Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui – dar viena bauda, šįkart – daugiau nei 176 tūkst. Eur

Liepos 4 d. Kauno apygardos teismas priėmė sprendimą civilinėje byloje, kurioje buvo sprendžiamas ginčas dėl Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro neskelbiamų derybų būdu vykdytų viešųjų pirkimų. Teismas pripažino, kad buvo pažeistos bendrovės „Ekonovus“ teisės, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui skyrė daugiau nei 176 tūkst. eurų siekiančią baudą.

Teismas dar kartą apgynė „Ekonovus“ interesus, atmesdamas Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro argumentus. Įmonė viešuosius pirkimus neskelbiamų derybų būdu grindė Kauno apygardos teismui balandį paskelbta nutartimi, esą pritaikius laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdžius tarp Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro ir „Kauno švara“ sudarytų sutarčių galiojimą buvo būtina sudaryti naujas pakuočių atliekų rūšiuojamojo surinkimo ir vežimo paslaugas. Teismas tokius argumentus pripažino nepagrįstais.

Šioje byloje neteisėtais pripažinti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro sprendimai vykdyti viešuosius pirkimus neskelbiamų derybų būdu dėl Alytaus miesto, Alytaus rajono, Birštono ir Prienų rajono savivaldybių teritorijose susidarančių pakuočių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugų pirkimo. Teismas Alytaus regiono atliekų centrui skyrė 176 884,58 Eur dydžio baudą.

Tai jau nebe pirma bauda, skirta Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui dėl neteisėtai vykdomų pirkimų. Už tokius neteisėtus veiksmus teismai jau yra skyrę Alytaus regioniniam atliekų tvarkymo centrui daugiau nei 123 tūkstančių eurų baudą.

Pasak advokato Giedriaus Abromavičiaus, toks teismo sprendimas aiškiai parodo, kad tokį galimą piktnaudžiavimą teismai vertina principingai. „Tai aiškiai parodo tendenciją, kad Lietuvos teismai principingai vertina perkančiųjų organizacijų galimą piktnaudžiavimą įsigyjant prekes ir paslaugas neskelbiamų derybų būdu iš vieno tiekėjo, kai realiai jokios derybos nevyksta. Tokiu būdu teismai jaučia konstitucinę pareigą vykdyti teisingumą ir ginti teisinės valstybės principus“, – pastebi advokatas.

Bendrovės „Ekonovus“ generalinis direktorius Romas Draskinis sako, kad šis sprendimas svarbus, nes dar kartą patvirtina, kad gyventojų interesai turi likti prioritetu. „Regionų atliekų tvarkymo centrų misija – kurti ir puoselėti atliekų tvarkymo sistemą, kuri atspindėtų gyventojų poreikius. Neabejoju, kad čia svarbu skaidrumas, geriausios kainos paieškos, o visi neteisėti veiksmai galiausiai atsiliepia gyventojams, kurie yra priversti mokėti išaugusią rinkliavą. Ši sistema turėtų veikti skaidriai“, – pastebi jis.

 Viešuosius pirkimus Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras neskelbiamų derybų būdu vykdė dėl pakuočių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugų Alytaus mieste ir rajone, Birštono, Prienų rajono savivaldybių teritorijose, taip pat – Druskininkų, Lazdijų rajono ir Varėnos rajono savivaldybių teritorijose. Apie juos iki tol šias paslaugas teikusi „Ekonovus“ nebuvo informuota, o vietoj to pasirašyta sutartis su bendrove „Kauno švara“. Viešieji pirkimai neskelbiamų derybų būdu gali būti atliekami tik esant ypatingoms sąlygoms, kurios numatytos įstatymuose.

„Ekonovus“ inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.