Kaip prailginti pramoninių įrenginių tarnavimo laiką?

Pramoniniai įrenginiai įprastai reikalauja labai didelių investicijų. Todėl natūralu, kad visų pramonės sričių atstovai yra suinteresuoti naudoti brangiai įsigytą techniką maksimaliai ilgai.
Dalinamės svarbiausiomis taisyklėmis, kurios efektyviausiai padeda užtikrinti pramoninių įrenginių ir juos sudarančių komponentų ilgaamžiškumą.
Reguliarus techninis aptarnavimas
Atliekant įrangos remonto darbus, įprastai keičiamos ir tam tikros technikos dalys bei komponentai. Ieškant naujų dalių, visada reikia rasti komponentą, maksimaliai atitinkantį naudojamos įrangos technines charakteristikas. Guoliai, guoliavietės ir visi kiti komponentai taip pat turėtų būti patikimų gamintojų, aukštos kokybės. Visada geriau investuoti į šiek tiek brangesnes pakaitines dalis. Jų sudėtį sudaro kokybiškesnės medžiagos, todėl jos tarnauja ilgiau. Guoliai ir guoliavietės yra labai svarbūs komponentai daugelyje pramoninių įrenginių, kurie užtikrina sklandų įrangos veikimą. Todėl labai svarbu pasirūpinti ir tinkamais jų montavimo darbais. Netinkamai sumontuota guoliavietė gali paskatinti netolygios apkrovos atsiradimą, dėl kurios guoliai nusidėvi greičiau.
Darbo aplinka bei sąlygos taip pat daro didelę įtaką pramoninių įrenginių tarnavimo laikui. Dulkės, drėgmė, ekstremalios temperatūros ar cheminės medžiagos – pavojai, dėl kurių tiek pramoninė įranga, tiek ją sudarančios dalys tikrai gali tarnauti žymiai trumpiau. Siekiant sumažinti didesnę nusidėvėjimo riziką, reikia sukurti tinkamas aplinkos sąlygas: gerą vėdinimą, optimalų šildymą bei vėsinimą. Taip pat įrangą būtina apsaugoti nuo tiesioginio cheminių medžiagų poveikio. Šiam tikslui galima naudoti apsauginius korpusus arba specialius sandariklius.
Neigiamą įtaką pramoninės įrangos eksploatavimo trukmei gali sukelti ir su technika nemokantys dirbti darbuotojai. Netinkamas įrangos naudojimas arba nederamai atlikta priežiūra gali ženkliai sutrumpinti technikos tarnavimo trukmę bei sukelti įvairiausius jos pažeidimus. Todėl darbuotojams būtina suteikti išsamius mokymus apie teisingą įrangos naudojimą, priežiūros reikalavimus ir gedimų prevenciją.
Kaip ir guoliavietės, guoliai bei visi kiti pramoninės įrangos komponentai, tepimo sistemos taip pat yra daugelyje pramoninių įrenginių. Tepimos sistemos padeda sumažinti trintį, todėl jos efektyviai apsaugo įrangą nuo susidėvėjimo. Neteisingas ar nepakankamas tepimas gali sukelti greitą dalių nusidėvėjimą. Todėl labai svarbu pasirūpinti tinkamu tepimo medžiagų kiekiu. Be to, negalima naudoti bet kokių tepalų. Jie turi atitikti įrangos gamintojo reikalavimus. Tepalų papildymo dažnumas turi būti koreguojamas pagal technikos darbines apkrovas.
Naudojant naujausias technologijas ir inovatyvius elementus, pramoninių įrenginių ilgaamžiškumą galima pagerinti tikrai ženkliai. Pavyzdžiui, modernių stebėjimo įrankių, tokių kaip vibracijos jutiklių arba temperatūros stebėjimo sistemų, diegimas, padeda nuolat stebėti įrangos būklę ir greitai nustatyti problemas, kurios dar nesukelia rimtų gedimų.
Pramoninių įrenginių ilgaamžiškumo labui tikri pasitarnauja reguliarios patikros, tinkamos eksploatavimo sąlygos ir darbuotojų kompetencija. Visgi, efektyviausiai technikos ilgaamžiškumą pratęsia aukštos kokybės sudedamosios dalys. Jeigu savo darbinėje veikloje naudojate vieno ar kito tipo pramoninę techniką ir susiduriate su guoliaviečių, grandinių ar bet kokių kitų dalių poreikiu, siūlome apsilankyti Dukranosgrupe.lt. Čia rasite ne tik platų produkcijos spektrą, bet ir aukščiausios kokybės standartus atitinkančius komponentus, kurie tikrai pasirūpins įrangos funkcionalumu ir ilgaamžiškumu.