Švietimo įstaigų vadovai ir darbuotojai aptarė aktualius švietimo klausimus

Rugsėjo 29 dieną Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus darbuotojai bei rajono švietimo įstaigų vadovai rinkosi į Veisiejų regioninio parko direkciją, kur  susitiko aptarti  aktualių švietimo klausimų, kuriuos pristatė rajono savivaldybės administracijos  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Dalius Mockevičius.
Pasitarime dalyvavusi rajono merė Ausma Miškinienė, sveikindama susirinkusius švietimo  srities darbuotojus ir vadovus, sakė,  kad be susitelkimo, bendradarbiavimo, diskusijų negalima pasiekti gerų rezultatų, todėl ragino nebijoti išsakyti savo lūkesčius, svajones, taip pat problemas, kad būtų rasti patys geriausi jų sprendimo būdai. Dėkojo vedėjui Daliui Mockevičiui už organizuojamus susitikimus, bendravimą ir visų iškylančių problemų sėkmingus sprendimus. Tokiu būdu keliaujama žingsnis po žingsnio link gerų rezultatų. Veisiejai, pasak merės, nuostabiausias ir perspektyviausias kraštas, todėl džiaugėsi, kad pasitarimo dalyviai galės ne tik aptarti švietimo aktualijas, bet ir pakeliauti, pamatyti puoselėjamą Veisiejų krašto grožį. Šis miestas  buvo užmirštas, bet  pastaruoju metu pastebimi ryškūs teigiami pokyčiai, kurie vyks ir ateityje. Visiems linkėjo sėkmingai keliauti Anties keliais ir patirti begalinį emocijų ,,kalną“, grožintis Veisiejų miesto, turinčio ateities perspektyvą,  apylinkėmis.
Susitikime aptarta, kaip švietimo įstaigoms sekėsi rugsėjo mėnesį organizuoti ugdymą kontaktiniu būdu, su kokiomis problemomis jos susidūrė. Kiekviena įstaiga pristatė epidemiologinę COVID-19 situaciją, kaip pavyko suvaldyti mokinių srautus, mažinant skirtingose klasėse besimokančių mokinių kontaktus, dalijosi patirtimis apie mokinių pavėžėjimą,  maitinimą. Taip pat kalbėta apie prevencines programas, vykdomas mokyklose.
 Mokyklų vadovai informavo, kad problemų dėl mokinių srautų suvaldymų ir testavimo nekyla. Didžioji dalis tėvų pritaria testavimui, nes supranta, kad jo nauda išties yra didelė. Keliose rajono ugdymo įstaigose susirgimų COVID-19 liga nenustatyta, o tose, kuriose nustatyta, organizuojamas laikinas nuotolinis ugdymas, reikalui esant, mokiniai ir darbuotojai izoliuojasi, laikosi nustatytų saugumo taisyklių. Siekiant išvengti susirgimų koronavirusu, nemažai veiklų mokyklose organizuojama lauke.
Buvo svarstomi mokinių  pavėžėjimo, sveikos mitybos klausimai. Ypač akcentuota sveikos mitybos svarba. A. Miškinienė teigė, jog būtina kurti valgymo kultūrą kiekvienoje ugdymo įstaigoje. Stengtis maistą gaminti sveiką, skanų, gražiai pateikti. Anot merės, reikėtų  labiau įtraukti tėvus ne tik į ugdymo procesą, jo organizavimą, bet ir į maitinimo organizavimą. Svarbu su tėvais tartis, ieškoti sprendimų, kad būtų išpildyti moksleivių lūkesčiai.
Po pasitarimo merės patarėja Sonata Dumbliauskienė susirinkusiems pristatė  įgyvendinamą Interreg V–A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projektą „Antis keliaujanti pasienio keliais“, skirtą sukurti naują turizmo maršrutą, įtraukiant Oržyšo ir Veisiejų miestų gamtos ir kultūros paveldo bei kitus objektus. Merės patarėja pakvietė visus jį išbandyti ir surasti Veisiejuose esančias 5 antis. Bežingsniuodami švietimiečiai atrado Ančių karalystės stebuklus ir lobius, susipažino su žymiais kultūros paveldo objektais, gamtos paminklais. Didelį įspūdį visiems paliko ir viešnagė Albino Jarmalos kalendorių muziejuje. Švietimo įstaigų vadovai, susipažinę su šiuo unikaliu ir įdomiu maršrutu, juo paskatins keliauti ir moksleivius.
Lazdijų r. sav. inf.

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.