Kodėl svarbu bendradarbiauti mokykloms?

Lazdijų meno mokyklos mokiniai ir mokytojai Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykloje.

Lazdijų meno mokyklos mokytojai ir mokiniai viešėjo Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykloje, kur buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
„Lazdijų meno mokyklos bendruomenė atvira pokyčiams, bendraudama su kitomis respublikos meno (muzikos) mokyklomis dalijasi gerąja patirtimi, nuolat ieško naujų ir inovatyvių ugdymo metodų. Juk mokyklų bendradarbiavimas visų pirma turi didelį poveikį pačių moksleivių kultūriniam sąmoningumui ir meninei-muzikinei raiškai. Tuomet ir pats mokymosi procesas tampa patrauklesnis“, – sakė Lazdijų meno mokyklos direktorė Renata Mockevičienė.
Viešnagės metu Jurbarke buvo surengtas ir įspūdingas Lazdijų meno mokyklos mokinių koncertas. Meno mokyklos veiklą pristatė mokytoja Edita Česnulienė. Abejingų nepaliko ir orkestras „Žingsniai“, kurio vadovai Irina Gudebskienė ir Deimantas Pavilonis. Kaip visada didelio dėmesio sulaukė ir mokytojo Lino Bankausko elektro-akustinis ansamblis bei mokytojo Valdo Krukonio gitaristai. Jurbarke koncertavo ir pop grupė „Či-ki-ta“, kurios vadovė Diana Tulabienė. Visus sužavėjo ir Seirijų skyriaus mokytojo Žydrūno Joneikio mokinė A. Laibinytė. Solo dainavo G. Piličiauskaitė (mokytoja Violeta Česnulytė). Fortepijonu skambino Gytė Svipaitė, Irūna Valukonytė (mokytoja Vilma Grigaitienė) bei D. Mačionytė (mokytoja Jūratė Petraškevičienė). Jurbarke, po koncerto, lazdijiečiai lankėsi skulptoriaus Vinco Grybo muziejuje, grožėjosi prie mokyklos esančiu parku.
Užsimezgusi graži draugystė tęsiasi – gegužės 20 d. į Lazdijus atvyko gausus Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokytojų ir mokinių kolektyvas. Lazdijų viešojoje bibliotekoje jurbarkiečiai klausytojams padovanojo nuostabų koncertą. Jame dalyvavo ir Lazdijų meno mokyklos choreografijos skyriaus merginų grupė (mokytoja Loreta Vyrva), jaunučių ansamblis (vadovė Eglė Malinauskienė) ir mokytoja Violeta Česnulytė. Po koncerto Jaunimo centre vyko edukaciniai užsiėmimai.
Lazdijų meno mokyklos direktorė R. Mockevičienė sakė, jog džiugu matyti tokį prasmingą abiejų mokyklų bendradarbiavimą. Pasak direktorės, didžiausia nauda – tai talentų formavimas abejose mokyklose ir skatinimas ne konkuruoti, o tobulėti bei gilinti muzikinius įgūdžius. Ateityje abi mokyklos planuoja rengti kūrybines vasaros stovyklas, bendrus koncertus. Bendra veikla suteikia naujos patirties, bendravimo džiaugsmo ir motyvacijos tobulėti.

Ričardas Lapaitis

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.