Automobilio stabdžių vamzdelių priežiūra

Stabdžių vamzdeliai yra esminė stabdžių sistemos dalis. Jais stabdžių skystis teka į stabdžių diskus arba būgnus, kad sustabdytų automobilį. Stabdžių vamzdelius reikia reguliariai tikrinti, ar nėra įtrūkimų, nuotėkių ar pažeidimų. Taip pat verta įsitikinti, kad šios detalės nėra per daug susidėvėjusios ar susiraizgiusios. Reguliarus tikrinimas padės išvengti netikėtų stabdžių gedimų. Kaip prižiūrėti stabdžių vamzdelius?

Kas turi įtakos stabdžių vamzdelių veikimui?

Stabdžių vamzdelius veikia įvairios oro sąlygos, pavyzdžiui, lietus, sniegas, kelio druska ir kt. Šie veiksniai gali sukelti koroziją ir pažeisti vamzdelius, o tai atitinkamai turės įtakos jų tarnavimo laikui. Verta prisiminti, kad stabdžių vamzdeliai mechaniškai dėvisi, o jų tarnavimo laikas labai priklauso nuo medžiagų, iš kurių jie pagaminti, amžiaus ir kokybės.

Stabdžių vamzdelių tarnavimo laikui įtakos turi ir automobilio eksploatavimo būdas. Agresyvus vairavimas, dažnas stabdymas, transporto priemonės perkrovimas ar staigus stabdymas gali prisidėti prie greitesnio stabdžių vamzdelių susidėvėjimo.

Stabdžių skystis atlieka svarbų vaidmenį tinkamam stabdžių sistemos veikimui. Netinkamos rūšies stabdžių skystis arba prasta jo kokybė gali turėti įtakos stabdžių vamzdelių ilgaamžiškumui.

Kaip prižiūrėti stabdžių vamzdelius?

Kad stabdžiai veiktų tinkamai ir užtikrintų jūsų saugumą, turite prižiūrėti stabdžių vamzdelius. Labai svarbu reguliariai tikrinti jų būklę. Taip gana greitai pastebėsite gedimus ir galėsite imtis remonto darbų. Tai galima padaryti, pavyzdžiui, apsilankius autoservise arba patiems pakėlus automobilį ir atidžiai apžiūrėjus vamzdelius.

Važiuodami venkite perkrauti stabdžių sistemą agresyviai vairuodami, staigiai stabdydami, perkraudami automobilį ir veždami per sunkius krovinius. Labai svarbu reguliariai keisti stabdžių skystį. Automobilių mechanikai rekomenduoja jį keisti pagal gamintojo rekomendacijas.

Pravartu reguliariai valyti stabdžių vamzdelius, kad juose nesikauptų nešvarumų ir druskų, galinčių turėti įtakos jų būklei ir tarnavimo trukmei.

Kaip dažnai reikėtų keisti stabdžių vamzdelius?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, vairavimo stiliaus, eksploatavimo sąlygų ir automobilio amžiaus. Gamintojai paprastai pateikia rekomendacijas, kaip dažnai reikėtų keisti vamzdelius.

Įprastai rekomenduojama, kad šios detalės būtų keičiamos kas 5-7 metus arba kas 80-100 000 nuvažiuotų kilometrų. Tačiau, jei apžiūros metu aptinkama kokių nors stabdžių vamzdelių problemų, juos reikia keisti nedelsiant.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.