Metų mokytojas A. Goberis: „Technologijų mokytojo portretas visuomenės akyse gerokai iškreiptas“

Su garbingu Metų mokytojo apdovanojimu A. Goberį sveikino ne tik Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė (kairėje), bet ir žmona Dalė.

Iškilmingai Lazdijuose minėtą Mokytojų dieną pagrindinis akcentas buvo geriausių rajono mokytojų pagerbimas. Tarp jų – ir Metų mokytojo apdovanojimas. Metų mokytoju šiemet tapo Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos technologijų mokytojas metodininkas Audrius Goberis. Jam įteikta Lazdijų rajono savivaldybės merės Ausmos Miškinienės padėka, specialus ženklas ir 1 000 eurų piniginė premija.  
Metų mokytojo dosjė
Audrius Goberis, Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos technologijų mokytojas metodininkas.  Gimnazijoje dirba 30 metų.
Veikla: vadovavo rajono technologijų mokytojų metodikos būreliui, kolegas konsultuoja įvairiomis dalykinėmis temomis, teikia pasiūlymus ir rekomendacijas, organizuoja metodines-edukacines išvykas. Gimnazijos tarybos, rajoninių olimpiadų, konkursų vertinimo komisijos narys. Technologijų egzamino ir neformaliojo ugdymo „Medžio darbai“ užsiėmimų metu jo su mokiniais pagaminti dirbiniai puošia gimnazijos interjerą ir lauko erdves.
Mokinių pasiekimai: I–II vietos respublikinėse bei rajoninėse moksleivių technologijų olimpiadose, regioniniuose moksleivių liaudies dailės konkursuose, aukšti technologijų brandos egzaminų balai. Nemažai mokytojo ugdytinių renkasi meno krypties ar inžinerinių mokslų krypties studijas, nuolat dalyvauja įvairiose kūrybinių darbų parodose rajone.
Užklasinė veikla 2019–2020 metais: dalyvavo tarptautiniame projekte Lenkijoje, Seinų „Žiburio“ gimnazijoje, kur kūrybinėje moksleivių stovykloje vykdė edukaciją „Medžio drožyba“. Vykdė projektą „Kryždirbystės amato tradicija Lazdijų krašte“: Prano Dzūko etnografinėje sodyboje surengtame plenere su dviem buvusiais mokiniais pagamino ir pastatė kryžių. Vedė seminarą ir skaitė pranešimą „Kryždirbystės tradicijos Lazdijų krašte“: Lazdijų krašto muziejaus iniciatyva apie tai buvo sukurtas filmas, kuris tapo edukacine priemone. Su mokiniais dalyvauja tradicinėse Kaziuko mugėse. Vadovauja gimnazijos Jaunųjų šaulių būreliui, priklauso Šaulių sąjungai.
Darbas gimtajam kraštui: kasmet dalyvauja menininkų plenere „Veisiejų pavasaris“ ir dovanoja darbus Veisiejų miestui. Drožinėja atminimo lentas „Gražiausiai tvarkoma sodyba“, kurios įteikiamos Veisiejų seniūnijos gyventojams. Mokytojo pagaminti kryžiai, koplytstulpiai puošia mūsų rajono Snaigyno, Vytautų, Neravų, Klepočių, Noragėlių, Kučiūnų kaimus, Varėnos rajono Margionių kaimą, Kalvarijos miestą. Dirba saugant garsiausio praėjusio amžiaus Dzūkijos kryždirbio A. Sorakos kūrybinį ir kultūrinį paveldą, rekonstruoja ir atkuria senuosius medinės kryždirbystės paminklus. Dalyvauja Veisiejų regioninio parko direkcijos organizuojamame mokinių pagamintų inkilų kėlime, su direkcijos darbuotojais organizuoja kryžių, skirtų partizanų žūties vietoms atminti, gaminimą.
Ši informacija puikiai nusako Mokytojo nuopelnus. Ir patvirtina faktą, kad Metų mokytojo titulas jam atiteko ne atsitiktinai. Vis tik. Tarp darbo ir visuomeninės veiklos eilučių būtinai reikėtų įrašyti ir asmeninio gyvenimo, jo požiūrio, filosofijos, ateities planų eilutes. Audrius Goberis sutiko atsakyti į šiuos „Lazdijų žvaigždės“ užduotus klausimus.
Interviu su A. Goberiu - naujausioje ,,Lazdijų žvaigždėje” (2021-10-08).

L. Marcelio nuotr.

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Va, čia tai tikras mokytojas. Draugiškas, sumanus ir kolegų gerbiamas žmogus.

Taip, pritariu. Pagarba šiam mokytojui.

Nuoširdžiausi sveikinimai ir gražiausi linkėjimai!

Šaunuolis !!! Šaunuoliai abu !!! Sveikatos ! Sėkmės ! Ir kūrybiškumo !!!

Goberiui. Būt pakakę jo vieno foto.

Matau, - pavydite Audriui gražios žmonos?

Nepavydziu ,nes gyvenu su savo grazia žmona. O jei tamsta taip supratai ,tai čia tavo bėda. Tarp kitko , su Goberiais esam seni pažįstami. Taip ,kad nepataikei.

Ko cia tau reikejo prie seimos prisimuilinti,ieskokis kurios vienises ir fotkinkis .

Šaunuoliai Goberiai,kaip žmonės, kaip darbuotojai.Nuo jų sklinda šiluma,paprastumas, nuoširdumas.Sekmės tolimesniame gyvenimo kelyje

Visiškai sutinku su Jumis.