Per profesinio veiklinimo dieną gimnazistai lankėsi savo tėvų darbovietėse

5 a klasės mokinių ir auklėtojos susitikimas su mere Ausma Miškiniene.

Birželis – pats egzaminų įkarštis ugdymo įstaigose. Kadangi Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija yra VBE laikymo centras, dienomis, kai vyksta valstybiniai brandos egzaminai, tradicinės pamokos moksleiviams nevyksta. Šios dienos skirtos netradiciniam ugdymui.
Birželio 10 dieną Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos moksleiviai lankėsi įstaigose, kuriose dirba jų tėveliai. Jurgita Vaitulionienė, mokinės Viltės mama, dirbanti Lazdijų rajono savivaldybėje, mums suorganizavo ekskursiją po šią įstaigą. Mokiniai lankymąsi čia pradėjo nuo susitikimo su Lazdijų rajono mere Ausma Miškiniene. Merė maloniai priėmė mus savo kabinete, papasakojo, kokie klausimai sprendžiami šioje patalpoje. Visi norintys galėjo išbandyti merė kėdę. Vėliau mūsų susitikimas su mere vyko savivaldybės posėdžių salėje. Turėjome galimybę susipažinti, kaip vyksta Lazdijų rajono tarybos posėdžiai. Negana to, patys trumpam tapome tarybos nariais, turėjome galimybę balsuoti naudodamiesi pulteliais, galėjome išsakyti savo replikas. Vėliau merė A. Miškinienė maloniai atsakinėjo į mūsų klausimus, kurių turėjome tikrai daug. Padėkoję Lazdijų rajono merei už nuoširdų priėmimą, leidomės į kitą numatytą objektą.
Jolita Valentukonienė, Gabrielės mama, suorganizavo priėmimą Lazdijų rajono policijos komisariate. Pažintį su šios įstaigos darbu pradėjome susipažindami su kelių patrulių darbo ypatumais. Turėjome galimybę apžiūrėti kelių patrulių automobilį, pasėdėti jame ne tik priekyje, bet ir ten, kur vežami įvairūs pažeidėjai. Vėliau supažindino mus su specialiomis priemonėmis, naudojamomis pažeidėjams sudrausminti. Po to darbuotoja Ugnė nuvedė mus į buvusią areštinę. Iš arti galėjome stebėti, kaip gyveno suimtieji, papasakojo, kokios procedūros buvo atliekamos, kai buvo atvežamas suimtasis. Policijos komisariato salėje dar kartą prieš vasaros atostogas prisiminėme kelių eismo taisykles. Kiekvienas dalyvis gavo po saldžią dovanėlę.
Dėkojame tėveliams, suorganizavusiems šiuos  pažintinius užsiėmimus.
Viltė Vaitulionytė, 5a klasė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija
Lazdijų r. sav. ir Lazdijų PK nuotr.

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.