30-metį atšventusios „Gilonos“ savininkai niekada nesigailėjo dėl savo pasirinkimo

Šeimos klinikos „Gilona“ darbuotojų komanda. Pirmas iš dešinės – direktorius M. Valutkevičius, trečia iš dešinės – klinikos savininkė ir šeimos gydytoja E. Valutkevičienė.

Dauguma įstaigų savo gimtadienius linkusios pažymėti triukšmingai – su tortu, balionais, šampanu. Nesvarbu, kiek laiko veikia, džiaugsmas, kad rinkoje pavyko išsilaikyti metus, penkerius ar dešimt, dėl to nė kiek ne mažesnis.

UAB „Gilona“, kaip rodo internetinėse platybėse aptikti duomenys, birželio 16-ąją atšventė jubiliejinį 30-ąjį savo gimtadienį.

Nesvarbu, kad šventė praėjo, tačiau pasidžiaugti, jog Lazdijų gyvenime yra tokia pirminio ir antrinio lygio medicinos paslaugas teikianti sveikatos priežiūros įstaiga, niekuomet nevėlu. Juo labiau dabar, kai aplink tik ir girdime skundžiantis sveikatos priežiūros paslaugų stoka, gydytojų stygiumi.

Apie tai, kaip sekėsi „Gilonai“ per 30 gyvavimo metų, kokia yra jos šiandiena, kokie pacientai, „Lazdijų žvaigždė“ kalbėjosi su UAB „Gilona“ direktoriumi Mariumi Valutkevičiumi.

Įstaiga su įdomia istorija

„Gilonos“ priešistorė – gana įdomi, nes jos įkūrėjai Daiva ir Faustas Petroniai nusipirko įmonę „Gilona“ Kaune, kurios veikla buvo fotostudijos paslaugų teikimas. Tuo metu buvo paprasčiau nusipirkti juridinį asmenį nei steigti naują. Tai buvo 1993-iaisiais. O Lazdijų „Gilona“, kaip Kauno įmonės padalinys, tik jau kaip šeimos klinika, startavo lygiai po dešimtmečio – 2003-iaisiais. Daiva Petronienė – odontologė, kilusi iš Lazdijų rajono, todėl ir norėjo kažką gero nuveikti šio krašto žmonėms. Vienoje klinikoje kartu dirbo ir jos vyras bei brolis, kurie abu buvo dantų technikai. Tačiau grįžti gyventi į Lazdijus šeima neplanavo, darbuotojus samdė. Vadovavimas per atstumą parodė, kad gerų ir greitų rezultatų nebus, todėl „Gilona“ po dešimtmečio surado naujus savininkus, kurie jai vadovauja iki šiol.  

Pastate, kur dabar įsikūrusi „Gilona“, ilgus metus veikė spaustuvė. Joje, be įvairių blankų, buvo spausdinamas ir rajono laikraštis. Kartu su Nepriklausomybe į Lietuvą atėjus naujoms spausdinimo technologijoms, spaustuvę teko uždaryti. Ją įsigiję Daiva ir Faustas Petroniai čia sumanė steigti privačią šeimos medicinos kliniką.

M. Valutkevičius sako domėjęsis pastato istorija: tai yra vienas seniausių mūrinių statinių Lazdijuose. 2003-iaisiais, kai kūrėsi, „Gilona“ buvo viena pirmųjų privačių gydymo įstaigų Lazdijuose. Dar po dešimtmečio ji tapo gydytojos Eglės Valutkevičienės ir jos vyro Mariaus nuosavybe, kai jie sumanė iš Kauno grįžti į gimtinę, į Lazdijus, ir čia dirbti.

Direktorius M. Valutkevičius sako, jog jam „Gilona“ yra jau tryliktoji darbovietė. Tuo tarpu žmona Eglė Kaune dešimt metų krimto mokslus dabartiniame Lietuvos sveikatos mokslų universitete, kad įgautų reikiamos kvalifikacijos. Šeima kartu jau dešimtmetį rūpinasi įstaigos perspektyvomis, reikiamų paslaugų teikimu rajono gyventojams. O svarbiausia – tuo, kad jie būtų patenkinti.

Augantis pacientų skaičius

M. Valutkevičius sako, jog labiausiai „Gilonos“ darbe jį džiugina augantis pacientų skaičius. Tai, pasak jo, pati geriausia reklama, nes žinia apie „Gilonoje“ teikiamų paslaugų kokybę ir darbo principus keliauja iš lūpų į lūpas. Jie abu su žmona niekuomet nesigailėjo savo pasirinkimo gyvenimą kurti Lazdijuose. Visa, ko tikėjosi, kokias vizijas turėjo, pavyko įgyvendinti. Dabar, kai Lietuva mažėja ir dėl to traukiasi pacientų skaičius gydymo įstaigose, „Gilona“ dėl to nesiskundžia. Per dešimtmetį, sako direktorius, jis nuolat didėjo: nuo 800, kai jis pradėjo vadovauti šiai įstaigai 2013 metais, iki 2 700 šiuo metu. Vien naujagimių – vaikų iki vienerių metų amžiaus – per praėjusius metus „Gilonoje“ prisirašė 20.  

Kokia sėkmės paslaptis? Gal ta, kad įstaigos komanda – gydytojai, slaugytojos, atvejo vadybininkai, kitas personalas – visi panašaus amžiaus, jauni, mokantys suprasti ne tik savo pacientus, bet ir vienas kitą. Iš viso „Gilonoje“ šiuo metu dirba 20 darbuotojų. Daug jų – jau ilgamečiai. Pavyzdžiui, odos gydytoja Jolanta Urbštienė, atvažiuojanti į Lazdijus iš Kauno, čia dirba jau 20 metų. Direktorius žino, kad naujus pacientus traukia ir čia dirbančių gydytojų kvalifikacija. Šeimos gydytojai Eglė Valutkevičienė ir Paulius Ražukas, odontologė Aida Varanauskaitė, odos gydytoja Jolanta Urbštienė, chirurgas Tadas Gambickas, ginekologė Zinaida Černeckienė yra žinomi dėl savo atidumo, nuoširdumo, pakankamai skiriamo laiko pacientams.  

Direktoriaus teigimu, „Giloną“ dažniau renkasi jaunimas – jaunos šeimos, tėvai su įvairaus amžiaus vaikais. Nors senjorų čia taip pat netrūksta. Įstaigos vadovai nebijo naujovių ir greitai reaguoja, pamatę kokių nors paslaugų paklausą: pastebėję, jog pas šeimos gydytoją tėvai pradėjo vesti ir savo vaikus, dirbti pakvietė dar vieną specialistą – šeimos gydytoją. Sako, priimtų dar vieną, jei tik pavyktų surasti.

„Atėjau į „Giloną“ todėl, kad čia gaunu labai daug dėmesio – nuo registratūroje dirbančios Sigutės iki savo gydytojos Eglės Valutkevičienės. Man labai svarbu, kad visuomet esu išklausoma, sulaukiu iš gydytojos daug klausimų – manau, taip galima geriau diagnozuoti susirgimą, matau, kad manimi domisi. Be to, man labai patinka klinikos aplinka, kad čia mažai erdvės, nėra eilių, niekas neskuba ir nesijauti kaltas dėl to, kad atėjai“, – sakė „Gilonoje“ sutikta garbaus amžiaus senjora.

Nijolė Sukackienė, „Lazdijų žvaigždė“ (2023-09-22)

 

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.