10 faktų apie tai, kaip sportas padeda jūsų sveikatai

Visi žinome posakį, kad sportas – sveikata. Tačiau šis posakis nėra tik dar vienas senovinis pramanas. Tai – skambus posakis, kuris turi ir mokslinį pagrindimą. Šiame straipsnyje į sportą pažvelgsime ne iš atletų, ne iš profesionalių klubų, čempionatų, o iš kiekvienam asmeniui aktualios – sveikatos pusės. Tad palikime visus kazino internetu nuošaliau ir susipažinkime su net 10 faktų, kurie byloja tai, kaip sportas padeda kiekvieno iš mūsų sveikatai.

1. Sportas mažina širdies ligų tikimybę

Visi žinome, kad sportuojant varinėjamas kraujas, aktyviau dirba širdis ir visa kraujotakos sistema. Kadangi treniruojame visą kūną, tai tinkamas sporto krūvis gali būti naudingas ne tik ištvermei, raumenims ar kaulams, bet ir širdžiai ir kraujotakos sistemai. Reguliarus sportas gerina kraujotakos sistemos darbą, o sveikesnė širdis – tai mažesnė infarkto, cukrinio diabeto ar kitos kraujotakos sistemos ligos, rizika.

2. Sportas padeda valdyti ir mažinti blogojo cholesterolio kiekį

Kartu su gerėjančia kraujotakos sistemos veikla, galima pastebėti ir kitų naudų jūsų organizmui. Vienas iš pirmųjų pastebėjimų – kuomet sportuojate, jūsų kūne mažėja blogojo cholesterolio koncentracija ir auga gerojo cholesterolio koncentracija.

3. Galite mažinti, reguliuoti arba palaikyti svorį

Viršsvoris arba nutukimas yra rizikos faktorius, didinantis įvairių ligų ir susirgimų pavojų. Kadangi sportuojant deginate kalorijas, natūraliai mažėja jų kiekis ir dėl to darosi lengviau palaikyti, mažinti svorį. Sportą derinant su mityba galima pasiekti įspūdingų rezultatų. Tačiau daug kas neįvertina ir to, kad sporto metu pagreitėja medžiagų apykaita ir tai turi naudingą poveikį jūsų metabolizmui ilguoju laikotarpiu.

4. Jaučiate mažiau streso

Kad ir kokią psichologinę įtampą jaučiate, moksliškai įrodyta, kad fizinė veikla gali padėti ją nuimti. Po sporto žmonės emociškai jaučiasi geriau ir būna mažiau susikoncentravę bei veikiami įprastai slegiančių streso faktorių.

5. Sportas mažina širdies ligų tikimybę

Pasirinkdami kardio arba aerobines treniruotes, tokias kaip: bėgimas, dviračio mynimas, plaukimas ir t.t. – padedate savo kūnui. Kaip? Ogi taip, jog mokote jį ir tobulinate jo sugebėjimą išvaryti ir pasisavinti deguonį plaučiuose bei kraujyje. Tai mažina nuovargį ir didina ištvermę.

6. Stiprinama imuninė sistema

Didelė šiuolaikinių žmonių problema – dėl streso darbe ar mokslo įstaigoje nusilpęs imunitetas. Sportas skatina medžiagų apykaitą ir deguonies įsisavinimą, dėl to didėja fizinis pajėgumas ir atsparumas ligas sukeliantiems aplinkos faktoriams.

7. Kovojama su nemiga

Su lengvesnėmis ar sunkesnėmis nemigos formomis reguliariai susiduria ~10-15% planetos gyventojų. Kadangi nuo gero miego ir poilsio priklauso beveik kiekviena kita jūsų gyvenimo dalis ir jos kokybė, būtina gerai išsimiegoti. Taip jau yra, kad po sporto miegame geriau ir pasiilsime kokybiškiau.

8. Mažėjanti vėžio tikimybė

Jeigu norite apsisaugoti nuo pavojingų onkologinių ligų, specialistai rekomenduoja reguliariai sportuoti. Periodiškos treniruotės mažina krūties, plaučių ir gaubtinės žarnos vėžinių susirgimų tikimybę.

9. Apsisaugoma nuo osteoporozės

Pavojinga ir nemaloni liga – osteoporozė neprivalo būti jūsų ateities diagnozė. Fizinė veikla skatina medžiagų įsisavinimą ir kaulų stiprinimą, o tai apsaugo būtent nuo osteoporozės.
10. Didžiulė nauda sąnariams ir raumenims

Jeigu pasirenkate tinkamus pratimus ir režimą, nesunkiai galite sustiprinti raumenis ir padidinti jų ištvermingumą. Nebūtina auginti raumenų, galima iš turimos bazės gauti daug didesnę naudą.
Be to, tempimo pratimai ir darbas su kūno svoriu gali padidinti sąnarių lankstumą, atstatyti jų funkciją ir mažinti traumos tikimybę.

Sportas prisideda ir prie MIEGO GERINIMO

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.