6 svetainės baldų vietos taisyklės

Neretas pastebi, kad svetainėje su laiku gali tapti nepatogu ilsėtis ir judėti dėl pakitusių baldų vietų. Tai įvyksta, kai ilgai nėra atnaujinama erdvė, ir baldai kartais pajudinami ar tiesiog jų vietai neskiriamas didelis dėmesys. Norint išspręsti šią problemą efektyviai, reikėtų pradėti nuo svetainės kūrimo, atnaujinimo. Taigi, pateikiame 6 lengvas ir paprastas taisykles, kurios padės baldus išlaikyti patogiose vietose namų svetainėje.
1. Funkcionalumas
Prieš įsigyjant krūvą niekučių ir įvairių detalių labai svarbu įvertinti, ar visa tai bus panaudota, turės savo funkciją kambaryje. Dažnai perkamos tokios detalės, kurios parduotuvėje atrodo mielos, o namuose gali sukurti perteklinę funkciją, taip apkraudamos kambario erdvę. Be to, tai gali būti ne tik aksesuarai ir papuošimai, o ir didesnės kambario dalys. Šiuo atveju funkcionalūs svetainės baldai – geriausi draugai. Jie padės sukurti mielą, šiltą aplinką, bet ir teiks kitokią, antrinę funkciją, kas padės taupyti vietos, kas padės baldams išlikti savo vietose ilgai.
2. Balansas
Visiškai nesvarbu, ar mėgstate natūralią, laisvesnę aplinką, ar konkrečią, griežtą simetriją, visuomet reikėtų stengtis kambaryje siekti balanso. Pavyzdžiui, jei pasirenkama didelė, prabangi sofa, siekiant šio efekto galima pasirinkti du mažesnius krėslus ar kavos staliuką prie jos. Taip sukuriamas balansas ir harmonija.
3. Skirstymas į zonas
Siekiant patogaus judėjimo namų svetainėje protingas sprendimas yra pasitelkti atskiras zonas kambaryje. Tai ypač svarbu naujo išplanavimo namuose ir butuose, kur dažniausiai pagrindinės namų vietos, kaip svetainė, valgomasis ir virtuvė, yra vienoje erdvėje. Pavyzdžiui, parinkus gražų, akiai mielą kilimą ir ant jo pastačius FOTELIUS ar kėdes bei staliuką, sukuriama erdvė bendravimui ir socializacijai namuose.
Be to, tai ypač svarbu ir naudinga šiuo laikotarpiu, kai praleidžiama itin daug laiko namuose. Norint produktyvumo ir tinkamos darbo erdvės galima pastatyti stalą, kėdę, knygų lentyną vienoje iš erdvės vietų ir taip sukurti nuostabią terpę darbui iš namų.
4. Laisvos sienos
Nėra visiškai jokio pagrindo, kodėl visi baldai, esantys svetainėje turi stovėti paleis sienas. Siekiant erdvės pojūčio pakanka ir 30-ies centimetrų tarp sienos ir sofos ar kito minkšto baldo svetainėje, tad išnaudokite tai ir sukurkite mielą ir savitą svetainę, kurioje bus malonu.
5. Tinkamas apšvietimas
Norint erdvės pojūčio kambaryje rekomenduojama jame užtikrinti kuo daugiau dienos šviesos. Lengvos dieninės užuolaidos, o gal net išvis jų atsisakymas, tuščios palangės, neapkrautos daiktais, papildomos šviesos šaltiniai. Visa tai leis įnešti pakankamai šviesos ir sukurti jaukią svetainės erdvę.
Taip pat, svetainėje dažnai tinka šviestuvai, esantys žemiau, pavyzdžiui, ant grindų pastatomi toršerai, stalinės lempos, sieniniai šviestuvai ir panašūs. Šie padeda sukurti šiltą atmosferą, kai už lango jau tamsu.
6. Pagrindinis svetainės traukos taškas
Svetainėje svarbu atrasti tai, kas bus pagrindine jos dalimi. Dažniausiai tai yra sofa, kuri stovi tarp fotelių ar šalia kavos staliuko. Tai vieta, kurioje susirenka namiškiai ir būna kartu, leidžia laisvalaikį. Žinoma, kas taps pagrindiniu traukos tašku, priklauso tik nuo šeimininkų skonio. Tai gali būti ir paveikslas ar kitas meno dirbinys. Nesvarbu, kas juo bus, ši dalis privalo būti išskirtinė ir patraukti dėmesį tik atėjus į svetainę.
Šios paprastos taisyklės leis mėgautis pagrindine namų erdve ir joje jaustis jaukiai. Be to, reikia atminti, kad svetainėje nereikia bijoti eksperimentuoti. Tai padės atrasti būtent tą išskirtinį ir mylimą interjerą, kuris leis kiekvienam užėjusiam žinoti, kad čia gyvenate būtent jūs.

Gali būti aktualus ir UŽUOLAIDŲ SALONAS – apsilankykite!

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.