Vyriausybė pritarė Veisiejų TVM ir „Žirmūnų“ jungimuisi

Šiandien Vyriausybė pritarė Švietimo, sporto ir mokslo ministerijos siūlymui sujungti dvi profesinio mokymo įstaigas – Veisiejų technologijos ir verslo mokyklą ir „Žirmūnų“ profesinio mokymo centrą, kurios pačios inicijavo susijungimo procedūras.
Veisiejų technologijos ir verslo mokykla prisijungs prie „Žirmūnų“ profesinio mokymo centro, reorganizacija įvyks iki rugsėjo 1 d. Veisiejų technologijos ir verslo mokykla taps „Žirmūnų“ profesinio mokymo centro filialu.
„Dviejų profesinio mokymo įstaigų jungimąsi inicijavo jos pačios, įvertinusios besidubliuojančias profesinio mokymo programas ir siekdamos modernizuoti profesinį mokymą Pietų Lietuvoje. Toks žingsnis rodo, kad šių įstaigų vadovai vertina efektyvų materialiųjų ir žmogiškųjų išteklių panaudojimą, siekia regione stiprinti profesinio mokymo kokybę.
Todėl ministerija, įvertinusi mokyklų prašymą, mato šį susijungimą kaip pavyzdį ir kitiems regionams, kur dėl demografinės padėties mažėjant mokinių skaičiui galima sėkmingai sutelkti jėgas ir išteklius“,  – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.
Šiuo metu Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje mokosi apie 230 mokinių, dirba apie 70 darbuotojų.
Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Druskininkų filialas yra arčiausiai Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos esanti įstaiga, taip pat įgyvendinanti profesinio mokymo programas, todėl šis reorganizavimas leis racionaliau naudoti materialinius išteklius, didinti profesinio mokymo prieinamumo galimybes tiek jaunimui, tiek kitoms visuomenės grupėms. Tai leis geriau patenkinti ir darbo rinkos poreikius.
Įgyvendinant profesinio mokymo įstaigų tinklo pertvarką, per pastaruosius trejus metus įvykdyta 13 konsolidavimų:  2018 m. Lietuvoje veikė 70 profesinio mokymo įstaigų, 2020 m. rugsėjo 1 d. – 57 profesinio mokymo įstaigos. Per šį laikotarpį profesinio mokymo įstaigose mokinių skaičius augo nuo 37,1 tūkst. iki 39,4 tūkst.
Profesinio mokymo įstaigų veiklos optimizavimas leidžia racionaliai naudojant išteklius sukurti efektyvų, prieinamą, darbo rinkos poreikius atitinkantį profesinio mokymo įstaigų tinklą.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Paprastai įstaigoms jungiantis mažinami etatai. Akivaizdu, kad ir šiuo atveju taip nutiks pirmiausia su vadovų darbo vietomis. Keista, kad visi labai patenkinti... Kur šuo pakastas?

Veisiejų mokyklai amen. Atvažiuos iš Vilniaus, paims gerą kąsnelį Dzūkijoj, o mokykla išnyks kaip dūmas. Žirmūnų centras jau po praeitų rinkimų šito norėjo, bet Seimas neleido. Ateina konservatorių buldozeris, laikykitės !!!

Visur bus cik karalienes mortos uzvadzinimo darzeliai mokyklos mokymo centrai... ir visa kita tik tokio pavadzinimu dar nebus ant prekybcentriu

alia is kur tep zinai,kiba su savo Mortu ruosiesi aic dzirbc?

Tai tu esi mortos pakalikas..