Alytaus apskrityje gyventojų ir įmonių mokestinė nepriemoka siekia 874 tūkst. eurų: apie nesumokėtus mokesčius sulauks priminimų

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad iki lapkričio vidurio 48,5 tūkst. gyventojų ir įmonių sulauks priminimų apie nesumokėtus mokesčius. Laiškai siunčiami dalimis – praėjusią savaitę jų jau sulaukė pirmieji 7,7 tūkst. įmonių ir 8,8 tūkst. gyventojų. Paprasčiausias ir greičiausias būdas sužinoti mokesčių sumą bei ją sumokėti – prisijungti prie Mano VMI > Mokesčių kortelė.
„Nedelsti ir sumokėti atidėtus mokesčius taip pat turėtų mokesčių mokėtojai, kuriems iki spalio 31 d. buvo taikomos mokestinės pagalbos priemonės, nes nuo lapkričio 1 d. nesumokėtiems mokesčiams pradėti skaičiuoti delspinigiai“, – sako Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pridurdama, jog finansinių sunkumų turintys ir mokesčių sumokėti per nustatytą terminą negalintys asmenys gali kreiptis į VMI su prašymu dėl mokestinės paskolos sutarties (MPS) sudarymo su palūkanomis.
Iš viso šiuo metu mokesčių nepriemoką, kuriai buvo taikoma mokestinė pagalba ir tik nuo lapkričio 1 d. pradėti skaičiuoti delspinigiai, Alytaus apskrityje turi 291 įmonė (511 tūkst. eurų), 499 savarankiškai dirbantys gyventojai (111 tūkst. eurų) ir 3,4 tūkst. jokios veiklos nevykdančių gyventojų (251 tūkst. eurų).
Konsultacijas dėl mokestinės paskolos sudarymo bei kitais mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882 (+370 5 260 5060) ar 8 5 2191 777, taip pat pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. Konsultacijos aptarnavimo padaliniuose - su išankstine rezervacija.

VMI inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.