kuris daugelis tikriausiai atrodytų pats svarbiausias – tai visiškai neskausminga procedūra. Tai viena iš  mažiausiai invazinių odontologijos procedūrų, kurios pacientams nesuteikia jokių nemalonių skausmo pojūčių.

Galime pranešti dar vieną gerą žinią - prieš pradedant visų dantų atkūrimo procedūras, parengiamas būsimos dantų išvaizdos projektas. Tai reiškia, jog dar nepradėjus procedūros, jau žinosite, kaip atrodys jūsų šypsena.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Prie Baznycios /ligoninės pigei taiso Kaplius. Užaikit.