Dažniausiai pasitaikantys vandens šildytuvų gedimai

Pasirinkti tinkamą ir kokybišką boilerį yra labai svarbu. Tai prietaisas, kuris kaitina vandenį įvairioms buitinėms reikmėms. Nemažai puikių variantų galite rasti vandens-sildytuvai.lt/. Visgi, svarbu paminėti, jog kartais sugenda net ir patys geriausi šildytuvai. Apie įvairias problemas dažniausiai praneša keisti garsai arba sutrikęs naudojimasis įrenginiu. Tokiu atveju svarbu kuo greičiau kreiptis į specialistus, jog šie išspręstų susidariusią situaciją. Visgi, jeigu apie įvairius boilerių gedimus norite daugiau žinoti ir patys, skaitykite straipsnį toliau. Trumpai aptarsime dažniausiai pasitaikančias vandens šildytuvų problemas.

Termostato gedimas

Tai – viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų. Termostatas yra atsakingas už temperatūros reguliavimą, todėl jo gedimas gali sutrikdyti naudojimąsi įrenginiu. Tokiu atveju vanduo dažniausiai neįšyla. Kita vertus, pasitaiko įvairių situacijų, kuomet temperatūra pakyla gerokai per daug, o jos reguliuoti tampa nebeįmanoma. Abiem atvejais problema greičiausiai susijusi su termostatu.

Elektros tiekimo problemos

Kai kurie vandens šildytuvo gedimai būna susiję su elektros tiekimo problemomis. Tai ypač aktualu žmonėms, naudojantiems elektrinius arba kombinuotus boilerius. Pavyzdžiui, gali būti, jog laidai paprasčiausiai iškrito iš lizdo. Kita vertus, problemų egzistuoja ir gerokai daugiau. Nemalonus kvapas gali signalizuoti, jog dega ant kaitinimo elemento esančios kalkių nuosėdos. Tuo tarpu, jeigu kombinuotas šildytuvas šyla tik nuo elektros arba tik nuo dujų – tikėtina, kad susidūrėte su atjungtu įvadu. Keisti garsai iš boilerio vidaus greičiausiai signalizuoja apie kaitinimo elemento nusidėvėjimą. Bet kokiu atveju, tokių problemų verčiau nespręskite patys ir kreipkitės į specialistus.

Išsiplėtimo indo problemos

Išsiplėtimo indas yra atsakingas už tai, jog vandens sistemoje visuomet laikytųsi vienodas slėgis. Visgi, kai kurie gedimai būna susiję ne su pačiu boileriu, o šiuo indu, pavyzdžiui, jeigu vamzdžiuose pastebite pratekėjimus arba vis dažniau reikia nuorinti sistemą. Kita vertus, apie problemas taip pat praneša iki reikiamos ribos šildymo sistemoje nepakylantis slėgis. Taigi, jei pastebėjote panašius nesklandumus, tikėtina, jog išsiplėtimo indas neveikia taip, kaip turėtų. Tokiu atveju verta kuo greičiau kreiptis į specialistus.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.