Kūrybinės dirbtuvės vaikams: „šlykštukai“, vandens rutuliukai, naminis plastilinas

Kai lauke šalta, žvarbu ir niūru, Lazdijų viešosios bibliotekos vaikų skyriuje vis tiek yra ką veikti. „Tą vakarą vaikams ir jų mamytėms buvo labai karšta“, – juokavo pasakodama Lazdijų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė darbui su vaikais Žana Černiauskienė. Ir viskas dėka tinklaraštininkės „Tobulanetobulašeima“ Kristinos Muravjovienės ir Lazdijų viešosios bibliotekos direktorės Renatos Rudienės, kuri noriai įsileido bibliotekon naujus vėjus, įdomybes ir net “šlykštukų nepabijojo”. Kas tie “šlykštukai”? Tai paaiškinti gali kiekvienas, tas dienas svečiavęsis bibliotekoje. Juk čia vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams. „Mano manymu, vaikams to labai trūksta“, – sakė pakalbinta šių kūrybinių dirbtuvių iniciatorė ponia Kristina Muravjovienė. Ji sakėsi, kad laiko tam toli gražu daug tikrai neturinti, mat yra trijų vaikų mama, be to, dirba laisvai samdoma vertėja. „Būna, kad ir naktimis tenka darbuotis“, – prisipažįsta ji. Tačiau ji sakosi, kad taip norinti realizuoti savo sumanymus. O juk ir šių kūrybinių dirbtuvėlių tikslas buvęs susirinkti visiems kartu – vaikams ir tėveliams – pailsėti, pasidžiaugti, padėti vieni kitiems ir pabūti kartu.
„Šios kūrybinės dirbtuvės parodė, jog reikia tokių užsiėmimų ir vaikams, ir tėveliams. Taip mes, tėvai, kartu pabuvome su savo vaikais daugiau nei 7 minutes, o tai labai svarbu“, – tikino ponia Kristina prisipažinusi, kad nė nemaniusi, jog renginys sutrauks tiek norinčių ir bus taip entuziastingai sutiktas. Moteris vis tik prisipažino, kad  jai suko prie smilkinio pirštą sakydami, kad Lazdijuose nėra vaikų ir nieko čia nereikia, bet pasirodo, kad jų yra ir tikrai nemažai. Kūrybinėse dirbtuvėse vaikų buvo daugiau negu paprastai, grupėje būna apie 15 vaikučių, o ir užsiėmimai vyko net dvi dienas, juose apsilankė apie 50 vaikų, mat norėjosi, kad visi norintys sudalyvautų, nevalia nuliūdinti vaikų. „O ir mokestis lazdijiečių neišgąsdino, nors stengiausi kiek įmanoma susitarti dėl žemesnės kainos“, – sakė jau po renginio ponia Kristina. Ji į Lazdijus, į Lazdijų viešąją biblioteką, atsiviliojo Juliją Šimkūnaitę iš Vilniaus, internetinio puslapio www. lavinuvaika.lt įkūrėją, kuri ir darbavosi, žaidė kartu su vaikais. „Julija atsivežė dabar „ant bangos“ ir vaikų taip mėgstamus “šlykštukus”, vandens rutuliukus, naminį plastiliną, dargi pavaišino vaikučius kvapniais sausainiais, kad aplinka būtų kuo jaukesnė ir visi kartu puikiai bendrautų ir gerai praleistų laiką. Mobilūs telefonai buvo padėti į šalį ir atsiduota kūrybai. Aš pati juk auginu vaikus ir žinau, kad to labai reikia“, – pasakojo ponia Kristina. Vaikai lipdė draugus iš plastilino, žaidė su “šlykštukais”, vandens rutuliukais. Dargi kalnus plastilino, rutuliukų ir kitų dalykėlių gavo dovanų ir išsinešė namo.
 Tad ateityje ponia Kristina galvoja savo veiklą plėsti. „Tai buvo lyg pirmas žingsnis, pabandymas“, – taip renginį bibliotekoje apibūdino ji pati. Dabar ponia Kristina Muravjovienė jau mąsto apie prieškalėdinį šeimų blusturgį, kur bus galima pasikeisti žaislais. Ji sakosi, kad, ko gero, vėl prašys Lazdijų viešosios bibliotekos pagalbos, tikisi, kad jų draugystė bei bendradarbiavimas toliau plėsis. Ponia Kristina tikina, jog ji svajoja, kad galbūt šia jos veikla susidomės ir Lazdijų savivaldybė, gal net pagelbės finansiškai, kad tokie užsiėmimai būtų prieinami visiems. „Bet tai mano svajonės. Esu įkūrusi ir Lazdijų šeimų klubą, veiklą suaktyvinti žadu po švenčių, tada visi kartu bendraudami žinosime, ko labiausiai reikia mums patiems ir ką mes norėtume nuveikti“, – sakė ji.
„Ačiū Kristinai Muravjovienei už tai, kad turėjome galimybę sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. Ir, žinoma, labai dėkojame žaidimų specialistei, “šlykštukų” meistrei, puslapio www.lavinuvaika.lt įkūrėjai bei vaikų draugei Julijai Šimkūnaitei už puikų renginį“, – sakė ir vaikučiai, ir mamytės, ir Lazdijų viešosios bibliotekos  bibliotekininkės, ir pačios noriai prisidėjusios, kad renginys visus džiugintų ir Lazdijų viešojoje bibliotekoje būtų tikrai ne paskutinis. Ponia Kristina Muravjovienė perdavė Julijos džiaugsmą, kurį ji patyrė Lazdijuose. Anot Julijos, vilniečiai visko pertekę, o mažieji lazdijiečiai taip nuoširdžiai viskuo džiaugėsi, kad smagu buvo žiūrėti. Be to, viešnia pastebėjo, kad mūsų krašto vaikučiai gražiai auklėjami, yra mandagūs, tvarkingi. Julija sakėsi, nors su vaikais dirbo net dvi dienas, iš Lazdijų išvyko pailsėjusi ir pasisėmusi naujų  jėgų. O ir mažiesiems lazdijiečiams tai labai patiko!  Tad visi tikisi, kad ši graži iniciatyva Lazdijų viešojoje bibliotekoje vyko pirmą, bet tikrai ne paskutinį kartą, o ponia Kristina Muravjovienė džiaugiasi, kad būtent bibliotekoje buvo maloniai sutikta, priimta ir suprasta, o svarbiausia, mažųjų lazdijiečių ir jų tėvelių gera nuotaika ir džiaugsmas kartu leidžiant laiką kūrybinėse dirbtuvėlėse. Ir tie “šlykštukai” tikrai nebaisūs!
Dineta Babarskienė

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.