Mokyklų edukacinių erdvių konkurso nugalėtojai patirties sėmėsi Čekijoje ir Vokietijoje

2018 metų Lietuvos mokyklų edukacinių erdvių konkurso prizininkai rugsėjo 17–22 d. dalyvavo tarptautiniuose mokymuose „Edukacinių erdvių ir gamtos ekspozicijų mokyklų aplinkoje kūrimas remiantis Čekijos ir Vokietijos visuomenės švietimo institucijų ir viešųjų edukacinių erdvių kūrimo ir naudojimo patirtimi“. Džiugu, jog tarp šio Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamo konkurso nugalėtojų – Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija bei  Kučiūnų mokykla. Šių įstaigų vadovės Angelė Mizarienė ir Alvyra Bakšienė turėjo galimybę dalyvauti mokymuose, kurių metu dalijosi savo patirtimi bei klausėsi savo kolegų, stebėjo užsienio mokyklų edukacinių erdvių kūrimo patirtis, originalias idėjas.
 „Mokymų metu lankėmės Varšuvos Vilano karalių rūmuose, stebėjome ir lyginome, kuo skiriasi angliškas parkas nuo itališko stiliaus sodo. Lauzico edukaciniame Akmenų parke apžiūrėjome įvairias erdves, kurių idėjas galėsime įgyvendinti ir savo ugdymo įstaigose. Antrą dieną pabuvojome UNESCO biosferos rezervate. Tai nuostabaus grožio gamta. Susipažinome su šio miško įvairove“, - apie mokymus pasakojo mūsų rajono savivaldybės ugdymo įstaigų vadovės. Trečią dieną mokymų dalyviai lankėsi žaliajame kurorte Karlovy Vary (Čekija). Čia buvo galima pasimėgauti  mineralinio vandens geizeriais, mineraliniais šaltiniais.
Pietryčių Vokietijoje, Bavarijos žemėje, aplankytas Regensburgas, kurio senamiestis saugomas UNESCO. Didelį įspūdį mokymų dalyviams paliko Bavarijos miško nacionalinis parkas. Puiki biologijos-dendrologijos pamoka vyko Brno (Čekija) žemės ūkio universiteto botanikos sode. Ne mažesnį įspūdį paliko apsilankymas Gregoro Mendelio muziejuje bei stalaktitai, stalagmitai ir jų sukurti vaizdai Mocochos karstinėje įgriuvoje.
Po šių mokomosios išvykos mokyklų vadovės džiaugėsi, jog pasinaudojus matyta patirtimi, bus galima atnaujinti, paįvairinti savo ugdymo įstaigų edukacines erdves. ,,Įsimintiniausia mokymų diena – Bavarijos nacionalinis parkas. Ne vieną idėją bus galima pritaikyti tobulinant erdves. Ypatingai tas, kuriose ugdomi mažieji mokiniai. Turėjome puikią progą palyginti žaliųjų zonų panašumus ir skirtumus, pažinti augalus. Sužinojome, kokias klaidas darome formuodami savo edukacines erdves“, - įspūdžiais dalijosi Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos direktorė Angelė Mizerienė. ,,Puiku, įdomu, naudinga, kad turėjome galimybę mokymų metu stebėti, dalintis patirtimi, lankyti įvairias edukacines erdves. Daug idėjų parsivežiau į savo mokyklą. Jas stengsiuosi įgyvendinti kartu su savo mokyklos bendruomene“, - kolegei antrino Kučiūnų mokyklos direktorė Alvyra Bakšienė.
Mokymų dalyvės džiaugėsi, jog  kad išvykos metu lydėjo puikūs, patirtį turintys kelionės vadovai: Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis ir metodininkė Stasė Mameniškienė, kurių dėka, mokymų dalyviai ne tik įgijo žinių, bet ir juto didelį rūpestį. Už puikų renginį nuoširdi padėka skiriama Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui ir Švietimo ir mokslo ministerijai.
Lazdijų r. sav. inf.

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.